HP obarcza winą Microsoft za niepowodzenie telefonu HP Elite x3

HP Elite x3 to telefon, który powstał przy współpracy z firmą Microsoft. Smartfon posiadał wszelkie atuty, aby stać się popularnym gdyby nie postawa korporacji z Redmond. Firma HP rezygnuje z dalszego rozwoju i zamierza zakończyć sprzedaż oraz wsparcie dla telefonu.

Nick Lizaridis, szef EMEA w HP, powiedział w rozmowie z The Register podczas konferencji Canalys Forum EMEA, że Microsoft potwierdził, że nie będzie dalszych prac rozwojowych nad mobilnym systemem Windows. Dodał, że każda korporacja może zmienić strategię i to na czym kiedyś była skupiona teraz staje się mniej istotne.

Microsoft Lumia 950 XL oraz HP Elite x3

HP rezygnuje z planów dotyczących dalszego rozwoju a swoją decyzję argumentuje brakiem wsparcia przez firmę Microsoft. Warto dodać, że firma miała w planach kolejne urządzenia, ale zamiast tego zakończy wsparcie i sprzedaż telefonu HP Elite x3 najpóźniej w 2019 roku.

Rzecznik firmy Microsoft odniósł się do słów Laziridisa informując, że korporacja w dalszym ciągu będzie rozwijać system Windows 10 Mobile oraz świadczyć wsparcie dla takich telefonów jak Lumia 650, Lumia 950, Lumia 950 XL jak również dla telefonów partnerów biznesowych.

Źródło: The Register