Ulepszaj mapę Polski dzięki internetowemu narzędziu HERE Map Creator

HERE Map Creator to internetowe narzędzie, dzięki któremu od niedawna możemy ulepszać mapę Polski dodając nowe miejsca czy drogi oraz edytując istniejące informacje. Mapy Here są wykorzystywane nie tylko w aplikacjach Here Drive czy Here Maps ale również w uniwersalnej aplikacji Mapy Windows w systemie Windows 10 Mobile.

HERE Map Creator

Narzędzie przygotowane przez zespół Here jest proste i intuicyjne w obsłudze. Za pomocą kilku kliknięć możemy dodawać nowe miejsca lub drogi. Dodatkowo po dodaniu drogi możemy edytować informacje takie jak ograniczenia prędkości, ilość pasów czy rodzaj nawierzchni. Podobnie jest w przypadku miejsc. Nowe drogi i miejsca dodajemy za pomocą ikonek widocznych w prawym górnym rogu czyli odpowiednio HERE Map Creator - dodaj drogę i HERE Map Creator - Dodaj miejsce. Wystarczy kliknąć na ikonkę i narysować drogę lub wskazać nowe miejsce.

Aby móc dodawać i edytować drogi należy założyć konto w usłudze HERE. Edytor jest dostępny pod poniższym adresem:

[textblock style=”1″]mapcreator.here.com[/textblock]

Krótki przewodnik z dostępnymi opcjami w kreatorze map znajduje się w prawym górnym rogu pod przyciskiem Pomoc. Opanowanie podstawowych funkcji narzędzia zajęło mi zaledwie kilka minut. Zdążyłem już nawet dodać kilka dróg w mojej okolicy.

Niestety nie wiem w jaki sposób zespół HERE weryfikuje wprowadzone przez nas dane oraz ile czasu zajmie wprowadzenie tych zmian do map, które widzimy w naszych telefonach. Niestety mapy na stronie internetowej są nowsze od tych, które posiadamy w telefonach

Dziękuję Zandberg za informację!