Jak sprawuje się system Windows 10 Mobile Build 10586 na Lumii 625?

Nasz kolega Damian z forum postanowił przygotować film, w którym prezentuje porównanie działania systemu Windows 10 Mobile w wersji Build 10586 na telefonie Lumia 625 z systemem w wersji Build 10581 na telefonie Lumia 920. Widać różnicę w działaniu kompilacji na przedstawionych telefonach. Na czyją korzyść? Po odpowiedź zapraszam do poniższego filmu.

Jak sam autor powyższej prezentacji zauważa nie ma zbyt wielu różnic w działaniu obu kompilacji. Warto jednak zauważyć, że w wielu przypadkach prowadzi Lumia 625 pomimo znacznie słabszej specyfikacji technicznej. To oznacza, że nowsza kompilacja otrzymała poprawki oraz ulepszenia wydajności.

Zgadzam się również z autorem odnośnie szybkości działania systemu oraz czasu pracy baterii. Wszyscy chcemy aby system Windows 10 Mobile był lepszy od systemu Windows Phone 8.1. Zapewniam Was, że pod wieloma względami tak właśnie będzie. Niestety gołym okiem widać już teraz, że system nie będzie tak szybki jak jego poprzednik a czas pracy baterii również zostanie skrócony. Oczywiście do ostatecznego werdyktu musimy poczekać do momentu udostępnienia oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile.

Źródło: Forum