Jak blokujecie połączenia i wiadomości w Windows 10 Mobile?

Microsoft udostępnił aktualizację aplikacji Filtr połączeń+SMS dla telefonów pracujących pod kontrolą systemu Windows 10 Mobile. Dzięki aplikacji możemy blokować niechciane połączenia oraz wiadomości SMS dopisując do czarnej listy numery telefonów.

Filtr połączeń+SMS

Aplikacja Filtr połączeń+SMS jest doskonale znana posiadaczom telefonów Lumia z systemem Windows Phone 8.1. Teraz aplikacja otrzymała aktualizację, która jest dostępna wyłącznie dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile. To może oznaczać, że pomimo wbudowanych opcji blokowania połączeń i wiadomości w dalszym ciągu będzie rozwijana opisywana aplikacja.

W systemie Windows 10 Mobile znajdują się fabryczne funkcje blokowania, które znajdziecie w ustawieniach aplikacji Telefon oraz aplikacji Wiadomości. Jeżeli posiadacie telefon innej marki niż Microsoft to pozostaje Wam korzystanie jedynie z wbudowanych możliwości blokowania.

Blokowanie numerów Windows 10 Mobile

Niestety na moich telefonach po przywróceniu ustawień fabrycznych wbudowane opcje blokowanie nie działają. Pozostaje w tym wypadku korzystanie z aplikacji zaktualizowanej aplikacji Filtr połączeń+SMS.

Dajcie znać czy blokujecie niechciane numery na Waszych telefonach z systemem Windows 10 Mobile i z której opcji korzystacie – wbudowanej funkcjonalności czy omawianej aplikacji.

Na koniec zapraszam Was do wzięcia udziału w małej ankiecie dotyczącej tego w jaki sposób blokujecie niechciane połączenia oraz wiadomości w Waszych telefonach z systemem Windows 10 Mobile.


Kod QR