Interaktywne powiadomienia w centrum akcji pojawią się w Anniversary Update

Kolejna duża aktualizacja, nad którą pracuje Microsoft będzie nosić oficjalną nazwę Anniversary Update. W pierwszej kolejności aktualizacja trafi do komputerów z systemem Windows 10 a następnie do telefonów z Windows 10 Mobile. Uczestnicy programu Windows Insider z pewnością będą mogli znacznie wcześniej przetestować zbliżające się nowości jeszcze w rozgałęzieniu Redstone 1. Jedną z nich będą ulepszone powiadomienia.

Powiadomienia

Wczoraj na konferencji Build 2016 odbyła się prezentacja What’s New for Tiles and Toast Notifications, na której Microsoft prezentował zbliżające się nowości dotyczące centrum akcji. Deweloperzy już niebawem będą mogli urozmaicić powiadomienia pojawiające się w centrum akcji, dzięki niewielkim zmianom w obecnym kodzie aplikacji.

Co zyskają użytkownicy, dzięki tym zmianom?

  • Większe obrazy w centrum akcji (Hero Image)
  • Nowy styl przycisków
  • Powiadomienia będą bardziej aktualne
  • Będą wyświetlane istotne powiadomienia
  • Menu kontekstowe
  • Dodatkowe opcje

Ponadto interaktywne powiadomienia odzwierciedlać będą informacje wyświetlane na żywych kafelkach, dzięki czemu użytkownicy otrzymają bardziej spójne możliwości obsługi wraz z bardziej szczegółowymi powiadomieniami.

Użytkownicy będą mogli wyłączać powiadomienia dla aplikacji za pomocą ikony widocznej w centrum akcji. Deweloperzy będą mogli dodawać również menu kontekstowe do swoich aplikacji, dzięki czemu powiadomienia zyskają dodatkowe możliwości. Przeglądarka Microsoft Edge również będzie wspierać internetowe powiadomienia, które będą mogły być wyświetlane w centrum akcji.

Niestety Microsoft nie zaprezentował interaktywnych kafli podczas wczorajszej prezentacji. Wiadomo jedynie tyle, że prace trwają ale na ich efekty będziemy musieli jeszcze trochę zaczekać.

Źródło: Windows Central