• Nokia
  • Komentarze: 29

Nokia sprzedała HERE niemieckiemu konsorcjum AUDI AG, BMW Group i Daimler AG

W dniu 4 grudnia Nokia zakończyła sprzedaż działu HERE na rzecz konsorcjum składającego się z firm AUDI AG, BMW Group oraz Daimler AG. Jeżeli korzystaliście z usług HERE to w niedługim czasie powinniście otrzymać wiadomość e-mail z informacjami o przejęciu przez nowych właścicieli odpowiedzialności za Wasze dane osobowe oraz zobowiązania umowne dotyczące tych produktów.

Blisko 6500 pracowników firmy Nokia będzie teraz pracować na rzecz nowych udziałowców, którymi stali się trzej niemieccy producenci samochodów – AUDI AG, BMW Group oraz Daimler AG.

Najważniejsze pytanie dotyczy tego co zmieni się dla nas, użytkowników telefonów Android, iOS oraz Windows Phone z aplikacjami HERE. Na tę chwilę ciężko ocenić ale według mnie zmieni się niewiele. Aplikacje będą rozwijane w dalszym ciągu i być może w niedalekiej przyszłości będą lepiej zintegrowane z nawigacją HERE w naszych samochodach.

Niestety w dalszym ciągu nie wiadomo czy HERE będzie rozwijał aplikację dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile czy pozostanie jedynie dostawcą map do aplikacji Mapy Windows, które są fabrycznie dostępne w najnowszym systemie Windows w telefonach.

Źródło: HERE

Dziękuję Artur Komenda za informację!