• Porady
 • Komentarze: 47

Jak przystąpić do programu Insider w Anniversary Update i Creators Update?

Aktualizacja 2017.06.23. W maju Microsoft udostępnił kolejną aktualizację systemu Windows 10 Mobile w wersji 1703 czyli Creators Update. Poniższe wskazówki w dalszym ciągu są aktualne dla aktualizacji Creators Update.

Microsoft wraz z systemem Windows 10 Mobile w wersji 1607 czyli Anniversary Update wprowadził funkcję Windows Insider do ustawień telefonu podobnie jak to ma miejsce w komputerach z systemem Windows 10. Od teraz użytkownicy nie muszą pobierać dodatkowej aplikacji ze sklepu. Wystarczy przejść do ustawień telefonu aby zapisać się do jednego z kręgów Windows Insider.

Jeżeli posiadacie telefon z systemem Windows Phone 8.1 lub Windows 10 Mobile w wersji 1511 czyli Threshold 2 to wszystkie niezbędne informacje dotyczące przystąpienia do programu Windows Insider znajdziecie w tym miejscu. Ten artykuł dotyczy wyłącznie systemu w wersji 1607 (Anniversary Update, Redstone 1).

Jak w dwóch prostych krokach zapisać się do programu Windows Insider?

1Zapisz się do programu Windows Insider

Aby zapisać się do programu Windows Insider należy wejść na stronę insider.windows.com i dodać nasz adres e-mail, będący jednocześnie kontem Microsoft, do bazy danych. Po pomyślnym zapisaniu się możemy przystąpić do pobierania najnowszych testowych kompilacji systemu Windows 10 Mobile.

2Ustaw pobieranie kompilacji Insider Preview w telefonie

W drugim kroku musimy potwierdzić chęć odbierania testowych kompilacji w ustawieniach telefonu. Aby to zrobić należy kolejno przejść do: Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Niejawny program testów systemu Windows.

Pobieranie kompilacji Insider Preview w Windows 10 Mobile

Po wejściu do ustawień niejawnego programu testów należy kliknąć w przycisk Rozpocznij. Po jego kliknięciu pojawią się warunki przystąpienia do programu. Klikamy przycisk Dalej.

Krok-2-InsPobieranie kompilacji Insider Preview w Windows 10 Mobileider-Preview

Po potwierdzeniu i zaakceptowaniu warunków telefon wyłączy i włączy się ponownie. Od tego momentu będziemy zapisani do kręgu Release Preview. Krąg ten możemy zmienić na inny wchodząc ponownie do ustawień niejawnego programu testów. W tym miejscu będziemy mogli wybrać szybkie aktualizacje, wolne aktualizacje oraz Release Preview:

 • Szybkie aktualizacje. Najlepsza opcja dla testerów, którzy chcą być w gronie pierwszych użytkowników identyfikujących problemy oraz przekazujących sugestie i pomysły w celu udoskonalenia środowiska na urządzeniach z systemem Windows.
 • Wolne aktualizacje. Najlepsza opcja dla testerów chcących korzystać z kompilacji Preview na swoich urządzeniach przy minimalnym poziomie ryzyka i przekazywać opinie, aby uczestniczyć w udoskonalaniu środowiska na urządzeniach z systemem Windows.
 • Release Preview. Najlepsza opcja dla testerów chcących mieć wczesny dostęp do aktualizacji dla rozwiązania Current Branch, aplikacji firmy Microsoft i sterowników przy minimalnym poziomie ryzyka dla ich urządzeń i przekazywać opinie, aby uczestniczyć w udoskonalaniu środowiska na urządzeniach z systemem Windows.

W ten sposób dołączyliście do programu Windows Insider i dzięki temu będzie odbierać aktualizacje systemu oraz aplikacji szybciej niż pozostali użytkownicy. Jeżeli macie dodatkowe pytania lub wątpliwości to zapraszam do poniższych komentarzy. Poniżej zamieszczam instrukcję dotycząca opuszczenia niejawnego programu testów.

?Jak wypisać się z programu Windows Insider?

Możecie zrezygnować w dowolnym momencie z uczestnictwa w programie Windows Inisder. Rezygnacja oznacza, że nie będzie otrzymywać kolejnych, testowych kompilacji systemu Windows 10 Mobile. Aby zrezygnować należy wejść do ustawień niejawnego programu testów i wybrać opcję Przestań otrzymywać kompilacje Insider Preview. Następnie należy kliknąć w opcję Przesyłaj mi kompilacje do następnego wydania systemu Windows. Teraz wystarczy potwierdzić nasz wybór i w ten sposób nie otrzymamy żadnej testowej wersji systemu.

 • Mirosław Walczak

  A kiedy będzie dostępna oficjalna aktualizacja dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile? Pojawi się 2 sierpnia czy wcześniej?

 • Krzysiek

  To nie jest prawda, że nie można zrezygnować z otrzymywania kompilacji Insider Preview z poziomu ustawień telefonu. Zarówno na komputerze jak i na telefonie jest ta sama opcja która umożliwia całkowite wypisanie się z programu, a nie tylko zawieszenie na max 7 dni. Radzę poczytać opcję dokładnie 🙂

  • Zgadza się. Artykuł poprawiony.

  • a po wypisaniu z programu następuje co?… system sam się nie przywróci

   • Krzysiek

    Wypisanie się z programu nie ma na celu przywrócenie oficjalnej wersji systemu, tylko po prostu zaprzestanie otrzymywania dalszych wersji nieoficjalnych w oczekiwaniu na wersję oficjalną (nową 1607)

    • no właśnie, dlatego nie widzę sensu dla takiego kroku 🙂

     • Krzysiek

      Ja parę zastosowań widzę. Nie każdy chciałby resetować telefon do ustawień fabrycznych, a tak ten krok wystarczy aby poczekać do oficjalnej premiery 🙂

   • Robert Kula

    Nie przywróci się ale też nie pobierze nowych aktualizacji jeśli oficjalnie nie zostanie udostępniony build nowszy od tego, z którego się wypisaliśmy.

 • zynio

  a jak takie pytanko bo mnie to nurtuje..sprawa – One Drive
  1.L640 DS – oficjalna 10.0.10586..494
  2.L520 – windows insider Release Preview- 10.0.10586..494
  i tutaj mam problem – na L520 spokojnie mogę wejść w One Drive i przeglądać pliki textowe ale jak wejdę przez L640 DS to wyskakuje porąbany komunikat by przejść do sklepu aby odczytać plik a tam dziwne aplikacje które wogóle nie mają pojęcia o plikach text…macie to samo ?

  • Donnie Darko

   L920. Release Preview- 10.0.10586..494. Kiedy chcę podejrzeć plik txt, pojawia się ekran
   z wyborem Worda.

   • nowy office oferuje konwersję plików txt do docx

    polecam wgranie aplikacji NotepadX i po problemie

 • przy okazji, w momencie jak w release preview pojawi się RS1 starsze lumie zostaną całkowicie odcięte od możliwości wgrania systemu windows 10…

  • Tylko w przypadku jak będzie bezpośrednia aktualizacja z WP8.1 do RS1 ale wygląda na to, że po drodze będzie jeszcze TH2 więc prawdopodobnie starsze telefony nie zostaną odcięte.

   • ale jak pobrać TH2 na L925 jeśli TH2 zostanie usunięty z kręgów Insider?

    • Podejrzewam, że nie będzie można zaktualizować telefonu bezpośrednio z WP8.1 do RS2. Ustawienie kręgu Release Preview w WP8.1 spowoduje wgranie w pierwszej kolejności TH2. W związku z tym, że jest to niedopuszczony telefon to nie otrzyma kolejnej aktualizacji czyli RS1, która w tym wypadku byłaby docelową aktualizacją.

  • Mobilny

   Zapewne Windows 10 Mobile w wersji Threshold 2 będzie ostatnim dostępnym dla nich systemem. W przypadku telefonów dopuszczonych do Redstone 1, być może wgrany Threshold 2 będzie warunkiem do zainstalowania aktualizacji Anniversary Update. AU jest w zasadzie „nakładką” na TH2, z poprawkami i kilkoma nowościami. To może być analogiczna sytuacja jak z koniecznością posiadania Lumia Denim, aby zainstalować Windows 10 Mobile.

 • Karol

  Dla potwierdzenia; czy będzie możliwość w sierpniu aktualizacji Lumii 735 do Windows 10, jeżeli wcześniej nie była przeprowadzana?

  • dobre pytanie, z tego co wiem telefony mają zapewnioną bezterminową aktualizację do W10, jedynie komputery i tablety do 29 lipca, prawdopodobnie po 2 sierpnia Doradca będzie pobierał RS1… albo .420

  • Moim zdaniem dla telefonów nic się nie zmieni i będzie można w dalszym ciągu aktualizować do Windows 10 Mobile.

 • Mateusz

  Wiadomo juz cos kiedy jakieś pierwsze kompilacje Redstone 2 w Fast ring?

 • minichedar

  warto pokazywać, w przyszłości, wszystkim marudzącym, że jakaś aktualizacja jest niedostępna 😉

 • RicharD Faramund

  Ten tekst jest dziwny.

  „Jak wypisać się z programu Windows Insider?”
  Teraz następuje tłumaczenie, jak się wypisać, a po nim pojawia sie ten tekst:
  „W ten sposób dołączyliście do programu Windows Insider”

  • Były poprawki w artykule i zapomniałem przenieść akapit. Za chwilę poprawię. Dzięki.

 • A ja zamierzam zrezygnować z Windows Insider przed wejściem AU, aby mieć czystą wersję systemu. Niby w kręgu Release Preview jest to, co ma być w oficjalnej dystrybucji (choć zdarzało się, że nie wszystkie kompilacje w tym kręgu były oficjalnie), ale jednak wydaje mi się, że telefon będzie bardziej niezawodny, kiedy będą wychodzić oficjalne aktualizacje. A nie ukrywam, że brakuje mi tego zaufania do działania telefonu, jakie było z 8.1. Ale jeżeli będą rażące błędny (w systemie i aplikacjach), a w kręgu Release Preview będą one częściej poprawiane, wtedy znów dołączę do Insider.

  • Kontrast

   Bedzie taki sam jak z insidera. Już lepsze rozwiązanie jest jakbyś zrobił czysta instalacje z denim całym obrazem os, bez lat.

   • Nie wydaje mi się, aby powrót do 8.1 i oficjalna aktualizacja miałaby być lepsza niż zwykłe zrezygnowanie z Insidera, tym bardziej że nie wykluczam powrotu do niego. Zresztą zobaczymy, jak to będzie po 2 sierpnia.

    • Kontrast

     Wersja ktora dostaniesz jest to to samo co w insiderze. Twoje nie wydaje mi sie to efekt placebo, ludzie rezygnują myśląc ze to cos da a więcej da zainstalowanie od nowa systemu bez śmieci pozostałych z łat instalacyjnych. Ja nie pisze o oficjalnej aktualizacji, bo nawet Dona jak wól pisze ze to to samo co z insidera. To tak jak ci goście co przerywają pobieranie wylogowuja sie z insidera wznawiają w procesie przygotowywania bo im inny plik instalacyjny robi:D

     • Przekonałeś mnie, zostaje w Insiderze ;D Nie no, ale idąc tym tropem dalej, nawet jak wgram system od nowa i po czasie pojawi się aktualizacja i ją wykonam, to wraz będę miał łaty instalacyjne, chyba że się mylę. A wgranie konkretnego bulidy i nieruszanie go mija się z celem, gdyż żaden bulid nie jest dopracowany na tyle, by śmiało z niego korzystać, pomijam oczywiście 8.1 Denim.

     • Kontrast

      Teraz gdy wyjdzie oficjalnie rs to tempo prac na bank zmalej, o to się nie martw. Tek kanał jest wykorzystany beda laty stabilizujące ale to raz pewnie na tydzień po miesiącu rzadziej. Teraz wyszedł nowy bulid zobacz.

 • Tyran1918

  Ciekawy jestem kto dostanie Redstone 1 i jak to będzie działać jeśli starsze modele takową aktualizację otrzymają. Mam nadzieję, że moja Lumia 830 gorzej działać nie będzie.
  Tylko najważniejsza bolączka smartfona czy sprawna przeglądarka internetowa z tego co widzę nadal jest kulawa a alternatywy chociaż jednej nie widać.

  • Aktualizację powinny otrzymać wszystkie telefony dopuszczone do aktualizacji Windows 10 Mobile oraz wszystkie modele z fabryczną dziesiątką na pokładzie.

 • nidek

  Witam.Lumia 650 DS. Czyli jak zrobię jak w powyższym artykule,to w kręgu RP bede miał TH2 czy najnowszy RS1 xxx.5?

  • Wszystko zależy od kręgu jaki ustawisz w Windows Insider. W artykule znajduje się wyłącznie instrukcja dotycząca tego jak przystąpić do programu Windows Insider posiadając system RS1.

   Jeżeli obecnie posiadasz TH2 to zerknij do tego artykułu: http://msmobile.pl/windows-insider

   • nidek

    Obecnie mam RS1 wolny krąg. I mam pytanie czy najnowsze aktualizacje pojawiają się najpierw w szybkim, potem wolnym kręgu? Czy szybkim i rp?

    • Najnowsze aktualizacje pojawiają się najpierw w szybkim kręgu a następnie w wolnym kręgu i są to kompilacje RS1. Krąg Release Preview jest w okresie przejściowym pomiędzy TH2 a RS1 – w tym kręgu pojawiają się aktualizacje z największym opóźnieniem.

     • nidek

      Dziekuje. Dosadnie napisane. Pozdr

     • Nie ma sprawy. Pozdrawiam.

 • Kamil Dudar

  Na komputerze pomimo internetu (wifi) przy kliknięciu na Rozpocznij czekam i pokazuje że nie mam internetu i żebym spróbował ponownie. Co zrobić?

  • Kermit

   Mam to samo tyle że na telefonie lumia 950xl bez brandingu…

   • Kamil Dudar

    Już działa. Problem po stronie ms. Dziś wszędzie w ms są problemy. W app studio np nie można kompilowac apel itp.

    • Kermit

     tak właśnie nie myślałem. Dzięki za info

 • Robbson Robert Pac

  na lumii 532 w niejawnym programie testów ucina mi wyskakujące okno do momentu zasad zachowania poufności informacji …i nie moge zejść niżej wcisnąć dalej…wie ktoś o co kaman?

  • slamski

   U mnie i wielu innych użytkowników też tak się dzieje a rozwiązania znaleźć nie mogę. L435

   • Robbson Robert Pac

    rozwiazanie zmiana tekstu na mniejszy i bedzie widoczne 😀

    • slamski

     Dzięki!