Jak szybko zaktualizować system do wersji Windows 10 na komputerze?

Wczorajszy wątek dotyczący aktualizacji Windows 10 na komputerach spotkał się ze sporym zainteresowaniem dlatego postanowiłem napisać raz jeszcze o tematyce spoza mobilnego systemu Windows. Wiele osób czeka z niecierpliwością na możliwość aktualizacji ale jak się okazuje nie wszyscy mogą zaktualizować system w tym samym momencie. Przedstawiam kilka ważnych wskazówek oraz informacji.

Jak informowałem wczoraj system Windows 10 pobiera się w tle i dzisiaj w ciągu dnia powinniście otrzymać informację o dostępności aktualizacji. Jeżeli jednak w dalszym ciągu nie posiadacie możliwości aktualizacji Waszych komputerów do najnowszej wersji systemu Windows 10 to możecie skorzystać z obrazów ISO przygotowanych przez Microsoft.

[textblock style=”1″]http://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10[/textblock]

Aby utworzyć dysk DVD lub pamięć USB z obrazem systemu możecie skorzystać z narzędzia Media Creation Tool.

[error]W trakcie aktualizacji z nośnika musicie wybrać opcję uaktualnienie. Opcja czystej instalacji jest przeznaczona dla osób, które już aktywowały system Windows 10 na swoich komputerach.[/error]

[info]Pamiętajcie również aby wykonać kopię Waszej partycji Recovery ponieważ wgranie systemu Windows 10 może spowodować, że stanie się ona bezużyteczna co może oznaczać, że nie będziecie mieli możliwości powrotu do poprzedniej wersji systemu. Kopię możecie wykonać programem od producenta Waszego komputera.[/info]

Jeżeli jednak nie chcecie pobierać pliku ISO a system nie informuje o możliwości aktualizacji to spróbować poniższej wskazówki:

  1. Otwórzcie polecenie Uruchom (skrót klawiaturowy: logo Windows + R) i otwórzcie za jego pomocą konsolę (komenda cmd).
  2. Następnie wpiszcie w konsoli komendę „wuauclt.exe /updatenow”.
  3. Powinno wam ruszyć uaktualnianie systemu 🙂

Wskazówka podana przez użytkownika Kol1nz. Niestety nie testowałem więc pamiętajcie, że wykonujecie ją na własną odpowiedzialność.