Instagram wprowadza funkcję z aplikacji Snapchat czyli filtry twarzy

Posiadacze telefonów Windows 10 Mobile nie muszą już dłużej czekać na pojawienie się aplikacji Snapchat w sklepie. Dzisiaj Instagram rozpoczął udostępnianie nowej funkcji dla swoich użytkowników, dzięki której otrzymamy filtry twarzy. Funkcja dostępna do tej pory wyłącznie w aplikacji Snapchat została wprowadzona do największego konkurenta czyli do aplikacji Instagram.

Dzięki filtrom twarzy możemy dodawać w trakcie robienia zdjęcia lub kręcenia filmu dodatkowe efekty lub atrybuty do naszych twarzy takie jak okulary, zdobienia, królicze uszy czy inne zabawne elementy. Filtr automatycznie pojawi się na twarzy najbliższej osoby a niektóre filtry działają na dwóch twarzach jednocześnie. Filtry działają również w aplikacji Boomerang.

Funkcja na tę chwilę nie jest jeszcze dostępna w aplikacji Instagram na telefonach z systemem Windows 10 Mobile. Powinna pojawić się w ciągu kilku kolejnych dni. Filtry twarzy będziemy mogli włączać po przejściu do aparatu i po kliknięciu w logo twarzy. Aplikacja informuje już o takiej możliwości, ale niestety nie jest dostępna ikonka, za pomocą której można włączyć filtr twarzy.

Jak tylko funkcja pojawi się w systemie Windows 10 Mobile to niezwłocznie poinformujemy Was o tym fakcie. Czy czekaliście na wprowadzenie filtrów twarzy? Czy funkcja ta w zupełności zrekompensuje Wam brak aplikacji Snapchat w sklepie?

Źródło: Instagram