• iPhone
  • Komentarze: 29

Face ID w telefonach iPhone X oszukany przez maskę

Apple reklamuje najnowszy system odblokowywania telefonu za pomocą aparatu TrueDepth z funkcją Face ID jako stuprocentowe zabezpieczenie przed dostępem niepowołanych osób do telefonu. W zaledwie kilka dni wietnamska firma Bkav zdołała oszukać inteligentny system AI do rozpoznawania twarzy tworząc odpowiednią maskę 3D.

Pracownikom firmy Bkav zajęło jedynie 5 dni przygotowanie specjalnej maski 3D, która oszukała system Face ID w telefonach iPhone X. Jest to pierwsza na świecie firma, która zdołała złamać zabezpieczenie w najnowszym produkcie firmy Apple. Przygotowanie maski kosztowało zaledwie 150 dolarów. Wietnamczycy przy tworzeniu maski wykorzystali specjalnie zaprojektowany szkielet 3D, silikonowy nos oraz wydruki oczu. Pewnym pocieszeniem jest fakt, że przeciętny użytkownik nie poradzi sobie ze stworzeniem takiej maski ponieważ wymaga ona nie tylko pewnych umiejętności w modelowaniu, ale również wiedzy o tym jak funkcjonuje system Face ID.

Bkav zwraca jednak uwagę, że system Face ID nie jest bezpieczny i nie powinien być używany przez osoby szczególnie narażone na ataki jak np. ważne osoby w państwie, właściciele dużych korporacji czy organy bezpieczeństwa. Firma w odpowiedzi na pytanie, które biometryczne zabezpieczenie jest najpewniejsze odpowiada, że w dalszym ciągu pozostaje nim czytnik linii papilarnych.

Źródło: Bkav