• Porady
  • Komentarze: 49

Jak sprawdzić datę ostatniej aktualizacji aplikacji w Windows 10 Mobile?

Microsoft stale rozwija i aktualizuje sklep w telefonach z systemem Windows 10 Mobile. Wczoraj otrzymaliśmy kolejną aktualizację, w której została wprowadzona dodatkowa informacja przy uniwersalnych aplikacjach. Teraz użytkownicy mogą sprawdzić czy dana aplikacja została stworzona specjalnie dla systemu Windows 10. Niestety w dalszym ciągu nie mamy możliwości sprawdzenia wersji aplikacji za pomocą sklepu. Istnieje jednak sposób na sprawdzenie daty ostatniej aktualizacji aplikacji.

Aby sprawdzić datę ostatniej aktualizacji aplikacji musimy opuścić sklep i udać się do ustawień systemowych. Wchodzimy kolejno do zakładki System a następnie Pamięć. Kolejny krok to kliknięcie w opcję To urządzenie.

Data instalacji aplikacji w Windows 10 Mobile

Po wejściu do pamięci naszego urządzenia pojawi się lista z informacjami o miejscu zajmowanym przez kolejne elementy systemu. Z listy wybieramy opcję Aplikacje i gry. Po jej wybraniu ujrzymy kolejną listę, na której możemy przenosić oraz odinstalowywać aplikacje.

Data instalacji aplikacji w Windows 10 Mobile

Jeżeli chcemy zobaczyć jakie aplikacje zostały zaktualizowane w ostatnim czasie to wystarczy z rozwijanej listy wybrać opcję Sortuj wg dat instalacji. Na powyższym zrzucie widać, że aplikacja Sklep została zaktualizowana wczoraj tj. 11.02.2016.

Jeżeli posiadacie włączone automatyczne aktualizacje aplikacji w sklepie to w ten sposób możecie sprawdzać jakie aplikacje zostały zaktualizowane w ostatnim czasie.