• Porady
  • Komentarze: 4

Jak płacić za aplikacje w sklepie Windows Phone bez karty kredytowej?

Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem napisania mini poradnika dla osób, które nie posiadają karty kredytowej a chciałyby kupować aplikacje w sklepie Windows Phone. Zobacz jak poradzić sobie w przypadku telefonów Windows Phone 7 oraz Windows Phone 8. Zapraszam do lektury.

Rodzaje płatności w sklepie Windows Phone

Niestety za zakupy w sklepie Windows Phone nie zapłacimy ani kartą płatniczą (debetową), ani SMSem ani nawet za pomocą obciążenia naszego rachunku telefonicznego. Główną metodą płatności jest karta kredytowa. Co zrobić w przypadku kiedy nie posiadamy takowej karty?

Windows Phone 7.5 oraz Windows Phone 7.8

Jedynym rozwiązaniem w tym wypadku jest założenie internetowej (wirtualnej) karty płatniczej za pomocą, której będziemy mogli szybko i sprawnie dokonać zakupów w sklepie Windows Phone. W większości banków założenie takiej karty jest bezpłatne a sama procedura zakładania nie potrwa dłużej niż kilkanaście minut. Zachęcam do odwiedzenia stron internetowych renomowanych banków. Dobrym pomysłem jest odwiedzenie strony banku, w której już posiadamy otwarty rachunek. Po założeniu karty powinniśmy otrzymać pełną informację o karcie oraz trzycyfrowy kod CVV. Dane te posłużą nam do przeprowadzenia poprawnej konfiguracji rodzaju płatności na stronie windowsphone.com.

Windows Phone 8

W przypadku telefonów z systemem Windows Phone 8 istnieją dwie możliwości. Pierwsza to skorzystanie z karty podarunkowej a druga to płacenie za pomocą naszego konta PayPal. Wystarczy założyć konto PayPal i powiązać je z naszą obecną kartę płatniczą (debetową). Następnie wchodzimy na nasze konto na stronie windowsphone.com i wybieramy opcję PayPal jako sposób płatności.

Aby zmienić sposób płatności w naszym koncie należy zalogować się na stronie windowsphone.com a następnie wybrać z rozwijanej listy opcję Ustawienia konta. Następnie klikamy w Edytuj informacje dotyczące płatności.

Sklep Windows Phone - edytuj informacje dotyczące płatności

Kolejnym krokiem jest wybranie nowego sposobu płatności PayPal oraz uzupełnienie niezbędnych informacji.

[notice]Należy również pamiętać aby na stronie banku lub w oddziale banku ustawić limit naszej karty płatniczej (debetowej) dla transakcji na odległość inny niż 0zł ponieważ w takim przypadku nie przejdziemy pomyślnie konfiguracji płatności PayPal.[/notice]

Sklep Windows Phone - PayPal dla Windows Phone 8

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby podobnie jak w przypadku telefonów z systemem Windows Phone 7 założyć internetową kartę płatniczą.

Ja korzystam z powodzeniem z płatności PayPal. Jeżeli macie pytania dotyczące płatności a w szczególności konfiguracji płatności typu PayPal  to piszcie śmiało w poniższych komentarzach. Postaram się pomóc.

Źródło: własne