• Porady
 • Komentarze: 268

Jak poprawić działanie starszych telefonów z Windows 10 Mobile?

Jednym z problemów dotyczących Windows 10 Mobile jest złe zarządzanie pamięcią, skutkujące nie tylko słabym działaniem systemu, ale też bardziej wymagających aplikacji takich jak MS Edge czy Facebook. System był i jest ociężały i niestabilny, szczególnie na urządzeniach z małą ilością pamięci RAM. Co zrobić by w szybki sposób usprawnić działanie telefonów z Windowsem na pokładzie?

Windows 10 Mobile powoli odchodzi w zapomnienie, wciąż jednak ma swoich zadeklarowanych użytkowników. Sądząc po komentarzach dużo osób nadal korzysta z Lumii 640, posiadającej tylko 1 GB pamięci operacyjnej. O ile dla systemu Windows Phone 8.1 było to aż nadto, tak dla W10 Mobile jest to ilość znikoma. Typowe problemy w pracy systemu dotyczą zawieszających się aplikacji systemowych, w tym przeglądarki internetowej, problemów z odtwarzaniem filmów czy ogólnej niestabilności działania przy większej ilości otwartych aplikacji czy kart w MS Edge.

Jednym ze sposobów na przyśpieszenie starszych telefonów i polepszenie jakości pracy jest zmiana parametrów pliku wymiany pagefile.sys, odpowiadającego za przenoszenie danych z pamięci telefonu na dysk. Zbyt mały plik wymiany może powodować dławienie się systemu. Prosta zmiana jednego parametru może drastycznie zmienić jakość pracy urządzenia. Pamiętajcie jednak, że wszelkie zmiany w rejestrze robicie na własną odpowiedzialność.

W jaki sposób dokonać zmian w rejestrze systemowym? Po pierwsze, w ustawieniach telefonu włączamy ustawienia dla developerów. Dzięki temu będziemy mogli w większym stopniu ingerować w oprogramowanie. Później ustawienia te możecie wyłączyć. W Ustawieniach systemowych przechodzimy do zakładki Aktualizacja i Zabezpieczenia, następnie Dla deweloperów. Możecie też wpisać „de” w polu wyszukiwania i opcja pojawi się od razu. Po wejściu w ustawienia włączacie Tryb dewelopera. Pozwoli to na uruchamianie aplikacji spoza sklepu i korzystanie z innych zaawansowanych funkcji deweloperskich.

Następnie pobieramy ze sklepu MS aplikację Interop Tools (Store) – link. W chwili obecnej do zmiany wartości rejestru nie są potrzebne jakiekolwiek dodatkowe pliki. Będą potrzebne jedynie przy nowszych urządzeniach z linii x5x. Podczas uruchamiania wybieramy standardowe ustawienia Providera i wchodzimy do menu aplikacji.

1. W opcjach Interop Unlock włączamy ostatnią na liście opcję Restore NDTKSvc.

2. Jeżeli opcja nie chce się włączyć musicie pobrać dodatkowy plik providera NDTK i zainstalować go w systemie:

InteropTools.Providers.Registry.NDTKProvider.App_1.0.6.0_arm.appxbundle.zip

3. Restartujemy telefon.

4. Następnie otwieramy z menu edytor rejestru (Registry > Registry Browser) i przechodzimy do kolejnych folderów:

HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > Current Control Set (lub ControlSet001, w zależności od telefonu) > Control > Session Manager > Memory Management > PagingFiles

W ustawieniach rekordu klikamy na bazowe wartości 256 256 i zmieniamy je na 1024 1024. Pierwsza wartość odpowiada za minimalny, druga za maksymalny rozmiar pliku wymiany. Jeżeli obie wartości są identyczne, plik wymiany jest statyczny. Jeśli pierwsza wartość jest mniejsza (np. 512 1024, 256 512 lub 256 1024)), wtedy pamięć jest dynamiczna. Większość osób zaleca ustawienie wartości statycznych 1024 1024, ale możecie też sprawdzić jak będzie działał wasz telefon z dynamicznym plikiem wymiany.

Większość telefonów, w tym nawet Lumie 950, posiada standardowo 256 MB pamięci zarezerwowanej na plik wymiany. Zwiększenie tego parametru szczególnie na starszych telefonach powinno w znaczący sposób poprawić płynność pracy systemu i jego stabilność. Aplikacje może nie będą otwierać się szybciej, ale będą działać znacznie stabilniej i płynniej.

Powyższy sposób nie działa dla telefonów z serii x5x, które wymagają pobrania m.in. plików vcREG.zip. W przypadku tych telefonów instrukcję odblokowania znajdziecie po tym linkiem. Dalsze kroki są takie same, z tym że dla Lumii 950 i 950 XL możecie ustawić wyższe wartości np. 2048 2048.

Dajcie znać, jak działają Wasze telefony po zmianie wielkości pliku wymiany.

 • Heniek

  A na 640 nie musze pobierac tych plików tylko krok po kroku musze robić?

  • nie, instalujesz tylko Interopa ze sklepu, nic nie trzeba pobierać

   • Heniek

    Spoko

    • Waldemar Suchomski

     Udało Ci się?

     • Acid_Burn

      U mnie na Lumia 640 XL LTE przy wersji Store nie zapisuje ustawień po zmianie. NDTK dograne, Restore NDTK włączone

    • Jednak obecnie trzeba dograć

   • Heniek

    Nie moge wlaczyc ndtksvc

 • yodacki

  Czy powyższa instrukcja dotyczy również Lumii 640xl ?

  • tak

   • yodacki

    W przypadku 640XL sytuacja wygląda następująco. Tryb developera oczywiście zaznaczony.
    Uruchamiam Interop tools, wybieram domyślne ustawienia providera (This Device S Experimental).
    Następnie wybieram Interop Unlock.
    Opcji Restore NDTKSvc nie mogę włączyć. Przy próbie włączenia tej opcji na chwilę pojawia się komunikat „Working…” i powyższa opcja sama się wyłącza.

    • Robert Królikowski

     Mam dokładnie to samo, na 640 i 640XL.

    • Waldemar Suchomski

     To samo.

    • Marek

     Mnie też Restore NDTKSvc nie udało włączyć, Lumia 640DS

 • Tomson

  Niestety na mojej 640 DS nie chce działać. Instalacja interop w pamięci urządzania, tryb dewelopera włączony. Opcja Restore NDTKSvc nie chce się zaznaczyć.

  • Heniek

   U mnie to samo jest lumia 640

 • Aqua

  Tak jak wszyscy pozostali potwierdzam, że „Restore NDTKSvc” nie daje się włączyć. Wciskam i wciskam i na ułamek sekundy pojawia się napis „Working”, po czym przełacznik wraca do „Off”. Lumia 640 Dual SIM

 • Korowiov

  Najlepsze roziwązanie to kupić nowy. Mimo, że sam byłem wyjątkowo zatwardziałym zwolennikiem Lumii i W10M, to jednak siedzenie na ten moment na tym systemie podpada pod skrajny masochizm.

  • wombat

   Powiedział co wiedział, a że wiedział nie wiele…

   • Korowiov

    Kiedy banki zaczynają olewać swoje aplikacje, to znak że czas na ewakuację a tak właśnie jest na W10M. Możesz sobie rejtanować w obronie mobilnej dziesiątki, ale faktów nie zmienisz – system jest martwy.

    • wombat

     Ale ta wypowiedź nie ma nic wspólnego z poprzednią. Zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę liczbę jeszcze działających aplikacji bankowych i wsparcie deweloperów miedzy innymi takich aplikacji jak mytube.
     Win10m umiera, umiera i umrzeć nie moze.

     • Korowiov

      Tak to sobie tłumacz 🙂

     • wombat

      „system martwy” można różnie rozumieć np. Przez małą liczbę użytkowników i w takim wypadku chrome os też jest martwy, bo udział rynkowy jest na poziomie telefonów z win, pomimo umów google w sektorze edukacyjnym USA
      Systemowi można dużo zarzucić, ale nazwanie go martwym jest przesadą, bo nadal dostaje aktualizacje, nadal ma wsparcie niektórych deweloperów i ma bazę użytkowników, małą co prawda,ale ma, widać to nawet po komentarzach na tej stronie.
      I jeżeli choć jedna osoba znajduje sens korzystania z jakiegoś, czy to mało popularnego, czy znanego systemu, znaczy ze system jest dobry.

     • Patryk

      Cykl życia produktu jest Ci obcy… Na innym etapie jest Chrome OS a na innym W10M. Ponadto, sprawdź udział Chrome OS w USA.

     • wombat

      Znam cały 4 etapowy cykl życia produkty i chrome os jest juz na 3-4 etapie, sam google o tym wie i tworzy juz inny system na jego miejsce. Światowy udział chrome os nie osiąga nawet 0.4 procenta

     • Patryk

      Moim zdaniem tylko częściowo masz rację. Chrome OS jest rozwijany i będzie stanowił podwaliny pod nowy, elastyczny system Google. Z mobilnym Windowsem będzie tak, że na jego podstawie nie powstanie nic. 🙂 Biorąc pod uwagę dane z całego rynku USA (PC + mobile), 2% to jest nawet dużo i więcej niż Linux. Mobilny Windows to 0,18%.

      PS. Dla samego segmentu PC Chrome OS to niecałe 4% .

     • wombat

      Net share market uważa inaczej, 0,34% na cały segment pc, linux ma około 4

     • Patryk

      Korzystałem ze statcountera.

     • greg

      Panie piszą tu byli użytkownicy WM np z telefonów Apple, a wracają na msmobile z sentymentu

     • wombat

      I dlatego piszą że nadal korzystają z wp? Aha

     • Człowiek Prezydenta

      System martwy to system nierozwijany i niewspierany. W10M nie jest już rozwijany, ale posiada jeszcze jakieś gównowsparcie MS zmieniające numerek buildu, więc jest martwy w jakichś 99 procentach.

     • Korowiov

      To tak ekstremalnie teraz ale sens jednak tej filozofii podobny – to, że neonaziole widzą sens w swojej ideologii oznaczam że jest dobra?

     • wombat

      To jest tak głupi przykład, że wymyślenie tobie chyba pół dnia. Porównać sens korzystania systemu, który ma spełniać potrzeby użytkownika z ideologią, która zmienia światopogląd. To przecież brzmi idiotycznie.

      Jeżeli ktoś korzysta z jakiegoś systemu i jest z tego zadowolony, to dobrze, good for him, i bez znaczenia czy to android, ios, wp, bb os, wm, linux, czy nawet ten z feature phone. Nadal żaden system nie jest najlepszy, a stwierdzenia system A jest głupi, a B najlepszy, są po prostu głupie i w większości wypowiadane przez ludzi z mentalnością 10 latków.
      Każdy ma inne potrzeby i swoje osobiste preferencje, a wszelkie wojny pomiędzy systemami są po prostu głupie!

     • Korowiov

      Nie, całe 35 sekund. Ale ja nie twierdzę, że A lub iOS jest lepszy, siedziałem na WP od 7 i dopiero teraz nie miałem wyjścia się przesiąść na coś innego. Po prostu W10M jest trupem i nie zmieni tego absolutnie nic, aplikacje są olewane przez ich twórców, Microsoft zlał własne dziecko i bardziej się zajmuje appkami na A i iOS, banki zlewają nowe opcje a czasem i błędy w aplikacjach etc. wymieniać jeszcze można długo. System w swoim założeniu był dla mnie idealny bo wpisywał się w cały mój „ekosystem” czyli PC z W10 i XBOX. Teraz gdy znika coraz więcej aplikacji masochizmem jest siedzenie na tym systemie, no chyba że ktoś chce mieć smartfona do wysyłania smsów i dzwonienia to wtedy spoko.

     • wombat

      W ogóle nie rozumiesz co napisałem i dalej brniesz w stwierdzenia których nawet nie rozumiesz.

      Win 10m tylko do rozmów?
      Nawigacja działa, mapy google są, skycash działa z obsługa wszystkich miast, włącznie z tymi, które zostały dodane po porzuceniu wsparcia, obsługa przelewów przez aplikacje działa dobrze, blik tak samo, Orange dalej wspiera swoja aplikacje, autocad dalej jest aktualizowany, działa drukowanie przez sieć, prosta obróbka zdjęć i wideo. Jednak to coś więcej niż tylko dzwonienie.
      System nadal w niektórych kwestiach przewyższa androida np dużo lepiej współpracuje z komputerem i przenoszeniem pracy pomiędzy urządzeniami, i jest dużo lepszy w multimediach, choćby dlatego że obsługuje netflixa w 4k, android ma tylko kilka urządzeń które to potrafią.

      Zrozum wreszcie, że są użytkownicy którym nadal ten system pasuje i jest wygodniejszy od konkurencji i wcale nie służy tylko do dzwonienia.

     • Korowiov

      A ja to traktuję jako masochizm. Zrozum to wreszcie.

     • V3

      No tak. Ale szybkość działania pozostawia trochę do życzenia chociażby whatsapp w stosunku do Androida. Podobnie apki bankowe które zaczynają być przestarzałe.

     • wombat

      nie twierdze ze jest idealnie i wiem że systemowi można dużo zarzucić, ale stwierdzenie o masochizmie, jest przesadą

     • V3

      A co to to tak.

    • greg

     otóż to zgadzam się z przedmówca poprostu produkt był na straconej pozycji w chwili powstania, jak widać marką nokia rzucają jak gorącym kartoflem, wcześniej WM później Android i co potem iOS xD

  • kupujesz nowego androida z dolnej półki i wpadasz z deszczu pod rynnę

   • Korowiov

    Dlatego nie kupuję taniego androida.

 • greg

  po co tworzycie takie bzdurne artykuły trupa nie wskrzesicie, nie ma co ukrywać M$ oszukiwał nas do samego końca, mi naszczescie udało się pozbyć telefonu ale to tylko z tego powodu ze się zepsuł, wiec kasa zwrócona i zainwestowana w IP6 tutaj przy 1GB Ramu nie ma żadnych problemów z działaniem systemu , pzdr

  • Solar

   W takim razie nie rozumiem po co tu zaglądasz. Czytasz te bzdurne artykuły na temat bzdurnego trupa.

   • greg

    z ciekawości i sentymentu, tez byłem kiedyś użytkownikiem Lumii, w sumie jeszcze nawet mam ten telefonz, bo sklep go nawet nie chciał spowrotem, służy jako hot spot, pomijając wypalony wyświetlacz, którego nie opłaca się naprawiać, pzdr

    • Solar

     Pewnie sklep z powrotem by chciał, a spowrotem to nie chciał 😉

     • greg

      ich strata mój zysk, zreszta już nigdy nie kupię niedopracowanych produktów, szkoda czasu, nerwów i pieniędzy

     • Solar

      Nie skumałeś widzę mojej wypowiedzi😉

     • greg

      pewnie nie, jestem użytkownikiem Apple xD

     • V3

      Hahaha dobre 😁

    • widzisz, nawet ty go masz, więc z większym plikiem wymiany może lepiej działać jako hotspot

     • greg

      ostatnio hot spot z laptopa zrobiłem, także i tu nokia jest zbędna, trzymam ja tylko bo sklep nie chciał sprzętu z powrotem, a za 50zl nie opłaca mi się sprzedawać

  • Artykuły piszemy dla wszystkich

 • zakius

  cóż, niby 640 potrafiła się czasem dławić, ale A320 kupiony za prawie 3x tyle rok później również, czasami nawet bardziej
  ba, fabrycznie zaraz po starcie miał zajęte ponad 1.5GB ramu
  jasne, wp8.1 był lżejszy od w10m, ale android wcale lekki nie jest, przynajmniej nie ogólnodostepne wersje

  • greg

   Android ma złe zarządzanie pamięcią ram zupełnie jak WM, dlatego flagowce potrzebują go przynajmniej 4GB żeby nie mulić pzdr

   • zakius

    to nawet nie kwestia zarządzania pamięcią tylko preinstalowanych apek, które odpalają pełno usług
    jakoś po czyszczeniu z samsungowego crapware’u ale za to z kilkoma komunikatorami (w tym ociężałym fb messengerem) telefon działa szybciej i ma 30% więcej ramu wolne niż po wyjęciu z pudełka…

    • greg

     to już kombinowanie, sprzęt powinien działać bezproblemowo przez cały okres użytkowania bez wnikania w technikalia

     • V3

      Powinien. I tak było na WP8.1.
      Bylo szybko i sprawnie. Here Drive było wręcz doskonale.
      W pełni popieram.

     • zakius

      takiego telefonu nie kupisz

     • V3

      A gdyby kupić jakiegoś Chinczyka np z 6GB ram i 128GB rom, np Koolnee K1 Trio i go wykastrowac i wstawić nowy świeży rom?

     • zakius

      ale to już kombinowanie, którego mieliśmy unikać

     • V3

      Rozumiem. Ale w teorii to możliwe.

     • maniek122112

      A Ty dalej to robisz

     • maniek122112

      Kupisz, pod warunkiem innego nick niż „zakius”

  • Moto X Style z 3 GB pamięci i niby czystym andkiem też się zaczęła dławic…

   • V3

    A Klonik z 4GB i jakas wariacja Miui ani myśli się zdlawic 😁

    • 4 GB czyni cuda

     • V3

      Niby tak ale problem z powiadomieniami push mam dalej 😥

     • z jakich aplikacji?

     • Człowiek Prezydenta

      Nie GB czynią cuda, a optymalizacja :p

 • Solar

  I jak udało się komuś dokonać zmian pamięci według powyższego poradnika?

 • Krzysztof Łoziński

  Miałem 735 ale kiepska chińska ładowarka ją załatwiła. Kupiłem inny telefon z musu i zainwestowałem w mocniejszy sprzęt, nie żałuję. Za upadek wm10 odpowiadaja sam Microsoft. Ten system by działał dobrze ale z minimum 3gb ramu w telefonie i sporo mocniejszym procesorze. A w ogóle pchanie tego systemu na telefony z 8gb wbudowanej pamięci to nieporozumienie

  • greg

   Między innymi WM i Lumie padło przez niedopracowany system i wykastrowane aplikacje oraz brak wsparcia deweloperów

   • bzdura, WM padł na skutek decyzji Nadelli, gdyby decyzje były inne system dalej by sobie działał wśród grona entuzjastów albo nawet rozwijał i pozyskiwał nowe rynku np. w Indiach

    • Tak, gdyby byli cierpliwi to system mógłby zacząć własnie od rynku Indii i powoli na resztę planety.

     • zabili system w momencie gdy zaczął działać po aktualizacji RS1 a sprzedaż ruszyła po sporych obniżkach L950… Decyzje były oczywiście podjęte dużo wcześniej, ale nikt o tym nie mówił publicznie…

    • greg

     port systemu z pieców na telefony nie mógł się udać i dlatego został uśmiercony

     • jak to mawiają: pycha kroczy przed upadkiem

     • V3

      Tutaj raczej głupota Microsoftu. Głupota kroczyla przed pycha.

  • na 950 W10M chodzi znakomicie doskwiera tylko kompletnie mizerny stan aktualizacji i aplikacji, Aparat zaktualizowano tylko dla wersji PC…

   • Krzysztof Łoziński

    A co napisałem? 3gb RAMu i mocniejszy procesor. Lumia 950 ma odpowiednie parametry pod ten system. Jednak ten telefon wyszedł jako flagowiec a takie parametry powinien mieć średni segment pod ten system

 • w sklepie są dwie wersje Interopa, spróbujcie z drugą jeśli wersja „store” Wam nie działa

 • Na tej stronie znajdziecie starszą wersję Interopa i providery NDTK do pobrania i instalacji (najprostsza metoda to skopiowanie do OneDrive i pobranie do pamięci telefonu)
  https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=72779593&postcount=887

  wygląda na to że jednak trzeba obecnie pobrać dodatkowy plik NDTK i zainstalować go w systemie po instalacji Interopa.

 • as007

  Czy powyższy poradnik zadziała również na Acer Liquid M330?

  • dawid888

   Zainstalowałem apke ze sklepu na Acer’rze M330 w wersji STORE ale Restore NTDK nie chce się włączyć. Takze na tych dwóch dodatkowych providerach. Plik wymiany po zmianie wraca do wartości standardowej.

  • raczej nie, tylko na Lumiach

   • as007

    Szkoda, spróbowałbym z tą metodą, ale obawiam się, że mógłby być problem z reinstalacją systemu.

    • rejestr jest częścią systemu więc raczej nie byłoby problemów

 • Krzysztof Kowalski

  Czy po comiesięcznej aktualizacji trzeba to za każdym razem powtarzać czy te ustawienia zostają ?

  • Heniek

   Będzie pewnie a jak ustawienia fabryczne zrobisz to pewnie od nowa bd musiał to robić

  • zostają

 • w.s

  https://uploads.disquscdn.com/images/3138ff35f6117f15b29ce38281502093ce2ae292afb497fb7df808e94fc58e31.png
  Próbowałem tego jakoś rok temu i rozwaliłem system, teraz działa bez problemu. L735.

  • A zostało ci miejsce na kolejną aktualizację?

   • w.s

    Przy 8gb pamięci wewnętrznej miejsce zawsze jest problemem, ale telefon działa wyraźnie szybciej, zwłaszcza edge.

    Edycja rejestru działa na interop wersji store z doinstalowanymi providerami. Przy uruchomieniu trzeba wybrać opcje this devive (through provider extensions)

    • Waldemar Suchomski

     Gdzie do systemu wrzucić provider aby Interop go znalazł?
     Dzięki.

     • zapisujesz w dowolnym katalogu w onedrive, ściągasz na telefon i uruchamiasz aplikację apk (po włączeniu trybu dewelopera)

    • Heniek

     Ja tak zrobiłem i mi nie działa working jest i nie moge włączyć te allow instalstion

 • Kamil23ino

  Skąd pobrać rozszerzenia aby odblokować rejestr w lumi 550.

 • Kamil23ino

  Jak dodać rozszerzenia aby odblokować telefon.lumia 550.

 • Kamil23ino

  Na obu wersjach nie mogę zmienić pamięci.

 • Kamil Kobek
 • Kamil

  Na L640 zmieniam pamięć klikam zapisz i powraca do poprzedniego co robię źle? Ze sklepu nie działo na początku, pobrałem z linku i poszło ale pamięć nie zapisuje się. Ktoś jakieś pomysły? Albo niech napisz ktoś kto zrobił z sukcesem.

 • piotr ppp

  A u mnie pamięć wirtualna zmieniła się jak na obrazku, lumia 640lte.
  Generalnie działa fajnie ☺ https://uploads.disquscdn.com/images/6371c2a184d9be40d24285320e013fd515b8725d79531c21faec23a39d5e27ee.png

  • Kamil

   Jak to zrobiłeś? U mnie się nie zmienia.

   • piotr ppp

    W sumie to zrobiłem wszystko wg opisu, plik sciągnąłem, doinstalowałem po każdym kroku reset fona. Nie wiem tylko dlaczego mam 602mb? Jak wchodzę teraz w rejestr to mam średniki pomiędzy sys i liczbami.

    • Heniek

     To normalnie pobieram i instaluje z fona czy przez kompa instaluje to

     • piotr ppp

      Wszystko robiłem z fona, sciągałem, rozpakowywałem i instalowałem z fona

     • Heniek

      Ja jakoś nie moge ciemny jestem jak tabaka

     • piotr ppp

      Jak rozpakowałeś to https://uploads.disquscdn.com/images/f3be4e8741744773ad24e8b46a1ac1eb471fda71a8cef2c13b18f0098ac09fa6.png powinieneś zainstalować ja na screenie poniżej i wtedy restart

     • Heniek

      Ja ma te 2 pliki co krzysiek wkleil zainstalowane na karcie sd i restart telefonu walnąć?

     • piotr ppp

      Jak masz na karcie to klikasz dwa razy i wtedy pyta czy zainstalowć, tak jak na zrzucie w poprzednim poście.
      Klikasz zezwalaj i chwilę czekasz i wychodzisz ze wszystkiego. Teraz reset.

     • Heniek

      A nie powinno być to zainstalowane na wewnętrznej?

     • piotr ppp

      Ja rozpakowałem na kartę i stamtąd instalowałem. Zadziałało jak na screenie.
      Wydaje mi się, że jeśli przeniesiesz na wewnętrzną pamięć powinno być tak samo

     • Heniek

      To czyli wszystko dobrze zrobiłem to nie wiem czemu mi to nie działa na górze jeszcze pisze working

     • piotr ppp

      Jakiego masz interoopa? Ja instalnałem obie wersje, ale działa mi poprawnie ta store. Jak to nie pomoże to już nie wiem o co kaman.

     • Heniek

      Preview i w storze i cos robię zle ale nie wiem co i mnie to wkurza juz

     • Heniek
    • rekontra

     Ja mam 1GB i nie mam srednikow. Tak wyglada u mnie 1024 1024. Zapisz jeszcze raz

  • Heniek

   Jak to zrobiłeś?

   • Kamil

    Jak zmieniłeś liczby na 1024 i zapisałeś to wyłącz i włącz telefon i powinno być ok, ja tak zrobiłem po zmianie liczb i jest ok.

    • Heniek

     Nie zmieniłem bo nie moge kliknąć tego allow instalstion

 • Kamil Kobek

  Na mojej Lumia 640 ds program (obie wersje) dziwnie przymulaja kiedy sa wlaczane, w dodatku w opcjach registry browser nic nie ma, ciemne tło, jakies pomysly.
  https://uploads.disquscdn.com/images/a2fee32c1a8a5d441d8efae95f642ca5dd4531fb787abd9c4de979b5dd66436e.png

 • rekontra

  640 ds. Ja to zrobilem tak. Zainstalowalem ze sklepu Interop wersje Previev. Skopiowalem do chmury plik NTDK z linka w artykule. Rozpakowalem i zainstalowalem z chmury. Odpaliem program, wszedlem do Interop Unlock i dalem na On przy Restore NTDK i pod spodem kliknalem na Allow the instalation… Potem jak w artykule Registry>Registry browser. Przy czym kliknalem na Current Control Set, a nie ControlSet001. Reszta jak tekscie. Dolaczam zrzut ekranu z nowa pamiecia https://uploads.disquscdn.com/images/d566bb82c394d8ea205fae315a7135f1808a39180df7c39bedcd63c5747f8007.png

  • Heniek

   Ja mam to włączone ale nie moge na dole kliknąć tego allow instalstion

   • rekontra

    To wyglada jakby bylo niewlaczalne, ale jak klikniesz to jest reakcja.

    • Heniek

     To już nie wiem co robic

     • rekontra

      A jakiego Interop ze sklepu uzuwasz? Preview? Jak uzuwalem Store to mielil ciagle Working… i zawieszal sie. Sciagnij Peview

     • Heniek

      A ja w preview mam working a w store ma włączone te redstone ale na dole nie moge włączyć tego allow instalation

     • rekontra

      A masz jedna czy dwie wersje zainstalowane? Najlepiej odinstaluj wszystko i zacznij jeszcze raz wedlug mojego opisu.

     • Heniek

      Robię od nowa pobieram preview i tamte 2 pliki zainstaluje

     • Heniek
     • rekontra

      Na dole masz popielate prostokaty, z lewej jest OK z prawej Anuluj. Wylacz blokade obrotu, obroc telefon i kliknij na OK

     • Heniek

      Nie kumam

     • rekontra

      To nie klikaj. Przejdz do Registry browser i dalej jedziesz wedlug instrukcji

     • Heniek

      No dobra i po zmianie rejestru zrestartować doba i odrazu powinno być już ?

     • rekontra

      Teraz klikasz System>pamiec>To urzadzenie>system i zarezerwowane miejsce i sprawdzasz pamiec wirtualna

     • Heniek

      Zrobiłem i nadal mam 256 dovra wale to i nie robię tego szkoda nerwow

     • Heniek

      Udało mi sie wrescie odrazu lepiej fon chodzi

 • drk001

  Ja kiedyś robiłem na wersji ze strony autora i działało.
  Restore NDTKsvc na ON. Restart. Interop/Cap unlock na ON. Zmiana wartości w rejestrze. Interop/cap unlock na OFF i restart. Powinno trzymać zmienione wartości pliku wymiany. Na L640DS działało.

 • Człowiek Prezydenta

  Najlepszą metodą na poprawienie działania starszych windows phonów, to przejście na WP8.1, czyli na najlepszy mobilny system microsoftu. W10M to najgorszy syf i nie wiem po co się z tym męczyć.

  • V3

   Tyle że obecnie jest wygaszany. I aplikacji jeszcze mniej jak było. A za chwilę się okaże że i Whatsapp padnie skoro padł już dla 8.0.

   • Człowiek Prezydenta

    „Tyle że obecnie jest wygaszany”
    Tak jak i W10M

    „I aplikacji jeszcze mniej jak było”
    Czyli tak jak na W10M

    „A za chwilę się okaże że i Whatsapp padnie skoro padł już dla 8.0”
    Na W10M pewnie też 😉

    Nie ma żadnego (ŻADNEGO) sensu siedzenie na W10M, skoro można przenieść się na nieporównywalnie lepszego WP8.1.

    • V3

     No nie do konca. Poki co na W10m jednak aplikacje sa jakos wspierane. Slabo bo slabo ale zawsze. Wszystko wytrzyma min. rok a moze i dwa dluzej niz na 8.1.

     • Człowiek Prezydenta

      Aplikacje na W10M takie wspaniałe, że lepiej jest korzystać przez przeglądarkę 😀 Tych kilka aplikacji więcej na W10M, nie jest wartych stabilności i bezproblemowości WP8.1. Gdyby można było wgrać WP8.1 do lumii 950, to bym się jej nie pozbywał.

     • V3

      To kup sobie L930 😉tam bez oporu możesz korzystać z WP8.1

     • Człowiek Prezydenta

      Miałem 3 sztuki L950. Jest to najbardziej awaryjny smartfon jaki powstał. Procesor nagrzewa ramkę do tego stopnia, że aż parzy. Przez nagrzaną ramkę odkleja się dotyk. Przez odklejający się dotyk, przestaje działać czujnik zbliżeniowy. Do tego wszystkiego padają mikrofony. Nie polecam 😉

     • Krzysztof Miłota

      Ale mnie wystraszyłeś. Sam mam Lumię 950 dual sim, ale takich szopek nie miałem. Nic mi się nie odkleja. Mikrofony działają. Aparat działa miodzio. Jakbym miał takie problemy, to bym się załamał.

     • Człowiek Prezydenta

      Sory, błąd, miało być 930 🙂

     • V3

      Jak zwykle czepiasz się szczegółów 😁 co nie zmienia faktu że masz rację. Ale jak się z tym pogodzić to smartfon jest super.
      Moto Z miałeś? Jakieś opinie?

     • Człowiek Prezydenta

      Moto Z bawiłem się troszkę i jest to całkiem niezły smartfon. Jakość wykonania, bebechy i działanie systemu, jest super. W sumie to każda Motka jaką miałem, była świetna. Moto Z to w tej chwili jeden z lepszych smartfonów w swojej cenie i jeżeli się zastanawiasz nad zakupem, to nie ma co się zastanawiać 😉

     • V3

      Hehe. Jest sztuką powystawowa wystawiona w jednym ze sklepow dla mądrych inaczej 😁 przeceniona, była tzw gablotowka do testów.
      Cena bdb. I się zastanawiam. Nie tylko nad zakupem ale czy mi aby przypadkiem nie odbiło 😁 S6 jeszcze nie sprzedany, Koolnee ma chyba ok 3 tygodni a ja się rozglądam i patrzę na Moto Z.
      Koolnee jest we wszystkim bdb, jednak aparat i zdjęcia czy filmy to nie poziom do którego przywyklem.
      Nie wiem czy tylko ja tak mam ale łzawia mi oczy od tego IPS.
      Przy Amoled nigdy tak nie było.
      Czy ma sens zmiana s6 na moto z? Chyba tak. Moto Z to Dual Sim. A ja tego potrzebuje.
      Sam się zastanawiam. Cena namierzona ok 1020zl bodajże. Oczywiście gwarancja i full zestaw jest.

     • Człowiek Prezydenta

      To chyba znak że wiosna nadeszła 🙂 Ja też rozglądam się za czymś, chociaż dopiero co XZ kupiłem 😀 Ty przynajmniej wiesz czego chcesz, a ja myślę myślę i wymyślić nie mogę. Nie wiem czy kupić CAT-a S60 z kamerą termowizyjną, czy Allview X4 Soul Vision z wbudowanym projektorem, czy czekać na RED-a, czy może też Moto Z sobie kupić i do tego modsy… Nie wiem xD Myślałem przez chwilę nad XZP albo XZ1 ze względu na skanowanie 3D, ale okazało się że mogłem to sobie do XZ normalnie wgrać.

     • V3

      Kup Moto Z I mods z projektorem 😊 Allview nie bierz bo to grzejący się bezmarkowy kibel. 😎

     • Człowiek Prezydenta
     • V3

      Nie uwierzysz…….. Zakupiłem. Co prawda nie z Euro ale ze sprzedaży prywatnej 😊 ale nówka i 2 moto mods klapki.

     • Człowiek Prezydenta

      No to nieźle 😀 Za ile dorwałeś i jaki kolor?

     • V3

      Kolor czarny chyba nazywa się Lunar Grey. Znegocjowalem cenę na 960zl plus przesyłka. Razem 975zl. Faktura VAT bez rat (xero bo na firmę), gwarancja, 2 klapki jedna standard carbon, druga dodatkowa drewniana. Nówka nie używana.

     • Człowiek Prezydenta

      Ja chyba zaczekam jeszcze i pobawię się XZ dłużej. Fazowe to skanowanie 3D, zamiast robić zdjęcia to latam i skanuję 😀

     • V3

      No w sumie przed chwilą kupiłeś 😎 mnie w Koolnee brakło idealnego aparatu, szybkiego ładowania a przede wszystkim zyebanych powiadomien od whatsapp I Vibera mimo że wszystko jest jak należy ustawione.
      Te interfejsy ala Miui to porażka pod tym względem.

     • Człowiek Prezydenta

      Co robisz z Koolnee i Samsungiem? Sprzedajesz czy zostawiasz?

     • V3

      Samsung idzie do sprzedaży chociaż z ciężkim sercem 😉 ale ceny odsprzedaży spadły masakrycznie albo ludziska jak sepy sie Czaja 😊
      Koolnee oddam teściowej. W końcu chciałem i tak kupić jej ten model.
      Będzie to spora zmiana z L535 😊
      L930 zostaje Forever bo z nią śpię 😁a poza tym jako backup.

     • Człowiek Prezydenta

      Ja zostawiłem sobie tylko XZ w tej chwili, a LG G6, L950, Sony XA1, Sony Z5 i kilka innych starszych telefonów, poszło na sprzedaż. Przestały mi się walać po mieszkaniu, a i kilka tysi wpadło do portfela 🙂

     • V3

      I bardzo madrze. Kasa powróciła. 😊 myślę że Zetka na jakis czas zostanie. Łączy to ci chciałem w Koolnee I to ci miała S6.

     • V3

      Oczywiście Dual Sim.

     • V3

      Ale jeszcze do mnie nie dotarła 😊dziś dopiero będzie wysłana.

  • w sumie to nawet masz rację, WP8.1 ma swój urok i szybkość i wdzięk

   • Człowiek Prezydenta

    Lepiej używać WP8.1 niż starego androida. Windows Phone pracuje stabilnie i bezproblemowo, a to jest najważniejsze. Nic nie przemawia za W10M, dosłownie nic. Przez ostatnie tygodnie, moja lumia 950 leżała tylko w szufladzie, bo nie nadawała się do niczego, więc pogoniłem szmelca.

    • kamkier

     Przeglądarka z 8.1 to mega szajs, coraz więcej stron nie działa normalnie i często wyrzuca. Na AU Edge o wiele lepsze, choćby z tego powodu wolę 10. Zresztą AU też moim zdaniem pracuje stabilnie i bezproblemowo, czego nie można powiedzieć o CU i wyższych.

  • Solar

   Czytałem dzisiaj , ze do XZ2 dorzucają Playstation 4 plus 3 gry.

   • Człowiek Prezydenta

    Obiło mi się o uszy, ale nawet playstacja nie zachęci mnie do kupienia XZ2. Dla mnie Sony skończyło się na XZ1 i jeżeli nie wrócą Loop Surface/OmniBalance, to nie kupię od nich żadnego nowego smartfona.

 • LG G6 ma dostać Androida 8.0 już za kilka tygodni (April 2018). Zapowiedziano też aktualizację do Androida 9.0 na początku 2019 roku.

  • V3

   Do czasu Androida 9, ty juz go dawno sprzedasz 🙂 ale info bardzo dobre.
   Smart godny rozwazenia. Czy w PL byly dostepne wersje Dual SIM ?

   • w oficjalnej dystrybucji nie, ale np. na allegro jest pełno G6 i G6+ w wersji Dual SIM

    W USA Oreo ma trafić na G6 nawet w marcu. W każdym razie sprawy nieco przyśpieszyły. V30 już dostał dwa dni temu w sieci Verizon.

   • całkiem możliwe że sprzedam, w 2017 r. dwa razy zmieniałem telefon, zobaczymy co przyniesie 2018 rok, kupuję wtedy kiedy interesujący mnie sprzęt tanieje do rozsądnej granicy

    • V3

     I bardzo madre podejscie 🙂

    • Daniel Orzanowski

     Szkoda że z iphonem tak nie można 😀

     • czemu? nikt go nie chce kupić? czy po prostu nie tanieje? 🙂

     • Daniel Orzanowski

      Nie taniej ;/

 • grzeniu13

  Modyfikację wykonałem już ponad rok temu na lumii 1020. Nie zauważyłem znaczących różnic. Przeglądarka działa ok, ale Fb i Messenger mocno muli. Nigdy nie miałem telefonu z Androidem, ale gdy wyjdzie i o ile wyjdzie Nokia 10 i jej aparat (a właściwie aparaty) będzie godnym następcą lumii to się przesiądę choć będę musiał się przyzwyczaić do lampy LED zamiast ksenonowej :/ .

  • Daniel Orzanowski

   Juz słuchawka z robotem robi lepsze zdjęcia niż lumia <3

   • Art

    No nie do końca 😉

    • Daniel Orzanowski

     To porównaj flagowce z okresu 2016 – 2017 każdy z nich robi lepsze

     • Solar

      Podaj choć jeden tel który robi lepsze foty niż L950?. Pytanie retoryczne😉

     • Daniel Orzanowski

      s6 miałem obydwa 😉 obecnie kazdy flagowiec robi lepsze zdjęcia nawet u11 czy nawet g6

     • Solar

      No to pośmialiśmy się. Fajnie. Czytałeś tutaj testy G6 vsL950 i jak L950 , 3letni tel, miażdży flagowca g6😀

     • Daniel Orzanowski

      ahhahahah niszczy ;D Lumia 950: 36,8 / 50 pkt – LG G6: 44,8 / 50 pkt. pozdrawaim 😉 Zreszt nie ważne … wole miec troche słabszy aparat lub w wielu warunkach prównywalny ale za to mieć działający szybko system no i normalne aplikacje

     • Solar

      Rozmawiamy o foto. Poczytajj test nr 2 i zdjęcia portretowe tam jest miazga. Poza tym poczytaj na telepolisie , że 950 jest nadal niedoścignionym wzorcem aparatu.

     • Daniel Orzanowski

      wzorcem to jest pure view 808 ;D portetowe co ty pedryl że samoj@@i robisz 😀

     • Solar

      Rozwaliłeś mi teraz mięsień oka 😀😀. Widziałeś swoje foto tutaj na miniaturce. I Ty mówisz o pedrylach 🤣🤣

     • V3

      Chłopak jest ciepły a ty się czepiasz 😋 okaz trochę gorącego uczucia 😎

     • Solar

      Dlatego napisałem spokojnie. Ja jestem tolerancyjny😉. Widziałeś jego fotę w miniaturce?. I on mi pisze takie rzeczy😀. Gość jest dobry.

     • chyba nie doczytałeś wszystkich testów 🙂

     • V3

      Chyba żartujesz. Mam S6 na stanie, podobnie S7Edge oraz miałem L950 I wciąż mam L930.
      S6 robił zdjęcia szybciej ale nigdy lepiej od L950. Nie tworzmy mitów. S7Edge na poziomie L950. L930 często lepiej niż S6 zwłaszcza z balansem bieli w silnym słońcu.
      Tyle podsumowania. 😊

     • Lumia 950 robi lepsze zdjęcia od S8 więc siłą rzeczy nie może być na poziomie S7

     • V3

      Nie robi. Mam S7Edge od nowosci. Podobnie miałem L950 w tym samym czasie. I mam spory zbiór zdjęć z obu z czasów wakacji.
      Poziom taki sam. Nie wiem jakie robi S8 więc się nie wypowiadam bo miałem za mało do czynienia.
      😎😋 no ale ilu ludzi tyle opinii.

    • grzeniu13

     Lumia 950 rzeczywiście robi całkiem dobre zdjęcia, ma lepszą od 1020 stabilizacje obrazu i nowszą matryce i optykę oraz przede wszystkim szybszy sprzęt co pozwala na chociaż by zdjęcia HDR. Jednak nie da się ukryć, że 950 ma mniejszą matryce co ukazuje się podczas kadrowania zdjęć lub gdy trzeba wykonać zdjęcie z zoomem. Co do robotów to mam tylko porównanie do Xperii Z5 siostry i w tym pojedynku xperia przegrywa.

 • Andy2015

  Można to zrobić prościej tu macie link do plików które należy pobrać: https://1drv.ms/f/s!AvpMVwjUlT2ggssRLiia3YgAxS_VKA wystarczy rozpakować przenieść do telefonu i zainstalować w telefonie pliki z folderu 1. potem pliki z folderu 2. Tu macie link:https://www.youtube.com/watch?v=sAu4XFEnVlM do filmiku jak to zrobić, oczywiście pomijamy instrukcję jak pobrać i rozpakować pliki bo je już macie. W mojej Lumii 735 po zmianach w rejestrze na 950 XL zadziałało bez żadnego problemu. Foto po zmianach w rejestrze.

  • Marek

   Lumia 640DS
   Udało mi się zmienić korzystając z Twojej porady i plików z linku, dzięki Andy2015

   • Andy2015

    Nie ma sprawy, cieszę się że mogłem komuś pomóc.

  • Solar

   Na 650 też będzie działało czy tylko na starszych liniach.

   • Andy2015

    Nie mam 650 ale w którymś artykule ktoś pisał że działa. Najlepiej sprawdź sam zajmie Ci to 10 minut jak nie zadziała to telefon nie zepsuje się. Jak sprawdzisz to napisz czy jest ok.

 • Kamil Kobek
  • V3

   Ty tak klepiesz ta 640tke z zamiłowania czy do testów?
   Tak serio pytam. To już technologiczny antyk bez urazy 😋

   • Kamil Kobek

    To jest prawdziwa miłość -.-

    • V3

     Do sprzetu? 😋no coś ty.

     • Kamil Kobek

      Spójrz na komentarze, 640 w kilku wariantach nadal rządzi. Ale i tak moja N95 nadal aktywnie działa w ciągu dnia.

 • Prezydent Wensley Dale

  A ja uruchamiam interopa djaę registry browser i nic mi tam nie wyskakuje, pusty ekran :/

 • Kamil

  Mam wrażenie ze po tej zmianie bateria pada szybciej.

  • plik wymiany nei ma związku z dzialaniem baterii

   usun interopa i zmien ustawienia deweloperskie na wylaczone

   • Kamil

    To dziwne bo wcześniej z ręką na sercu bateria trzymała od rana do wieczora a przy mniejszym użytkowaniu do następnego dnia, a teraz zaledwie pół dnia trzyma. Bateria nie jest spuchniętą.

    • to zmień z powrotem i zobacz co sie dzieje

     • Kamil

      Zmieniłem na 512 i trzyma teraz dobrze bateria, nie wiem jakim cudem tak się dzieje.

  • rekontra

   U mnie bateria chodzi jak dotychczas

  • piotr ppp

   U mnie śmiga normalnie tj po całym dnim mam 72% więc spokojnie jutrzejszy dzień wytrzyma. Norma.
   No ale u mnie jest tylko 602 Mb swapa 😆

   • Heniek

    A zmieniłeś na 1024 1024 sproboj jeszcze raz

    • piotr ppp

     Próbowałem ze sto razy. Niestety moja słuchawka jest jakaś dziwna, barfzo dziwnie odbiera to co jej podaję. Próbowałem wpisać 512 512 to po resecie miałem pamięć wirtualną 1,83 Gb (chyba).
     Potem ustawiłem 256 256 to miałem 0. Działał jak żółw. Wrzuciłem 1024 1024 i mam 602 😆.
     Na razie więcej nie grzebię 😆

     • Heniek

      Pobierz interop tools preview tamte pliki zainstaluj zmień wartość i reset tyle w temacie jestem ciekaw czy 2 gb moge walnąć?

     • piotr ppp

      Heniek, trzy dni temu pytaleś jak mi się udalo. Pisałem Ci, że zrobiłem dokładnie tak jak w poradniku i zadziałało na 602 Mb.
      Póžniej próbowałem jeszcze raz powtórzyć operację, ale efekt był taki sam.
      Był też moment, że ile bym nie wpisał to miałem 0.
      Na razie hula, mam idenyyczną 640, ale z pękniętym lcd to tam spróbuję.

     • Heniek

      No spoko 602 to tez dobrze już widać roznice w działaniu systemu

     • Heniek

      Jestem ciekawy czy moge walnąć 1.5 gb albo 2 gb???

     • Heniek

      To mogłeś zostać przy tym 1.83 gb pewnie by smigal

 • Solar

  Drugi wtorek miesiąca i nie ma aktualizacji.

  • dopiero 18:46

   • Solar

    A no tak, czas zimowy😉

   • Solar

    No i amba😉 nima

    • Heniek

     Pewnie jutro będzie

     • Solar

      Ostatnio nic nie jest pewne.

     • Heniek

      Czasami o północy wypuszczali

     • bo mobile zawsze w tyle

    • na PC jest 😉

 • 212 komentarzy. Jak na „martwy system” to całkiem nieźle.

  • rekontra

   Ten niby martwy system, po zwiekszeniu pliku wymiany do 1GB ponownie odzyl. Chodzi szybciej, a mozliwosc otwarcia w Edge 5, 7, 10 kart bez zwiechy i ich samoistnego odswiezania to juz jest mega Luksus 😀. Wlasnie te zwiechy Edge i mozliwosc korzystania z max trzech kart mnie ostatnio najbardziej wk… Teraz znowu jest BumCykCyk 😄

   Dzieki Krzysztofie za ten poradnik, mimo ze nie odrazu udawalo nam sie dokonac zman w pliku wymiany i bylo duzo frustracji.

   • Marek

    Potwierdzam, Edge działa bardzo dobrze bo przedtem denerwowało mnie to ciągłe odświeżanie strony.
    System żyje i ma się dobrze, dla takich jak ja którzy nie potrzebują żadnych facebooków i innego zbędnego balastu taka 640DS jeszcze długo pożyje wbrew wszystkim klepsydrom wieszczącym śmierć systemu 🙂

   • Heniek

    A u cb jak z aktualizacjami aplikacji nie ma problemów?

    • rekontra

     Od czasu zmian zaktualizowalo mi Dynamic Theme, Poczte Outlook, One Note, Microsoft Store, Exel, Word, PowerPoint. Wiec to jakies bajki, ze siada aktualizacja aplikacji. Ba zaktualizowalo szybko i wszystkie. Dawniej musialem ograniczac ilosc naraz bo wieszalo aktualizacje.

     • Heniek

      Ja w insiderze jestem i dawno aktualizacji nie miałem poczty outlook i sklepu store

  • w.s

   To może artykuł o przydatnych modyfikacjach rejestru. Ciekawe co jeszcze możemy osiągnąć takimi modyfikacjami.

 • kamkier

  Z minusów to zmniejszenie wewnętrznej pamięci oraz teoretycznie szybsze zużycie komórek pamięci, poprzez ciągłe zapisy/odczyty, to drugie raczej pomijalne. Myślę, że to mogły być też powody dla których MS nie zdecydował się na takie ustawienia domyślne.
  U siebie mam ustawione 512 512 i nie wiedzę znacznej różnicy względem 1GB.
  Na telefonach, które mają powyżej 2GB ramu raczej zbędna zabawa, bo to już więcej niż wystarczająca pamięć dla WM10 i aplikacji.

  • Heniek

   To 512 by starczyło?

   • kamkier

    Musisz sam spróbować, ja nie widziałem różnicy. Możesz ustawić 512.

   • rekontra

    Juz nic nie kombinuj. Tyle sie nameczyles zeby ustawic 1024. Zebys nie skonczyl z 256… 😭

   • Kamil Kobek

    Ja mam ustawione 1024 na 1024 i śmiga elegancko, po 10 zakładem w edge mam na swojej 640 ds. Dodatkowo kilka apliacji w tle. Genialne rozwiązanie.

    • Heniek

     No telefon odzyl

    • Heniek

     A np moge ustawić 1.5 gb

 • kamkier

  Tutaj macie jeszcze filmik jak wyłączyć zmiany dokonane w usłudze NDTK przez Interop Tools, czasem powodują one problemy ze sklepem/aktualizacjami:
  https://www.youtube.com/watch?v=m9i2HJtHHqA
  Oczywiście wcześniej upewniamy się, że jest ustawiona nowa wartość pliku wymiany i nie resetuje się po restarcie telefonu.
  Na koniec można usunąć sam Interop Tools, normalnie albo wyłączając tryb dewelopera i próbując uruchomić aplikację z menu.

 • K W

  Miałem telefony na symbianie, windowsie 8 i nieszczęsnym 10 mobile. Do tej pory unikałem androida ale powoli dochodzę do wniosku, że jedynym sposobem na poprawę działania jest już tylko wrzucenie windowsów do szuflady i niechętna ale zamiana na androida. Żeby w dual-simie nie można ustawić innego dzwonka dla kart 1i2 to już kpina jakaś, dzwięk smsa za to można – zupełna bzdura. Za to w nieskończoność aktualizują xbox, z którego nikt chyba nie korzysta, w dodatku nie można tego dziadostwa usunąć. PO-RAŻ-KA

  • kamkier

   W CU można usunąć aplikację XBOX i inne podobne od MS.

   • Yodus

    Co to jest CU?

    • System w wersji Creators Update (kompilacje 15063)

     • Yodus

      Dzięki. To dziwne ale mam akurat 10.0.15063.909 na Lumii 640 LTE i nie mogę odinstalować Xbox ;-/

     • Z tego co pamiętam to możliwość usuwania fabrycznych aplikacji jest możliwa dopiero po przywróceniu ustawień fabrycznych.

     • kamkier

      Tak, trzeba zrobić hard reset i potem już jest taka możliwość.

 • PaulM

  u mnie na Lumii 735 nie zmienia wartości..