Jak zapisać mapy Here na karcie pamięci w telefonie Windows Phone?

Użytkownicy telefonów Windows Phone mogą korzystać z map swoich regionów całkowicie offline. Oznacza to, że urządzenie nie będzie pobierać dodatkowych danych map w trakcie nawigacji. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić transmisję danych podczas uruchomionej nawigacji. Niestety nie wszystkie telefony posiadają dużą ilość wolnego miejsca w pamięci telefonu i pobranie kilku map może spowodować brak miejsca dla innych aplikacji. Jak temu zapobiec?

HERE Drive

Mapy w telefonach Windows Phone standardowo pobierane są i przechowywane w pamięci telefonu. Użytkownik nie ma możliwości wybrania karty pamięci jako miejsca na zapisanie map. Poniżej znajdziecie opis w jaki sposób zapisać mapy na karcie pamięci.

Poniższy sposób można zastosować z powodzeniem na telefonach z systemem Windows Phone 8 oraz Windows Phone 8.1.

Jak wgrać / przenieść mapy na kartę pamięci?

  1. Usuń wszystkie mapy z urządzenia. Aby to zrobić przejdź kolejno do: menu > ustawienia > aplikacje > mapy > pobierz mapy > przytrzymaj palec na mapie i usuń ją.
  2. Zainstaluj aplikację Lumia storage check beta.
  3. Uruchom aplikację i w drugiej zakładce przestaw lokalizację zapisu map na kartę pamięci.
  4. Pobierz mapy ponownie.

W ten sposób zapiszecie mapy na karcie pamięci i tym samym zaoszczędzicie pamięć telefonu. Dajcie znać czy przenieśliście mapy na kartę i czy zajmują one dużo miejsca.

[warning]Aktualizacja 25.05.2015. Niestety aplikacja Lumia storage check beta nie jest już dostępna i obecnie nie ma żadnego działającego sposobu aby przenieść lub pobrać mapy na kartę pamięci w telefonach z systemem Windows Phone 8.1 Update 1 oraz Windows Phone 8.1 Update 2.[/warning]

Źródło: WPCentral