HP Elite x3 otrzymuje aktualizację funkcji wybudzania dwukrotnym stuknięciem

Funkcja wybudzania telefonu za pomocą dwukrotnego stuknięcia w wyświetlacz jest dostępna od dłuższego czasu w telefonach Lumia. Żaden inny producent telefonów z mobilnym systemem Windows nie wprowadził tego rozwiązania w swoich produktach. Rękawicę podjęła amerykańska firma HP, wraz z premierą telefonu HP Elite x3. Dzisiejsza aktualizacja aplikacji HP Double Tap usprawnia działanie tej funkcji.

Wybudzanie w telefonie HP Elite x3 działa na innej zasadzie niż w telefonach Lumia. Aby wybudzić telefon HP nie musimy uderzać palcem w wyświetlacz a możemy to zrobić w każdej części obudowy ponieważ funkcja korzysta z wbudowanego czujnika ruchu. Każdy użytkownik może sam dopasować czułość (sensitivity) oraz odstęp pomiędzy kolejnymi stuknięciami (duration between taps). Po każdorazowej zmianie tych ustawień konieczny jest restart telefonu.

Dzisiejsza aktualizacja aplikacji HP Double Tap znacząco usprawniła działanie wybudzania dwukrotnym stuknięciem. Do tej pory udawało mi się wybudzić telefon w 50% przypadków. Po aktualizacji wartość ta wzrosła do 90%. Zauważyłem, że wybudzanie działa zdecydowanie lepiej kiedy uderzamy palcem w obudowę niż w sam wyświetlacz. Działanie funkcji skrytykowałem w mojej obszernej recenzji telefonu HP Elite x3, ale po dzisiejszej aktualizacji zmieniłem zdanie. Po zmianie telefonu z Lumii na HP trzeba się przyzwyczaić do działania nowego rozwiązania, ale po krótkim czasie użytkownik nabiera wprawy w wybudzaniu telefonu. Widać, że firma HP dokłada wszelkich starań udostępniając regularnie aktualizacje systemu operacyjnego, oprogramowania układowego oraz wbudowanych aplikacji, aby telefon funkcjonował perfekcyjnie.

Dzisiejsza aktualizacja aplikacji HP Double Tap posiada wersję 1.2.5.0 i jest dostępna dla wszystkich posiadaczy telefonów HP Elite x3. Aby włączyć opisywaną funkcję należy kolejno przejść do: Ustawienia > Dodatki > Double Tap. Niestety funkcja w dalszym ciągu nie została przetłumaczona na język polski.