Jak rozwiązać najczęstsze problemy z telefonami Lumia 950 oraz Lumia 950 XL?

Na nowe flagowce Microsoft kazał nam czekać dosyć długo. Obserwując rozwój systemu Windows 10 Mobile w programie Windows Insider spora część z nas była pełna obaw o to czy Microsoft zdąży dopracować ten system aby rozpocząć sprzedaż nowych smartfonów w pełni dopracowanym systemem. Nasze obawy się potwierdziły i niestety niedopracowany system to nie jedyna bolączka jaka trapi telefony Lumia 950 oraz Lumia 950 XL.

Moje opinie oparłem wyłącznie na informacjach, które znalazłem w Waszych komentarzach oraz na stronie pomocy Microsoft. Warto również dodać, że nie posiadam żadnego z opisywanych modeli. Postaram się jednak jak najbardziej obiektywnie opisać najczęściej występujące usterki.

 

1. Źle dopasowana obudowa

Niektórzy posiadacze telefonów Lumia 950 oraz Lumia 950 XL narzekają na źle dopasowaną obudowę. Skutkuje to nieprzyjemnym skrzypieniem w momencie naciskania na rogi telefonu.

Rozwiązanie

Niestety nie uda nam się wyeliminować tej usterki. Możemy pokusić się o podklejenie obudowy ale czy na prawdę chcemy to robić w telefonach, za które musimy zapłacić powyżej 2000zł? Jeżeli dolegliwość ta jest dla Was uciążliwa to nie pozostaje nic innego jak zwrócić telefon do sprzedawcy lub zgłosić się do punktu serwisowego.

 

2. Przegrzewanie i resetowanie się telefonów

Mocno nagrzewające się oraz sporadycznie resetujące się telefony to również często zgłaszane problemy użytkowników nowych flagowców. Zarówno zbyt wysoka temperatura urządzenia jak i częste resetowanie mogą być spowodowane niedopracowanym oprogramowaniem lub też usterką sprzętową.

Rozwiązanie

Przywróć oprogramowanie telefonu oraz upewnij się, że posiadasz najnowszą wersję systemu operacyjnego oraz oprogramowania układowego. Zaktualizuj również wszystkie wbudowane aplikacje. Instrukcję znajdziesz w dalszej części artykułu.

 

3. Częste błędy w momencie korzystania z aparatu

Niewielka grupa osób zgłosiła również problem z aplikacją obsługującą aparat telefonu. Aplikacja z niewiadomych przyczyn zacina się lub wyświetla komunikat o błędzie, który uniemożliwia wykonywanie zdjęć.

Rozwiązanie

Przywróć oprogramowanie telefonu oraz upewnij się, że posiadasz najnowszą wersję systemu operacyjnego oraz oprogramowania układowego. Zaktualizuj również wszystkie wbudowane aplikacje. Instrukcję znajdziesz w dalszej części artykułu.

 

4. Instrukcja naprawy telefonu

Jeżeli posiadasz jeden z wyżej opisanych problemów z wyjątkiem źle dopasowanej obudowy to możesz skorzystać z poniższym wskazówek aby przywrócić telefon do prawidłowego działania.

1. Przywróć oprogramowanie telefonu

Skorzystaj z aplikacji komputerowej Windows Device Recovery Tool. Aplikacja przywróci oprogramowanie telefonu. Po tym zabiegu telefon będzie się zachowywał jak podczas pierwszego uruchomienia. Nie jest zalecane przywracanie kopii zapasowej po tym zabiegu – zdarza się, że wraz z kopią przywracane są błędy. Jeżeli korzystasz z karty pamięci to wyciągnij ją przed rozpoczęciem całego procesu i włóż dopiero w momencie jak skończysz testować telefon i nie stwierdzisz żadnych problemów.

Zwróć szczególną uwagę na wersję oprogramowania układowego. Jeżeli w dalszym ciągu posiadasz starszą wersję to nie przejmuj się – w kolejnym kroku dowiesz się jak zaktualizować telefon.

2. Zaktualizuj system operacyjny oraz oprogramowanie układowe do najnowszej wersji

Aplikacja Windows Device Recovery Tool wgrywa starszą wersję systemu 10.0.10586. Z poziomu telefonu należy zaktualizować telefon do najnowszej wersji systemu. Jeżeli posiadasz starszą wersję oprogramowania układowego to telefon powinien również wyszukać nowszą wersję oprogramowania, które będzie widoczne pod nazwą MICROSOFTMDG.

3. Zaktualizuj wszystkie aplikacje

Ostatnim krokiem jest aktualizacja wszystkich aplikacji, które pojawią się w sklepie. Upewnij się, że wszystkie aplikacje w Twoim telefonie są aktualne. Otwórz sklep i wyszukaj dostępne aktualizacje.

Jeżeli powyższe wskazówki nie pomogły na Twoje dolegliwości to najprawdopodobniej posiadasz wadliwy egzemplarz. Zwróć się do sprzedawcy lub zgłoś się do punktu serwisowego. Należy również wziąć pod uwagę, że część usterek może zostać wyeliminowanych w kolejnych aktualizacjach systemu operacyjnego oraz oprogramowania układowego.

Dajcie znać czy Wasze telefony Lumia 950 oraz Lumia 950 XL posiadają opisywane problemy i czy poradziliście sobie z nimi?

 • wgrywać soft PR.1.2 póki co nic nowego nie ma, zresztą z godnie z tradycją każda Lumia z fabrycznie nowym OS’em choruje.

  • Konrad Uroda-Darłak

   Identyczne problemy były już przy okazji wydania WP8, którego tak każdy teraz wychwala, gdyż większość już o tamtych problemach zapomniała.

 • Jak rozwiązać najczęstsze problemy z telefonami Lumia 950 oraz Lumia 950 XL?

  Nie kupować 🙂

  • Darek Cullen

   Hahahahaha. Dobre. ;). Masz u mnie plusa za to 😉

 • Tomasz Sot

  Skrzypiąca klapka to praktycznie jedyny problem jaki jest z telefonem , telefon się też lubi grzać ale mi się jeszcze z tego powodu nie wyłączył .

 • Dariusz Szypelt

  jeśli ma się brandowany telefon to oprogramowania układowego najnowszego nie wgramy

  • Pewnie niebawem nowe oprogramowanie pojawi się również dla pozostałych wariantów.

 • biblo

  Po ostatnich dwóch aktualizacjach nie zauważyłem resetów telefonu. Wcześniej faktycznie czasem się zdarzały… Póki co, jedyny problem, który widzę, to chwilowe „zamarcie” telefonu w momencie gdy włączam Bluetooth. Trwa to kilka sekund i w tym czasie pojawia się też u góry (na pasku z ikonami) skrót „POL”. Nie wiem co to oznacza…

 • mazut

  No bo podstawa to aktualna wersja aplikacji zegar i alarmy windows + kalkulator, reszta aplikacji w systemie nie ma znaczenia 🙂

 • Wojtek Kalwasiński

  Moja 950-ka pomimo najnowszego softu (nie jest brandowana) ma problem od początku (już teraz 3 tygodnie) z siecią Wi-Fi, raz działa a za jakiś czas bez powodu nie widzi żadnej sieci, pomaga restart słuchawki i znowu jest przez jakiś czas , raz to godzina, raz 2-e , a nie raz parę minut i po sieci. Może ktoś coś podpowie co z tym zrobić? reklamować?

  • Jeżeli wskazówki zawarte w artykule nie pomogły to może być usterka sprzętowa a w takim wypadku tylko serwis może pomóc. Możesz zaczekać do kolejnej aktualizacji ale niestety nie ma pewności czy rozwiąże ona Twoje problemy z siecią Wi-Fi.

   • B47M4N

    Jak zainstalowany mam Win10m na Lumii, którą zakupiłem w sieci Play, to nadal mam gwarancje czy już nie?

    • Tak. Dla pewności jednak zawsze zalecam aby wrócić do ostatniej oficjalnej wersji systemu przed oddaniem telefonu do serwisu.

  • Robert Kula

   Normalka w W10m. Ja mam to samo na 535 (czasem nie może połączyć, czasem pokazuje że sieć nie ma połączenia internetowego). To samo miałem na 930. Na 640 problem nie występuje bo mam 8.1.2 😛

  • jw8800

   Witam Pana, mam to samo w mojej Lumi 950 i co? , znalazł Pan rozwiązanie ?

 • Wkurwiony

  Po dzisiejszej 2.01.2016r aktualizacji nie dziala kilka ustawień, sklep oraz aparat ( właczam i nie wchodzi tylko wraca do kafelków ekranu głownego ) POMOCY ! System operacyjny: 10.0.10586.29

  • Korzystałeś z instrukcji naprawy zawartej w artykule?

 • Wkurwiony

  Oki , powalczyłem trońku w nocy i po resecie fabrycznym wszystko pracuje poprawnie. Póki co jestem czujny jak ważka i testuje słuchawkę 🙂

 • Jarek

  Kurczę, może jestem szczęściarzem a może trafiłem udany egzemplarz, po
  pierwsze ani razu nie zauważyłem aby telefon się grzał, nigdy mi sie
  nie zresetował, wszystko chodzi płynnie, aparat robi fenomenalne zdjęcia
  moim zdaniem lepsze niz lumia 1020. Dla mnie najlepsza lumia jaka do
  tej pory wyszła. P.S Automapa śmiga aż miło, działanie nawi 2 gdz. i
  telefon zimny jak głaz. Wg mnie lepiej wybrać Lumia 950 w której nie ma
  kombinacji z układem chłodzenia. Co do cudownego Androida, miałem okazję
  bawić się galxy tab 2 P5100, fakt ładne wykonanie i ……. koniec.
  Ciągle resety systemu, przycięcia na grach t. Asphalt 8: Airborne,
  wkur…. reklamy przy każdej aplikacji, i tak na dobra sprawę to system
  na którym przejże internet, pogram i …. to wszystko. Ja jaku
  użytkownik systemu Windows na PC jestem zachwycony synchronizacja
  telefonu i komputera, jestem w domu mam komputer, wychodzę z domu mam
  komputer. iOS, zona ma służbowego iPada, generalnie najbardziej
  dopracowane urządzenia, jakość wykonania jest super widać że w reku
  trzyma się cacko za kilka tysięcy zł :), właśnie kilka tysięcy :), ale i
  tak na dobra sprawę na iOS za wszystko trzeba płacić, w dalszym ciągu
  jak ktos ma tyko iphona lub ipada to jest to droga zabawka do oglądania
  netu, lansu 🙂 i to wszystko. L950 z system WM10, uważam za najlepszy
  telefon stosunek cena-jakość. A zdjęcia robi takie że bije na głowę
  każdy telefon i aparat kompaktowy jaki jest obecnie produkowany. Na
  sylwestra przeglądaliśmy zdjęcia ze znajomymi i każdy pytał sie co to za
  cudo robi takie zdjęcia.

 • Los Luk

  Po sobotniej aktualizacji jestem w szoku. Bateria trzyma 2-3 razy dłużej, telefon nie grzeje się ani troszkę. WOW, teraz to jest Telefon 🙂

 • Anna Ślusarek

  Witam, mam problem z 950xl. Mianowice wczoraj utworzylam kopie zapasowa na starej lumi 920, i w zaden sposob nkie moge jej pobrac na nowa 950xl. Czy ktos ma jakkis sprawdzony spsob. Pomocy

  • Kopię można tylko i wyłącznie przywrócić w momencie pierwszej konfiguracji urządzenia.

   • Anna Ślusarek

    czyli w tym momencie nie jestem w stanie juz nic zrobić? wlaczajac nowy telefon nie mialam zadnego monitu dotyczacego przywrocenia kopi zapasowej z chmury – a ona tam jest….

    • Możesz przywrócić ustawienia fabryczne i wtedy na etapie konfiguracji telefonu przywrócić kopię zapasową. Aby przywrócić ustawienia fabryczne przejdź kolejno do: menu > ustawienia > system > informacje > więcej informacji > zresetuj telefon.

     • Anna Ślusarek

      oki, próbuje … dziękuje z całego serca mam nadzieję że to pomoże

     • Nie ma sprawy. Pamiętaj, że w trakcie przywracania ustawień fabrycznych zostanie usunięta cała prywatna zawartość telefonu. Telefon będzie się zachowywał jak podczas pierwszego uruchomienia.

     • Anna Ślusarek

      i o to mi chodzi, bo nic i tak przez te 16h na nim nie było… wszystko zostało na 920 …
      nie ukrywajmy ale telefony sa naszym „drugim” mózgiem… mam nadzieje ze wszystko przejdzie łącznie z whatssup sms kalendarzem itd

     • Anna Ślusarek

      Hmmm przywróciłam ustawienia fabryczne… wgrałam kopie zapasowa, ale nie działa ona poprawnie tzn… nie przeszły wszystkie sms-y… ( w sumie to one są dla mnie najważnijsze, reszte sobie skonfiguruje od nowa…) jest jakas możliwość przeslania sms tylko? opcja przekaż moje dane dziala tylko na kontakty… ogólnie po wgraniu kopi z 920 telefon wyglada jak jakas atrapa, ktora nie fukcjonuje poprawnie….

     • Jeżeli nie przeniosły się wszystkie wiadomości to niestety nie ma innego sposobu. Możesz zachować wiadomości, które się przeniosły wchodząc do Wiadomości > Opcje (trzy kropki) > Ustawienia > Włącz synchronizowanie wiadomości między urządzeniami. Po włączeniu tej opcji wiadomości powinny zostać zapisane w chmurze a to oznacza, że możesz ponownie przywrócić ustawienia fabryczne ponieważ nie jesteś zadowolona z działania telefonu.

     • Anna Ślusarek

      a czy jest opcja abym mohgla skopiowac wiadomosci na pc i pozniej do nowego tel ? Przepraszam z gory ze tak mecze ale jestem juz zielona i glupia 😛

     • Zerknij na forum Microsoft Community 🙂

 • dorota

  Mam lumię 950 xl, wiesza się non stop. Po naciśnięciu na smsy pokazuje tapetę. Nie wchodzi w połączenia, pokazuje pusty ekran. Bluetooth nie da się włączyć po prostu nic się nie dzieje pi naciśnięciu kafelka. Restartuje się przynajmniej raz dziennie dramat po prostu najgorszy telefon w historii

 • Jeremy Seneiv

  Zawsze wierny Nokii teraz Lumii przesiadłem się z 640 na 950XL i po kilku dniach używania jestem w szoku. Ciągłe się wiesza, nie mogę wejść w wiadomość, wybrać kontaktu, wrócić na ekran główny, wysłać filmu większego niż 20MB przez viber, czekam za zapis zdjęcia 20sek. itp. Ciągłe wyciąganie baterii (co nie jest prostą rzeczą) zaczęło mnie denerwować i zastanawiam się jak mam się pozbyć tego bubla. Telefon kupiłem od t-mobile. Przestrzegam innych.

  • Posiadasz najnowszą wersję oprogramowania układowego oraz systemu operacyjnego? Jeżeli nie to w pierwszej kolejności zaktualizuj telefon.

 • Maciej

  Ogólnie lumia 950 bez zarzutu, jedyny problem to echo podczas połączenia u mnie jak i rozmówcy, czy da się coś z tym problemem zrobić.

 • Pawel Bodzioch

  Ja jestem zadowolony. Ale jest ale. Insider zaczął drenować baterie, przywróciłem kablem do oficjalnego. Przez OTA zaczął pobierać aktualizację 10.0.14393.321. Pobrała się, i wyskoczył błąd, że wystąpił błąd, i od razu przycisk do ustawień fabrycznych. Na razie działa. Przy powiadomieniu o mailu, zamiast tej konkretnej wiadomości wyświetla poprzednie maile.

 • Damian Banna

  U mnie to samo ,coraz czesciej sie wylacza i grzeje i bateria krotko trzyma – ide spac 45 % baterii rano sie budze rozładowany a nikt w nocy nie dzwonil zeby mi tel rozładowac ,podłaczam go do ładowania 20 min i juz 50% naładowane :O dziwne i czasem jak sie wyłączy to z głosnika slychac jak brzęczy w lumii 830 tez tak czasem mialem i wtdedy musze wyciagnac baterie bo brzeczy caly czas

 • Radosław Najs

  ścierwo, powiem kótko – nie chcę się łączyć z komputerem, nagrzewa się wiesza co chwilę, jednego dnia po podłączeniu do komputeraz zrobił 16 resetów, a ten ekran gorilla glas można rozbić o kant dupy… 3 raz w ciągu 8 miesięcy idzie na serwis, a temat pomocy technicznej zostawię bez komentarza – rozmawiasz jak z debilem który wciska Ci kit że wszystko jest ok, poziom rozmowy godny przedszkolaka – Nie mogę odżałować, że z Galaxy S5 nie przeszedłem na S6 albo S7 tylko wybrałem to gówno…

  • Mariusz Rudnicki

   U mnie to samo, też żałuje że nie wybrałem Samsunga tylko ten szajs.

 • michał

  Witam.
  Mam problem z 950 dual sim
  W telefonie po naciśnięciu przycisku odblokowania, ekran robi się czarny zapala się dioda do sczytania źrenic i tak po 3 – 5 sek słychać klik odblokowania. Po kolejnych 3 odpala wyświetlacz ale tak jak by był maksymalnie ściemniony. Ogólnie działa ale jak by w zwolnionym tempie.
  Po wybraniu kontaktu i nawiązaniu połączenia ekran gaśnie i odpala znowu po kilku sek, połączenie jest normalnie nawiązane. Jeżeli kończymy na nim obsługę , sytuacja się powtarza, wygasza się ekran i po kilku sek słychać klik zablokowania telefonu.
  Może Ktoś ma lub miał podobny problem i mi coś doradzi??

 • fraszka

  Witam. Kolejna fanka Lumii, która chyba w końcu posłucha innych i porzuci tę markę.. Z Lumii 930 przerzuciłam się na 950 DS. A właściwie chciałam się przerzucić. Pierwsze ładowanie i telefonem można ogrzewać mieszkanie. Gorący!! Poczytałam porady, zainstalowałam Windows Device Recovery Tool, zrobiłam aktualizację i…. nadal grzeje. Grzeje zarówno w czasie ładowania, rozmowy jak i korzystania z internetu. I za to zapłaciłam 1500zł?? Jutro oddaję do sklepu na serwis 🙁

  • Wygląda na to, że Twój egzemplarz jest wadliwy. Telefon może się mocno nagrzewać w trakcie ładowania, ale w przypadku pozostałych czynności nie powinien być tak samo gorący. Dosyć mocno może również nagrzać telefon przeglądanie Internetu, ale krótka rozmowa nie powinna doprowadzić do takiego stanu. Czy w momencie wykonywania innych czynności telefon nagrzewa się w ten sam sposób?

   • fraszka

    W czasie aktualizacji, kiedy był podłączony do komputera o nie nagrzewał się tak bardzo. Gorący był w czasie ładowania. Potem odłączyłam i przeglądałam internet. telefon znowu zrobił się gorący. Zaznaczam, że netem bawiłam się kilka-kilkanaście minut. co by było, gdybym chciała dłużej z niego korzystać? był tak gorący, że nie można go było utrzymać w ręce.

    • W takim razie zwróć się do punktu serwisowego.

     • fraszka

      dziękuję, tak zrobię.

 • fraszka

  witam. telefon wrócił z serwisu. ponoć zaktualizowali oprogramowanie. sama to zrobiłam przedtem, ale widać oni zrobili to lepiej. telefon trochę nagrzewa się przy ładowaniu. nie można wtedy z niego korzystać bo staje się gorący. no trudno.
  inne pytanie: chciałabym, żeby nowy telef. miał wygląd i wszelkie ustawienia (np. kafelki, dzwonki) jak poprzednia Lumia. czy jest to możliwe, czy trzeba wszystko ustawiać na nowo. Udało mi się tylko ściągnąć kontakty i sms ale zdjęć nie ma. mam konto xxx.live.com, ale zdjęcia są widoczne tylko w OneDrive. Nie skopiowały się.

  • Możesz odzyskać ustawienia i aplikacje tylko za pomocą kopii zapasowej. Nie zalecam jednak jej przywracania, dlatego najlepiej wszystko ustawić na nowo. Zdjęcia z OneDrive nie kopiują się. Możesz ustawić w aplikacji Zdjęcia, aby były pokazywane zdjęcia z OneDrive i wtedy przy aktywnym połączeniu z Internetem będziesz mogła je przeglądać.

   • fraszka

    przepraszam, ale dlaczego nie z kopii zapasowej? to by było najprostsze. strasznie dużo ustawiania 🙁 jestem wzrokowcem i jest to dla mnie ważne, żeby ustawienia były takie same. ściąganie aplikacji itd. – nie mam na to za bardzo czasu. poza tym zainstalowałam pocztę (mam 2 konta oprócz live.com) i nie działają tak jak powinny. nie mogę ich zainstalować osobno (jako osobne kafelki) tylko jest jedna opcja (pod jedną wszystkie konta). efekt taki, że działało kilka godzin, a potem coś się wyłączyło i nie widzę już poczty na żadnym koncie mimo ich zainstalowania. masakra. do tej pory Lumie działały tak samo (miałam kilka) a ta mnie zniechęca i mam ochotę przełożyć kartę do starej..

    • Zdarza się, że wraz z kopią przywracane są błędy. Dlatego też odradzam korzystanie z kopii w szczególności w przypadkach kiedy kopia była robiona na wadliwie działającym telefonie. Odnośnie poczty to możesz przypiąć dwa osobne kafelki – uruchom pocztę > opcje (lewy górny róg) > przytrzymaj palec na danym koncie i wybierz opcję przypinania do ekranu startowego.

 • fraszka

  bardzo dziękuję za odpowiedzi. naprawdę!
  chyba spróbuję przywrócić kopię zapasową, bo na poprzednim telef wszystko działało prawidłowo. najwyżej zresetuję telefon, gdyby coś się zaczęło dziać. chcę po prostu „stary telefon” na nowym aparacie.
  proszę więc o ostatnią podpowiedź jak to zrobić? nowa Lumia niby to samo a jednak jakoś ciężko nią operować w porównaniu z poprzednimi.

  • Nie ma sprawy. Po pierwsze sprawdź czy są dostępne kopie zapasowe pod tym adresem. Jeżeli tak to musisz zresetować telefon, aby mieć możliwość przywrócenia kopii. Zachęcam również do przeczytania tego artykułu.

 • miki

  Te wszystkie kłopoty nie nakładają się na siebie z tego co widzę każdy walczy z czymś innym ja np podczas rozmowy odkładam telefon i ekran powinien się podświetlić a tu lipa .
  Jeśli chodzi o temperaturę pracy u mnie największa podczas grania np asphalt8 prawie jak farelka ? reszta jak narazie oki a i czy to podświetlanie podczas rozmowy może być związane ze szkłem naklejonym ??? Choć ma wycięcie w miejscu kolo kamery a sama kamera jest

  • Być może szkło zasłania czujnik zbliżeniowy i stąd telefon „nie wie” kiedy znajduje się przy uchu a kiedy leży na stole. Było już sporo tego typu przypadków.

 • Michał Gołdyka

  jestem zrozpaczony. Telefon mi się sam resetuje, wyłącza się. Wygrywałem nowy system z poziomu zarówno ustawień jak i winMedREcTol i to nic nie daje. Aplikacje sa oczywiście aktualizowane na bieżąco. Co może być przyczyną ? jak moge to naprawic? czy da rade zainstawać na lumi 950 system win8.1?

  • Wyciągnij kartę pamięci. Jeżeli przywracałeś kopię zapasową po resecie to przywróć raz jeszcze, ale tym razem nie przywracaj kopii.

   • Michał Gołdyka

    resety wykonywałem bez karty pamięci. Nie Tworzyłem kopi zapasowej , nie korzystam z tej opcji. Jest tak źle że mam problem z uruchomieniem telefonu. potrafi się wyłączyć w każdym momencie. moje pytanie sa jakieś dostępne ,konkretne narzędzia diagnostyczne sprawdzające nie tyle co system, oprogramowanie , co np. baterie, napięcie ładowania, czy inne podzespoły. Chce dać temu telefonowi szanse i uratować go jakoś. Szanuje też to ile za niego dałem 🙂

    • Spróbuj sprawdzić aplikacją Lumia Phone Test Application.

 • przemek

  Witam. Mam 950XL i problem z rozmowami, czasami podczas rozmowy z nienacka słychać pisk po czym zostaje tylko restart tel. Dźwięk bardzo nie przyjemny dla ucha chyba niebezpieczny. Poza tym wszystko działa sprawnie. Telefon wysłałem do serwisu wrócił ale to nic to nie pomogło. Mało tego po paru dniach przyszła faktura od DHL kurier wybrany przez b2x…. jakaś kpina.

  • Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne. Jeżeli korzystasz z karty pamięci to wyciągnij ją z telefonu. Jeżeli to nie pomoże to pozostaje kolejna wizyta w punkcie serwisowym.

   • przemek

    Wydaje mi się ze to właśnie zrobił serwis i umył ręce.
    Apropo tego serwisu zawsze jest ti iQor na Węgrzech?

    • Z tego co wiem to jeżeli serwisy w Polsce nie potrafią sobie poradzić to telefon jest wysyłany na Węgry. Być może nawet nie sprawdzają u nas tylko od razu wysyłają.

  • Mark C.

   Serwisy gówno robią. Został jeden w Rumunii a tam jak wiadomo to mogą doić kozy a nie naprawiać telefony. Z tego też względu Microsoft ma wszystkich użytkowników w dupie i niech sobie robią z telefonami co chcą. Szajs.

 • Bartłomiej Pacwa-Kuss

  Witam zakupiłem telefon Lumia 650 włożyłem kartę pamięci oraz sim zgodnie z instrukcja telefon naładowany jest także zgodnie z instrukcją , niestety nie włącza się przy ładowaniu pokazywał się tylko znaczek ładowania a teraz cały czas wyświetla sie tylko niebieskie logo telefonu nic nie rusza, czy ktoś z Was miał taki problem ? Próbowałem już wyciągać baterie wkładać na nowo włącza sie ale nic poza tym logo się nie wyświetla , co może być powodem że telefon nie uruchamia się prawidłowo?? Macie jakiś pomysł co może byc tego przyczyną?

  • Jeżeli kupiłeś używany telefon to może być uszkodzony i dlatego się nie włącza. Spróbuj podłączyć telefon do komputera i uruchom aplikację Windows Device Recovery Tool. Aplikacja nie wykryje Twojego telefonu, ale będziesz mógł go ręcznie wybrać z listy po wybraniu opcji „Mój telefon nie został wykryty”.

   • Bartłomiej Pacwa-Kuss

    Telefon jest fabrycznie nowy.

    • Jeżeli aplikacja Windows Device Recovery Tool nie pomoże to oddaj telefon do sklepu.

 • Pawel Wisniewski

  Witam wszystkich
  a może ktoś wie jak i czy działa dyktowanie teksu na L950XL?? Bo jakoś nie mogę tego znaleźć. Języka PL do pobrania też niema w „mowie”

  • Funkcja nie jest dostępna w naszym regionie. Wymagana jest asystentka Cortana, która nie pojawiła się w Polsce i wielu innych krajach.

   • Pawel Wisniewski

    Dopiero kupiłem. Jednak z tym dyktowaniem kiedy to iOS miał to już kilka lat temu. To jakaś Afryka. A nie da się jakoś uruchomić że niby w US jesteśmy??

    • Nie tylko u nas brakuje tej funkcji. Można ustawić język oraz region telefonu na USA i powinno działać. Nie mamy instrukcji na portalu więc musisz popróbować. Po zmianie języka na liście aplikacji powinna pojawić się Cortana.

 • Mariusz Rudnicki

  Powiem tak: moja Lumia 950XL robi zdjęcia rewelacyjne, filmy full hd są także rewelacyjne, jednak …czsami mam ja zamiar wypoer**** z 25 piętra w piz** W ciągu ostatnich kilku miesięcy zawiesiła się ze sto razy, wyłącza się sama, kiedy chce robić zdjecia wyłacza się. JUZ NIGDY NIE KUPIE TELEFONU Z WINDOWS!!!!! NIGDY BO TO KURE*** GÓ*** MIMO AKTUALIZACJI.

  • Oscar Blink

   Witaj. Mam identyczny problem i w związku z tym pytanie: udało Ci się go rozwiązać? Przyznam, że też zaczynam żałować zakupu. Wszystko super, ale te restarty…

   • Mariusz Sobiecki

    mam dokładnie to samo, ciągle sie wyłącza

   • Mark C.

    Nie udało sie rozwiązać ponieważ mam małe pęknięcie na szkle wyświetlacza ale wyświetlacz działa w 100%. Z tego też powodu telefon nie został przyjęty w salonie sieci komórkowej gdzie był kupiony do serwisu ponieważ serwis najpier musi wymienić wyświetlacz (za około 900 zł) a dopiero później usunię usterkę. Podsumowując kupno telefonu za 3000 było wielkim błędem życiowym bo trzeba było brać Samsunga s6 a nie to gówno które stało się największym gównem na rynku. Co za debil to zaprojektował ten szajs? Powinien qrwa gotować się w piekle do konca świata i jeden dzień dłużej.