Jak Wam przypadł do gustu wygląd nowego Sklepu w Windows 10 Technical Preview?

Wczoraj Microsoft umożliwił aktualizację systemu Windows 10 Technical Preview do najnowszej wersji Build 9926. Wśród wielu nowości pojawiła się nowa aplikacja Sklepu Windows. Jak oceniacie nowy wygląd oraz działanie Sklepu w wersji beta?

Sklep beta - widok główny

Funkcjonalność nowego Sklepu jest identyczna z tym co możemy znaleźć w systemie Windows 8.1. Microsoft zmienił ułożenie niektórych elementów oraz zmienił kolor zielony na odcienie szarości. Pamiętajcie, że nowa wersja to beta i nie wszystkie funkcje mogą działać prawidłowo.

Sklep beta - widok gier

Sklep beta - aktualizacje aplikacji

Sklep beta - informacje o wersji

 • wania

  Chyba lepiej to wygląda niż obecnie.

 • Konrad Uroda-Darłak

  Jak a mnie super 😀

 • Marcin Wasilewski

  Wygląd jest mało ważny. Ważne czy w sklepie będą się pojawiać ciekawe uniwersalne aplikacje i czy w końcu deweloperzy się zaczną interesować.

 • Na pewno wymaga przyzwyczajenia, a sama aplikacja poprawy stabilności.

 • Vaalandil Númen

  Na pewno muszą jeszcze popracować nad stabilnością i zużyciem zasobów. Po instalacji obecnego buildu Windows 10(uaktualniłem sobie 8.1 poprzez Windows Update) wstępnie mogę stwierdzić, że jest dobrze. Co prawda zużycie zasobów jest dość wysokie i wymaga jeszcze dopieszczenia, a spolszczenie nie jest kompletne, ale widać wiele pozytywnych postępów. 🙂

 • Paweł Dziem

  Według mnie to jest jedna wielka kupa

 • zynio

  jest beznadziejna , kurcze czy microsoft już musi wszystko zje……asz żal patrzeć na to.

 • Isiek b

  ja obecnie testuję dla mnie to duży skok z windowsa 7 na 10 narazie jestem zachwycony ,zobaczymy co będzie dalej

 • Robert Kula

  Nie jest źle ale wkurza zdublowanie aplikacji (jest jeszcze dostępna stabilna wersja Sklepu, której nie można odinstalować). Poza tym jak już inni wspomnieli, brak kompletnego spolszczenia póki co. Dodatkowo zgłosiłem m.in. takie błędy do Microsoftu więc możecie je poprzeć w Windows Feedback: 1. Po kliknięciu prawym przyciskiem na pulpicie, wejściu w menu wyboru tapety (jeśli nie mamy zmaksymalizowanego okna) skacze lista dostępnych tapet i nijak nie można wybrać sobie którejś-lista wariuje/system wyczyszczony po aktualizacji z Win7 więc czyściutka 10-tka.
  2. Brak możliwości przypięcia aplikacji z listy wszystkich apek do listy „Miejsca”, „Najczęściej używane” itp. nie przypinając kafla tylko np. jako lista „Ulubione”- powiedzmy że Panel Sterowania chciałbym widzieć na takiej liście a nie musieć przypinać kafel.
  3. W liście wszystkich apek możliwość szybkiego wyszukania apek na konkretną literę za pomocą kliknięcia np. litery „S” na klawiaturze żeby nie trzeba było przewijać listy i szukać w gąszczu aplikacji.
  4. Zgłosiłem też błąd z Windows Update odnośnie braku możliwości ukrycia pewnych aktualizacji z instalowania. Przykład: Mam HP Elitebook 8440p i Windows zainstalował mi Synaptics Touchpad i Velidity Fingerprint Driver z WIndows Update. Okazuje się, że mam nowszy sterownik do touchpada z obsługą gestów Windows 8.1, a co za tym idzie Windows 10 oraz do czytnika linii papilarnych mam sterownik WBF, który nie wymaga instalacji dodatkowych aplikacji bo system łapie w ustawieniach linie papilarne. Wszystko jest ok do pierwszego restartu kompa, po czym znowu Windows Update instaluje stare, gówniane sterowniki do tych sprzętów i nijak nie da się wybrać bądź zignorować tych aktualizacji. Proszę o wsparcie jeśli popieracie moje projekty. Pozdrawiam i testuję dalej. Sorki, ale się rozpisałem 🙂