Jak powrócić z systemu Windows 10 Technical Preview do wersji Windows Phone 8.1?

Microsoft udostępnił narzędzie o nazwie Windows Phone Recovery Tool, dzięki któremu wszystkie osoby, które chcą powrócić do poprzedniej wersji systemu po wgraniu Windows 10 Technical Preview, mogą to zrobić w szybki i łatwy sposób.

Jeżeli macie problemy z systemem Windows 10 Technical Preview na Waszym telefonie to w pierwszej kolejności możecie spróbować go zresetować. Jeżeli jednak chcecie powrócić do poprzedniej wersji systemu operacyjnego czyli Windows Phone 8.1 to musicie skorzystać z bezpłatnego narzędzia o nazwie Windows Phone Recovery Tool. Pamiętajcie aby wykonać kopię ważnych elementów ponieważ w trakcie procesu zostaną wymazane wszystkie osobiste dane.

Microsoft posiada również narzędzie o bardzo zbliżonej nazwie Lumia Software Recovery Tool, za pomocą którego możecie przywracać oprogramowanie telefonu w przypadku problemów z jego działaniem. Różnica jest taka, że na tę chwilę jedynie Windows Phone Recovery Tool obsługuje telefony z wgranym systemem Windows 10 Technical Preview.