Jak korzystać z kolekcji w nowej wersji aplikacji HERE Maps?

W najnowszej wersji HERE Maps zostały wprowadzone kolekcje, dzięki którym możemy organizować nasze ulubione miejsca i synchronizować je z witryną here.com. Kolekcjami mogą być na przykład miasta, ulubione restauracje czy sklepy, które najczęściej odwiedzasz. Każda z kolekcji może być przeglądana na różne sposoby.

HERE Maps - kolekcje

Aby rozpocząć pracę z kolekcjami uruchom aplikację HERE Maps. W prawym dolnym rogu znajdziesz ikonkę z gwiazdką. Kliknij w nią i stwórz swoją pierwszą kolekcję nadając jej odpowiednią nazwę. Jeżeli już wcześniej dodawaliśmy nasze ulubione miejsca do kolekcji na stronie here.com to po ponownej synchronizacji z naszym telefonem zobaczymy wszystkie te kolekcje w smartfonie. Pozostali użytkownicy zobaczą wszystkie ulubione miejsca w kolekcji o nazwie default. Aby ułatwić wyszukiwanie nowych miejsc można skorzystać z kategorii ostatnie, która pojawi się jako nowa kolekcja.

Zarządzanie kolekcjami możemy rozpocząć od kliknięcia w pierwszy element na danej liście. Zostaniemy przeniesieni do zakładki informacje, która posiada teraz nową funkcjonalność o nazwie zarządzaj kolekcjami. Po kliknięciu będziemy mogli w łatwy i szybki sposób dodać miejsce do innych kolekcji lub stworzyć zupełnie nową kolekcję za pomocą plusika widocznego w prawym dolnym rogu. Warto dodać, że w ten sposób możemy dodać nasze miejsce do kilku kolekcji naraz.

HERE Maps - zarządzanie kolekcjami

Kiedy znajdziesz się w widoku kolekcji zobaczysz na dolnym pasku ikonę z dwoma strzałkami. Dzięki niej możemy filtrować wyniki wyszukiwania za pomocą nazwy, odległości, miasta oraz kategorii.

Źródło: Conversations by Nokia

  • JJ79

    Chyba jednak znaleźć można błąd … korzystając z uchwytu NOkia cr-200 i NFC po wejściu w aplikację z cr-200 i wejściu w Here Drive + wyskakuje komunikat o błędzie, którego nie ma podczas normalnego uruchamiania aplikacji. Gdy klikamy OK aplikacja działa normalnie, jednak jest to kolejny krok po odblokowaniu urządzenia i zatwierdzeniu połączenia z urządzeniem, by móc używać zestawu z nawigacją NHD+
    Mam nadzieję, że równie szybko znajdziemy w uaktualnieniach tę poprawkę – wiem, że nie jestem jedyny z tym problemem, bo już trochę szperałem za rozwiązaniem, którego brak (lub nie znalazłem).
    Oczywiście sama Here Drive + to „mistrzowstwo” 🙂