Jak możemy wspomóc rozwój systemu Windows Phone?

W trakcie codziennego korzystania z telefonu zapewne nie raz stwierdziliście, że można było zrobić coś lepiej w systemie Windows Phone. Czasami jest to drobny błąd a innym razem brakująca funkcja. Microsoft wychodzi na przeciw użytkownikom i pozwala zgłaszać błędy oraz sugestie, dzięki czemu skorzystamy na tym wszyscy. Jak możemy wspomóc rozwój systemu Windows Phone?

Menedżer plików Windows Phone

Z myślą o zgłaszaniu nowych pomysłów oraz propozycji rozwiązań Microsoft stworzył forum User Voice Feature Suggestions. Obecnie znajduje się tam już niemal 50.000 pomysłów a lista stale rośnie. Dobra informacja jest taka, że zgłoszone pomysły, które otrzymały największą liczbę głosów zostały wdrożone w Windows Phone 8.1. Pomysły takie jak oddzielne sterowanie głośnością czy zapisywanie aplikacji na karcie pamięci już zostały wdrożone w WP8.1 właśnie dzięki głosom na stronie User Voice.

Na przykład dodanie menadżera plików do Windows Phone to pomysł, który otrzymał ponad 114.000 głosów i obecnie znajduje się na pierwszym miejscu długiej listy. Z pewnością zostanie wprowadzony w niedługim czasie. Powstał również pomysł aby przyspieszyć wdrożenie asystenta głosowego Cortana w naszym kraju. Aby zagłosować odwiedźcie ten odnośnik.

Wszelkie sugestie oraz nowe pomysły możecie zgłaszać bezpośrednio na stronie User Voice Feature Suggestions.

Jeżeli postanowiliście wgrać najnowszą wersję systemu Windows Phone 8.1 Preview for Developers i zauważyliście jakieś błędy to teraz z aplikacją Diagnostics możecie zgłosić Wasze wątpliwości. Aplikacja śledzi wybraną przez nas funkcję telefonu aby po zakończeniu poprosić nas o krótki opis i ewentualny zrzut ekranu. W ten sposób Microsoft otrzyma pełną informację o zgłaszanym przez nas błędzie.

Diagnostics Windows Phone 8.1

Aplikacja przeznaczona jest wyłącznie dla telefonów z systemem Windows Phone 8.1. Jeżeli zauważyliście jakiś błąd lub niepoprawne działanie to koniecznie zgłoście usterkę za pomocą tej aplikacji. W ten sposób pomożecie przyszłym użytkownikom systemu WP8.1.

Aplikację możecie pobrać klikając w poniższy odnośnik do Sklepu Windows Phone lub skanując kod QR. Zachęcam wszystkich do zgłaszania nowych pomysłów oraz zauważonych błędów!

Diagnostics

Wersja: 1.0.0.0

Cena: bezpłatne

Wydawca: Microsoft Corporation

Pobierz Diagnostics na Windows Phone

sklep Windows PhoneKod QR