Jak otrzymać oficjalną aktualizację Windows 10 Mobile będąc w programie Windows Insider?

Oficjalna aktualizacja Windows 10 Mobile wystartowała dwa dni temu. Część telefonów już teraz może pobrać najnowszy system. Dosyć często pytacie w komentarzach co zrobić aby otrzymać oficjalną aktualizację Windows 10 Mobile na telefonach, które uczestniczą w programie Windows Insider.

Oficjalna aktualizacja Windows 10 Mobile posiada taką samą wersję jak system dostępny w programie Windows Insider. W związku z tym uczestnicy programu Windows Insider nie otrzymają żadnej dodatkowej aktualizacji. To oznacza, że nie musicie podejmować żadnych dodatkowych kroków. Już teraz posiadacie w Waszych telefonach oficjalny system Windows 10 Mobile.

Na tym mógłbym zakończyć artykuł ale mogą pojawić się wątpliwości dlatego dodaję odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Jaka wersja systemu jest oficjalna?

Jeżeli posiadasz w telefonie system Windows 10 Mobile w wersji 10.0.10586.xxx to posiadasz oficjalną wersję systemu. Aby sprawdzić czy posiadasz najnowszą dostępną wersję przejdź do ustawień telefonu.

Co w takim razie z aplikacją Windows Insider?

Jeżeli nie chcesz otrzymywać nowych, testowych wersji systemu to wystarczy ustawić w aplikacji Windows Insider krąg Production. Krąg ten spowoduje, że będziesz otrzymywać tylko oficjalne aktualizacje systemu Windows 10 Mobile. Jeżeli zmienisz zdanie to w każdym momencie możesz wrócić do poprzedniego kręgu i w dalszym ciągu będziesz otrzymywać testowe wersje systemu. Więcej informacji o kręgach Windows Insider znajdziecie w tym artykule.

Podobno oficjalny system działa szybciej niż ten dostępny w Windows Insider

To jest ten sam system udostępniany w różny sposób. Nie ma możliwości aby jeden był szybszy od drugiego. Jeżeli uważasz, że system nie działa tak jak powinien to możesz skorzystać z tych wskazówek.

Co z telefonami, które nie znalazły się na liście dopuszczonych do aktualizacji Windows 10 Mobile?

Oficjalnie nigdy nie otrzymają aktualizacji Windows 10 Mobile, chyba że Microsoft zmieni zdanie. Na ten moment jedyną możliwością aktualizacji do najnowszego systemu jest przystąpienie do programu Windows Insider. Za pomocą tego programu możesz wgrać system, który obecnie jest udostępniany jako oficjalna aktualizacja. Więcej informacji o programie Windows Insider znajdziecie w tym artykule.

Jeżeli macie inne pytania lub wątpliwości to zapraszam do zadawania ich w komentarzach poniżej.

Źródło: Opracowanie własne