Ulepszaj mapę Polski dzięki internetowemu narzędziu HERE Map Creator

HERE Map Creator to internetowe narzędzie, dzięki któremu od niedawna możemy ulepszać mapę Polski dodając nowe miejsca czy drogi oraz edytując istniejące informacje. Mapy Here są wykorzystywane nie tylko w aplikacjach Here Drive czy Here Maps ale również w uniwersalnej aplikacji Mapy Windows w systemie Windows 10 Mobile.

HERE Map Creator

Narzędzie przygotowane przez zespół Here jest proste i intuicyjne w obsłudze. Za pomocą kilku kliknięć możemy dodawać nowe miejsca lub drogi. Dodatkowo po dodaniu drogi możemy edytować informacje takie jak ograniczenia prędkości, ilość pasów czy rodzaj nawierzchni. Podobnie jest w przypadku miejsc. Nowe drogi i miejsca dodajemy za pomocą ikonek widocznych w prawym górnym rogu czyli odpowiednio HERE Map Creator - dodaj drogę i HERE Map Creator - Dodaj miejsce. Wystarczy kliknąć na ikonkę i narysować drogę lub wskazać nowe miejsce.

Aby móc dodawać i edytować drogi należy założyć konto w usłudze HERE. Edytor jest dostępny pod poniższym adresem:

[textblock style=”1″]mapcreator.here.com[/textblock]

Krótki przewodnik z dostępnymi opcjami w kreatorze map znajduje się w prawym górnym rogu pod przyciskiem Pomoc. Opanowanie podstawowych funkcji narzędzia zajęło mi zaledwie kilka minut. Zdążyłem już nawet dodać kilka dróg w mojej okolicy.

Niestety nie wiem w jaki sposób zespół HERE weryfikuje wprowadzone przez nas dane oraz ile czasu zajmie wprowadzenie tych zmian do map, które widzimy w naszych telefonach. Niestety mapy na stronie internetowej są nowsze od tych, które posiadamy w telefonach

Dziękuję Zandberg za informację!

 • FigoiFago

  Osobiście sam dodałem kilka zmian, które zostały uwzględnione w kolejnych wersjach mapy. Nawet wczoraj wysyłałem drobne zmiany.

 • Mac

  Zmiany są, ale na here.com, dokonałem kilka zmian i chu… to dało, na here.com wprowadzili je, na mapach na telefonie ich nie ma i nie będzie….. Zmian dokonałem 4 miesiące temu…..

  • FigoiFago

   Cierpliwości, niektóre zmiany pojawiają się w mapach offline do pół roku. Wiem bo sam sprawdzałem.

 • DzieX

  Hehe, jeszcze czego. Jak mi zapłacą to mogę dla nich klkać 😉

  • Poświęciłem dosłownie 5 minut i dodałem kilka ulic i zmieniłem rodzaj nawierzchni w mojej okolicy. Wystarczy, że każdy poświęci tyle samo czasu i już mapy będą dokładniejsze. Przede wszystkim robisz to dla innych użytkowników.

   • DzieX

    Ktoś tu trzeba gruby hajs na tym i nie widzę powodu, żeby mu pomagać za free 😉

    • Oczywiście nic na siłę ale przyznaj, że dobrze się korzysta z bezpłatnej nawigacji Here Drive…

     • DzieX

      Szczerze mówiąc nie używam. Używałem kiedyś ale po tych dziwnych ruchach z dostępnością na win 10 i wycofywaniem ze sklepu olałem.

 • Iceman81

  I na co to nam jak i tak aplikacja mobilna Here używa map Bing które są strasznie nieaktualne.