Jak zapisać mapy Here na karcie pamięci w telefonie Windows Phone?

Użytkownicy telefonów Windows Phone mogą korzystać z map swoich regionów całkowicie offline. Oznacza to, że urządzenie nie będzie pobierać dodatkowych danych map w trakcie nawigacji. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić transmisję danych podczas uruchomionej nawigacji. Niestety nie wszystkie telefony posiadają dużą ilość wolnego miejsca w pamięci telefonu i pobranie kilku map może spowodować brak miejsca dla innych aplikacji. Jak temu zapobiec?

HERE Drive

Mapy w telefonach Windows Phone standardowo pobierane są i przechowywane w pamięci telefonu. Użytkownik nie ma możliwości wybrania karty pamięci jako miejsca na zapisanie map. Poniżej znajdziecie opis w jaki sposób zapisać mapy na karcie pamięci.

Poniższy sposób można zastosować z powodzeniem na telefonach z systemem Windows Phone 8 oraz Windows Phone 8.1.

Jak wgrać / przenieść mapy na kartę pamięci?

 1. Usuń wszystkie mapy z urządzenia. Aby to zrobić przejdź kolejno do: menu > ustawienia > aplikacje > mapy > pobierz mapy > przytrzymaj palec na mapie i usuń ją.
 2. Zainstaluj aplikację Lumia storage check beta.
 3. Uruchom aplikację i w drugiej zakładce przestaw lokalizację zapisu map na kartę pamięci.
 4. Pobierz mapy ponownie.

W ten sposób zapiszecie mapy na karcie pamięci i tym samym zaoszczędzicie pamięć telefonu. Dajcie znać czy przenieśliście mapy na kartę i czy zajmują one dużo miejsca.

[warning]Aktualizacja 25.05.2015. Niestety aplikacja Lumia storage check beta nie jest już dostępna i obecnie nie ma żadnego działającego sposobu aby przenieść lub pobrać mapy na kartę pamięci w telefonach z systemem Windows Phone 8.1 Update 1 oraz Windows Phone 8.1 Update 2.[/warning]

Źródło: WPCentral

 • bjork-boy

  WPC odgrzewa stare kotlety…Historia stara jak świat…

 • Leszek Mączewski

  ale w windows 8.1 nie ma takiej potrzeby

  • Nie korzystam z karty pamięci ale chętnie dowiem się jaki jest alternatywny sposób.

 • Leszek Mączewski

  wystarczy wejść do czujnika pamięci i poprzerzucać na kartę SD ot cała praca

 • Leszek Mączewski
  • Dziękuję za odnośnik. Niestety nie znalazłem w nim informacji jak przenosić mapy na kartę pamięci a jedynie jak przenosić gry i aplikacje.

   • bjork-boy

    O ile czujnikiem pamięci możemy sobie przenieść np gry na SD to do map już nie da się tego zastosować.
    Jak na razie jedyny sensowny sposób na przenoszenie map na SD to Lumia storage check beta.

    • Czyli nie muszę nic poprawiać w artykule. Wszystko się zgadza. Dzięki!

     • Zgadza się. Zrobiłem jak w artykule i mam mapy na karcie 🙂 (L1320 z WP8.1 Cyan)

 • Krzyś

  Zainstalowałem w Nokia Lumia 520 Program ZDAŁ EGZAMIN. Przenosi plik mapy. SZKODA ŻE PRZENOSI TYLKO PLIKI MAPY. MOŻNA BYŁOBY PRZENIEŚĆ GRY I APLIKACJE .
  W MOJEJ patelni w Ustawieniach–system–pamięć telefonu–telefon NIE POKAZUJE WARTOŚCI ile jest setek MB w aplikacje, gry , plików tymczasowych pod początku nie pokazywał. Moim zdaniem powinien pokazywać.Skoro w tamtym rejonie jest też kontrola pamięci i pokazuje. Dziwne mam to teraz w dwóch miejscach i zastanawiam się co zrobić???
  Wiem zszedłem z tematu. Lecz to mnie gorąco intryguje.
  Pozdrawiam Wszystkich fanów.

  • Niebawem Twoja Lumia otrzyma aktualizację Lumia Cyan i będziesz mógł przenosić gry i aplikacje na kartę pamięci. Pojawi się również aplikacja Czujnik pamięci, która zastąpi dotychczasową aplikację pamięć telefonu.

 • Krzyś

  Witam Wszystkich .Jest wreszcie !!!! Michał miałeś racje. W piątek około 21-ej zaczął instalować Cyan. Wczoraj dopracowałem prawie wszystko do końca. Zostało mi tylko dopracowanie podłączenia do lapka. Czy jest oprogramowanie do Lumia 520.

  • Wystarczy, że podłączysz telefon do komputera i możesz przenosić zdjęcia oraz muzykę bez potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji.

 • Krzyś

  Michał !!
  Nie orientujesz się , czy w Lumia 520 można ustawić powiadomienie ŚWIETLNE I DŻWIĘKOWE o np. nieodebranym połączeniu , sms, poczta itp. W smartfonie po nie odebranym połączeniu nie ma powiadomień np.świetlnych itp. I szukałem programu do Nokia Lumia 520 takiego , jak były kiedyś . Na twardym dysku w lapku instalka i program wskazywał wszystko co w środku siedzi. Kontaktu można było modyfikować dodawać zdjęcia. muzykę itp. Tutaj po podłączeniu jest ten programik Windows Phone .Jednak wczoraj przeniosłem np. aplikacje gry itp. .Jednak w laptopie nie widać wszystkiego. Przypuszczam po wyjęciu karty microSD i podłączeniu do lapka będzie możliwe odczytanie nie co więcej.

  Michal co Ty na to??

  • Niestety w telefonach Nokia Lumia nie ma powiadomień świetlnych ani dźwiękowych. W telefonach, które posiadają funkcję Nokia Glance (ekran podglądu) widać na tym ekranie informacje o nieodebranych połączeniach, wiadomościach itp. itd. Niestety Lumia 520 nie posiada tej funkcji.

 • Krzyś

  Witam !Po zainstalowaniu Cyan , dosyć poprawiło się.
  Ja jednak szukam rozwiązania JAK SPRAWDZIĆ I SKASOWAĆ tzw. RESZTKI tzw.Inne w pamięci telefonu.
  I druga sprawa to dlaczego w LUMIA 520 kontrola pamięci całkowitej pokazuje 7.2 GB. A czy nie powinien mieć 8 GB???
  Co o tym myślisz?

 • Marcin Walencki

  Witam, mam pytanie: czemu nie mogę zainstalować tej aplikacji na Lumii 630?

  • Pojawia się jakiś komunikat o błędzie czy po prostu aplikacja nie jest dostępna dla Twojego telefonu?

   • Marcin Walencki

    Jak chciałem ją znaleźć w telefonie przez sklep, to nie mogłem, a jak pobrałem i ręcznie chciałem zainstalować to wyskakuje taki komunikat: „Nie mozna zainstalować aplikacji firmowej. Wystąpił problem z tą aplikacją firmową. Poproś o pomoc obsługę… bla bla.”

    • Spróbuj wejść przez telefon na ten odnośnik: http://www.windowsphone.com/s?appid=c2adc981-83c2-4f19-8161-67149e44214c

     • Marcin Walencki

      Dzięki, działa 🙂 A mam jeszcze pytanie. Jak mam już jakieś mapy pobrane i jak zmienię miejsce zapisu, żeby nowe się zapisywały na karcie, to będą obsługiwane zarówno mapy z pamięci telefonu jak i te z karty sd?

     • Nie testowałem ale powinno działać dokładnie tak jak piszesz. Najpewniej jednak będzie usunąć wszystkie mapy, następnie zmienić miejsce zapisu a dopiero na samym końcu pobrać wszystkie mapy.

     • Marcin Walencki

      Ok. Dzięki wielkie za odpowiedzi i zainteresowanie. 🙂 Pozdrawiam.

 • Krzyś

  Witam wszystkich.

  Mam Lumia 520 . Jest mały problem . Na Pamięci telefonu mam pełno kontaktów .Są ona zapisane na koncie live.com. Dalej jeszcze mam zrobioną kopię na karcie micro SD i laptopie. Chcę zrestartować smartfona i przy okazji przenieść wszystkie numery na kartę SIM. Tym programem do kopiowania ze starego telefonu do tego to tak nie przenosi na pamięć katy SIM. Będę miał jeszcze jakiś czas ten .Później zdecyduje . może będzie android .Więc potrzebuję kontakty.Jak to zrobić??
  Pozdrawiam !!

  • Kontakty możesz wyeksportować logując się na konto live.com z Twojego komputera.

 • Krzyś

  Witaj Michał . Tak to mogę zrobić .Tylko kontakty wrócą mi z konta live.com na kontakty w telefonie. Mi bardzo zależy na skopiowaniu wszystkiego na kartę sim.

  • Wyeksportuj do pliku i zapisz na komputerze.

 • Nie dla mojej 1320

 • Lukas

  Jest jakaś działająca metoda teraz? Dla L820 z najnowszym softem

  • Niestety nie ma. Mam nadzieję, że taka możliwość pojawi się w systemie Windows 10 Mobile.

 • Krzyś

  Witam Michał !! Nie mogę ogarnąć forum. Długo nie byłem na nim i widzę zmiany. W mojej Lumia 520 mam Denim Update 1 . Nie orientujecie się czy w ogóle wejdzie Update 2 ?? Poprzednio próbowałem instalować Windows 10. Jednak wstrzymam się . Przypuszczam że nie pociągnie!!
  I po przeinstalowaniu smartfona mam Denim i mam ustawione że ma zapisywać wszystko na karcie microSD. Jednak pobieram mapę i wchodzi na pamięć telefonu. Nie orientujecie się jak powinno być ? Gdzie zapisuje mapę polski?? I ostatnia sprawa to jaka jest różnica między Here Drive+ a Here Maps?? Czy można ich używać bez internetu w smartfonie. Wydaje mi się że działa na lokalizacji!!
  Pozdrawiam !!!

  • Niestety obecnie nie ma możliwości przeniesienia map na kartę pamięci. Wszystkie pobrane mapy zapisują się w pamięci telefonu. Here Drive+ to bezpłatna nawigacja zakręt po zakręcie a Here Maps to aplikacja do przeglądania map. Możesz korzystać z nawigacji offline – można to ustawić w ustawieniach aplikacji Here.

 • Janek Adamczyk

  Witam! Cofnąłem telefon do ustawień fabrycznych, po tym zabiegu zniknęło mi Here maps i Here Drive. W sklepie nie mogę go pobrać, co zrobić?

  • Jeżeli posiadasz system Windows 10 Mobile to niestety nie ma możliwości pobrania tych aplikacji ze Sklepu Windows. Możesz korzystać z aplikacji Mapy Windows, które również posiadają bezpłatną nawigację zakręt po zakręcie.

 • Minikozaurus

  Cześć. Po krótkiej aktualizacji map zniknęły mi mapy, jest „strzałeczka”, ale na mapie nic poza tym. Co to mogło się stać i co z tym zrobić?