• Porady
  • Komentarze: 142

Jak naprawić niedziałający dynamiczny kafelek Kalendarza?

Dzisiaj w nocy użytkownicy oficjalnej wersji Windows 10 otrzymali kolejną aktualizację programu Outlook. Sądząc po komentarzach na forum AppRisin, jedną z głównych „nowości” jest / był niedziałający żywy kafelek kalendarza na telefonach Lumia 950 XL.

Do tej pory nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów z brakiem odświeżania kafelków kalendarza i poczty programu Outlook. Tak samo jak nigdy nie miałem problemów ze znikającymi kontaktami czy awatarami. Nawet jeśli występowały, minęły w czerwcu ubiegłego roku i nie dane mi było zaznać tej wątpliwej przyjemności. Wydaje się, że problem z niedziałającym kafelkiem poczty / kalendarza dotyczył głównie starszych urządzeń, działających natywnie na systemie Windows 8.1. Tym razem, najnowsza aktualizacja programu Outlook unieruchomiła kafelek kalendarza na mojej Lumii. Być może wina leżała po stronie serwerów Microsoftu, bo jeszcze rano występowały problemy z synchronizacją mojego konta zaznaczone żółtą czcionką w ustawieniach kont.

Co ciekawe, problem z kafelkiem dotyczył tylko średniego rozmiaru. Mały wyświetlał datę, duży wszystkie informacje, a średni – nic, tylko logo Outlook. I tak od 11 godzin. W jaki sposób udało mi się odblokować kafelek, o ile nie był to przypadek? Może najpierw napiszę co nie pomogło:

  • szybkie resetowanie telefonu (czyli vol down + power),
  • przeładowanie ekranu (trzykrotne szybkie naciśnięcie vol down + vol up)
  • resetowanie kafelków z poziomu ustawień poprzez chwilową zmianę poziomu przezroczystości.

Pomogło za to… dodanie zdarzenia w Kalendarzu. Po wprowadzeniu nowego wydarzenia kafelek się przeładował i zaczął pokazywać dane.

Po usunięciu nowej pozycji w kalendarzu, pojawiła się data. Zauważyłem przy tym, że kafelek przeładowuje się również przy wyłączeniu / ponownym włączeniu kalendarzy w opcjach.

Czy u Was nadal występują problemy? Czy dodanie zdarzenia w kalendarzu rozwiązuje problem? Jeśli tak, napiszcie czy waszą główną skrzynką pocztową jest outlook czy też inny dostawca usług.