Aplikacja HERE Maps również żegna się z systemem Windows 10 Mobile

Kilka dni temu pożegnaliśmy aplikację Lumia Camera na telefonach z systemem Windows 10 Mobile a dzisiaj aktualizację otrzymała aplikacja HERE Maps, która zdaje się, że będzie ostatnią dla tej aplikacji w Sklepie Windows. Tym razem nie otrzymamy poprawek ani nowych funkcji a informację o tym, że w Sklepie dostępna jest nowsza i lepsza wersja aplikacji HERE Maps.

Nowa usługa HERE Maps - Windows 10 Mobile

Przy próbie uruchomienia zaktualizowanej aplikacji zobaczycie komunikat jak na powyższym zrzucie ekranu. Kliknięcie w przycisk OK jak i anuluj spowoduje jedynie wyłączenie aplikacji. Wątpię aby Microsoft pracował nad nową wersją aplikacji HERE Maps skoro do dyspozycji mamy wbudowaną i uniwersalną aplikację Mapy Windows.

Wygląda na to, że to koniec aplikacji HERE Maps dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile. Podobnie jak w przypadku aplikacji Lumia Camera użytkownik zostaje postawiony przed faktem dokonanym. Niestety obawiam się, że w niedługim czasie podobny los może spotkać drugą aplikację HERE Drive oraz pozostałe aplikacje ze słowem Lumia w nazwie.