Aplikacja Windows Insider oferuje nowy krąg Insider Release Preview

Wraz z wczorajszą aktualizacją Windows 10 Mobile w wersji Build 10586.107 pojawił się również nowy krąg w aplikacji Windows Insider. Jego nazwa to Insider Release Preview i według Microsoft będą się w nim pojawiać kompilacje, które w niedługim czasie zostaną udostępnione w oficjalnym kanale dystrybucji.

Insider Release Preview

Obecnie w kanale Insider Release Preview znajduje się wczorajsza kompilacja czyli wersja Build 10586.107. To oznacza, że wersja ta zostanie w niedługim czasie udostępniona jako oficjalna aktualizacja dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile.

Nowy krąg Insider Release Preview to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą otrzymywać sprawdzone wersje systemu w aktualnym rozgałęzieniu (na tę chwilę jest to Threshold 2 czyli kompilacje 10586). Oprócz aktualizacji systemu użytkownicy będą otrzymywali również ewentualne aktualizacje oprogramowania układowego oraz najnowsze wersje aplikacji Microsoft.

Poniżej przedstawiam opis wszystkich kręgów dostępnych w aplikacji Windows Insider:

  • Fast Ring. Szybki krąg, w którym uczestnicy otrzymują jako pierwszy nowe kompilacje systemu. W tym kręgu mogą występować błędy i problemy z działaniem telefonu.
  • Slow Ring. Wolny krąg, w którym uczestnicy otrzymują kompilacje, które zostały sprawdzone w szybkim kręgu. Znacznie mniejsze ryzyko wystąpienia błędów i problemów z działaniem telefonu.
  • Insider Release Preview. Kanał, w którym uczestnicy otrzymują tylko nieco wcześniej aktualizacje systemu, oprogramowania oraz aplikacji tuż przed ich oficjalną dystrybucją.
  • Production. Produkcyjny kanał, który oznacza rezygnację z otrzymywania przyszłych, testowych kompilacji. Wybierając ten program możemy wgrać ewentualne aktualizacje oprogramowania układowego, które nie jest dostępne w szybkim oraz wolnym kręgu.

Microsoft w niedługim czasie udostępni pierwszą kompilację z rozgałęzienia Redstone 1 i wersja ta będzie dostępna w pierwszej kolejności w kanale Fast by po pewnym czasie pojawić się w kanale Slow. Tak więc wybranie kanału Insider Release Preview pozwoli nam na pozostanie w obecnym rozgałęzieniu z możliwością testowania nowszych kompilacje 10586 przed ich publicznym udostępnieniem.

Źródło: Microsoft