• Porady
  • Komentarze: 24

Jak dograć polskie wskazówki głosowe do nawigacji Mapy Windows?

W systemie Windows 10 Mobile podstawową nawigacją zakręt po zakręcie jest aplikacja Mapy Windows. Zdarza się, że uczestnicy programu Windows Insider narzekają na brak wskazówek głosowych co w dosyć dużym stopniu może utrudnić korzystanie z aplikacji. Na szczęście na forum znajdują się paczki językowe do obsługi funkcji Mowa, dzięki którym w kilku prostych krokach przywrócimy dźwięk w aplikacji Mapy Windows.

1. Pobierz odpowiedni pliki:

2. Przygotowanie:

  • Rozpakuj plik paczka+dla+w10m.zip do folderu na dysku C tak aby ścieżka dostępu do plików była następująca: C:\i386
  • Przenieś plik z rozszerzeniem cab do folderu CAB na dysku C tak aby ścieżka dostępu do pliku była następująca: C:\CAB

3. Instalacja paczki językowej:

  • Podłącz telefon do komputer i wyłącz w telefonie dane komórkowe oraz Wi-Fi.
  • Uruchom w komputerze aplikację Wierz poleceń (CMD) w trybie administratora (prawy klawisz > uruchom jako administrator) i wpisz do konsoli: C:\i386\iutool.exe -p C:\CAB -V

W trakcie procesu aktualizacji telefon będzie się zachowywał jak podczas normalnej aktualizacji. W pierwszej kolejności telefon wyłączy się a następnie pojawią się na ekranie zębate koła. Na samym końcu nastąpi proces migracji danych. To wszystko. Teraz wskazówki głosowe powinny poprawnie funkcjonować w aplikacji Mapy Windows.

Sprawdziłem na telefonie Lumia 950 XL z systemem Build 14295 (Redstone 1) i wskazówki głosowe z wersji Build 10586.164 działają poprawnie. Wskazówki powinny działać z powodzeniem w aplikacji w wersji 4 oraz 5. Paczki dla starszych wersji systemu Windows 10 Mobile znajdziecie w źródle.

Źródło: windowsmania