Jak działa Wam Windows 10 Mobile Build 14393.67?

Windows 10 Mobile w wersji Anniversary Update nadal nie doczekał się oficjalnej publikacji. W ramach rekompensaty insiderzy dostali kolejny build testowy z końcówką 67. Przeskok z wersji 5 jest całkiem duży. Pytanie czy widać to w działaniu systemu?

Ekipa Dony Sarkar, a dokładnie niezawodny leaker Core Insider opublikował w końcu pozytywne informacje na twitterze. Proces udostępniania wersji Anniversary Update dla segmentu mobile nabiera tempa, choć przy dwutygodniowym opóźnieniu można przy tych słowach jedynie się roześmiać. Ważne, że serwery Microsoftu trochę wypoczęły i gotowe są już na nowe, komórkowe tym razem buildy. Nie będę zgadywał kiedy będzie premiera. Równie dobrze może być w ten wtorek, jak i za tydzień. Albo w pierwszy wtorek września razem z pecetami. Albo w listopadzie. Albo.. jak Dona znajdzie kluczyki.

Microsoft rozpoczął też testy nowszej kompilacji z końcówką .82, być może to właśnie ona będzie zawierać poprawki zgłaszane na obecnym etapie. Pytanie więc na jakim etapie jest obecny build?

W zasadzie od wersji .5 nic się nie zmieniło. Nie widzę żadnych nowych poprawek. Na szczęście na moim telefonie ustąpiły problemy z brakiem żywych kafelków przy Facebooku, Messengerze czy Outlooku. Zarówno kalendarz jak i poczta prezentują dane, o ile coś jest zaplanowane do wydarzenia, lub też coś nowego pojawiło się na skrzynce.

Od tygodnia walczę na twitterze w sprawie polskiego dialera spamując wybrane konta. Z tego co widzę jest to jedyna droga dotarcia do określonych osób.

Błędy? Raz telefon sam się wyłączył, nawet nie wiedziałem kiedy. Przy przeglądaniu zdjęć i ich powiększaniu te naraz zaczęły się rozjeżdżać, akurat wtedy gdy cała rodzina chciała pooglądać zdjęcia z wakacji. Raz też telefon nie potrafił przejść w stan uśpienia, ekran był stale wybudzony. Takie coś nie powinno się zdarzyć

Do tego wpisu zachęciło mnie dzisiejsze działanie baterii. W związku z tym że jest długi weekend i nic się nie dzieje i telefon praktycznie mało był używany po 22 godzinach od naładowania nadal mam 73 % baterii. Przy takim wyniku Lumia wytrzyma do wtorku rana bez ładowania.

Cieszy też spora ilość aktualizacji. W kręgu Release Preview w ostatnich dniach miałem update’y dla Map Windows (wersja z kompasem na mapie 5.1608.2165), Facebooka Beta, Gadżetów, Zdjęć MS, Skype’a, GroupMe, NotepadX, Outlooka (v. 40658.0), OneNote i Twittera. W kręgu Fast jeszcze więcej, ale nie mam drugiego telefonu pod ręką, został w pracy.

Jakie są wasze wrażenia z korzystania z Anniversary Update w wersji testowej? Moje nadal mieszane. Niby wszystko chodzi nieco lepiej, ale nadal do ideału sporo brakuje. Po raz kolejny Microsoft nie wyrobił się oprogramowaniem i w pośpiechu łata dziury.