IKEA i bezprzewodowe ładowarki w meblach już niebawem

Ładowanie telefonów Lumia będzie wkrótce łatwiejsze dzięki nowej linii mebli, która będzie produkowana przez IKEA – będą one wyposażone w ładowanie bezprzewodowe. Jasne, obecnie ładowanie bez kabli nie należy do skomplikowanych, ale dzięki nowym meblom od szwedzkiego producenta można będzie to zrobić w lepszym stylu.

IKEA ładowarki w meblach

Artykuły wyposażenia wnętrz z linii Smart Home, w której dostępne będą stoły, lampy i szafki nocne, posiadać będą wbudowane podstawki do ładowania bezprzewodowego, dzięki czemu zakup osobnych ładowarek nie będzie już konieczny. Kiedy nadejdzie ten moment, gdy bateria bliska jest rozładowania wystarczy położyć telefon na właściwym miejscu i obserwować powiększający się wskaźnik ładowania.

Meble Home Smart IKEA wspierają standard ładowania bezprzewodowego Qi, podobnie jak większość telefonów Lumia, które można ładować bez pomocy kabla, jak choćby Lumia 735, Lumia 830, Lumia 930 i Lumia 1520.

Jeanette Skjelmose, manager odpowiedzialna za rozwój produktów z segmentu oświetlenia i ładowania bezprzewodowego powiedziała: „Dzięki badaniom i wizytom w domach, wiemy, że ludzie nie cierpią bałaganu wywołanego przez kable. Denerwują się, kiedy ich urządzenie się rozładowuje, a nie mogą znaleźć ładowarki. Nasze innowacyjne rozwiązania, które integrują podstawki do ładowania bezprzewodowego z wyposażeniem domu, uczynią życie w prostszym i wygodniejszym.”

To nie pierwszy raz, kiedy mamy do czynienia z meblem, który umożliwia ładowanie bezprzewodowe. Kilka lat temu grupa entuzjastów stworzyła stolik, który wyposażony był w tę funkcję. Teraz jednak rozwiązanie to wdrożone w Wielkiej Brytanii zostało przez jednego z największych sprzedawców mebli.

Produkty z funkcją ładowania bezprzewodowego będą dostępne w sklepach IKEA w UK oraz online na www.ikea.co.uk w połowie kwietnia. Ceny mają się zaczynać od 30 GBP, czyli około 150 złotych.

Źródło: Społeczność Microsoft Mobile via Lumia Conversations