Jak uruchomić Lumia Camera 5 na telefonach Lumia 830, 930 i 1520 bez Denim?

Wczoraj Microsoft udostępnił aktualizację aplikacji Lumia Camera 5. Niestety aby skorzystać z najnowszej wersji potrzebne jest oprogramowanie Lumia Denim z systemem Windows Phone 8.1 Update 1. W Polsce żaden z kompatybilnych telefonów czyli Lumia 830, 930 oraz 1520 nie otrzymał jeszcze odpowiedniej aktualizacji w związku z czym uruchomienie aplikacji Lumia Camera 5 nie jest możliwe. Okazuje się jednak, że istnieje sposób, z którego mogą skorzystać posiadacze w/w telefonów.

Tymczasowe rozwiązanie podał jeden z użytkowników reddit. Według przekazanych informacji wystarczy uruchomić aplikację Lumia Camera 5. Po uruchomieniu wyświetli się informacja o braku kompatybilności z naszym oprogramowaniem. W tym momencie klikamy przycisk wstecz zamiast OK. Ekran zrobi się czarny i ponownie należy nacisnąć wstecz. Telefon powróci do listy aplikacji i ponowna próba uruchomienia aplikacji zakończy się powodzeniem.

Podobno nie wszystkie funkcje są dostępne jednak już teraz możecie sprawdzić jak szybko uruchamia się najnowsza odsłona Lumia Camera. Spróbujcie i dajcie znać w komentarzach poniżej czy udało się Wam uruchomić aplikację za pomocą powyższego sposobu.

Pobierz Lumia Camera 5 na Windows Phone 8.1.1 (bezpłatne)

sklep Windows PhoneKod QR

Źródło: Reddit