• Programy
  • Komentarze: 0

Instagraph – nieoficjalny klient Instagram dla telefonów Windows Phone 8

W sklepie Windows Phone pojawiła się pierwsza aplikacja do obsługi sieci Instagram o nazwie Instagraph. Obecnie aplikacja Instagram jest dostępna jedynie dla systemów Android oraz iOS. W oczekiwaniu na oficjalną aplikację Instagram użytkownicy telefonów Windows Phone 8 mogą skorzystać z alternatywy o nazwie Instagraph.

Instagram to jedna z najbardziej oczekiwanych aplikacji dla telefonów Windows Phone. Jeżeli spotykasz się po raz pierwszy z tą nazwą to koniecznie przeczytaj czym jest serwis społecznościowy Instagram.

[quote style=”3″ author=”Wikipedia”] Instagram to fotograficzny serwis społecznościowy hostingu zdjęć, połączony z aplikacją o tej samej nazwie (dostępną aktualnie na systemy operacyjne iOS oraz Android), który umożliwia użytkownikom robienie zdjęć, stosowanie do nich filtrów cyfrowych oraz udostępnianie ich w różnych serwisach społecznościowych. Charakterystyczną cechą jest to, że nadaje zdjęciom kwadratowy kształt, podobne jak aparaty fotograficzne marki Kodak serii Instamatic oraz aparaty do fotografii błyskawicznej firmy Polaroid, w przeciwieństwie do proporcji obrazu 4:3, który jest wykorzystywany przez większość aparatów fotograficznych oraz urządzeń mobilnych dysponujących funkcją foto.[/quote]

Możliwości aplikacji Instagraph:

  • Logowanie do istniejącego konta Instagram.
  • Wybieranie zdjęć z albumu lub możliwość wykonania zdjęcia aparatem.
  • Stosowanie wspaniałych filtrów dzięki edytorowi Aviary.
  • Dzielenie się zdjęciami z siecią Instagram.

Aplikacja nie wykorzystuje interfejsu aplikacji Instagram i nie jest certyfikowana przez Instagram. Obecnie ilość wysyłanych zdjęć przez użytkownika została ograniczona do 3 na dzień. Autorzy aplikacji planują zwiększyć ten limit lub całkowicie go usunąć. Koszt aplikacji to 8,99zł.

Od dłuższego czasu zapowiadana jest również oficjalna aplikacja Instagram jednak w dalszym ciągu nie wiadomo dokładnie kiedy zostanie udostępniona użytkowników telefonów z systemem Windows Phone.

Kup aplikację [label style=”2″]Instagraph[/label] w sklepie Windows Phone

Instagraph - sklep Windows PhoneKod QR - Instagraph
Źródło: YouTube