• Porady
 • Komentarze: 11

Nowe podejście serwisów Nokia Care do systemu WP8.1 Preview for Developers

Serwisy Nokia Care otrzymały nowe wytyczne postępowania od Microsoftu w przypadku telefonów z wgranym systemem Windows Phone 8.1 Preview for Developers. Poniżej znajdziecie obowiązujące reguły w przypadku próby zgłoszenia usterki.

Nokia Care Point

Osoby które zdecydowały się na instalacje WP8.1 PfD za pomocą aplikacji Preview for Developers, muszą się liczyć z tym że serwis może zaproponować dwa wyjścia w przypadku kiedy oddamy telefon do naprawy gwarancyjnej.

Możliwe scenariusze gwarancyjne:

 • Serwis Nokia Care odmówi naprawy gwarancyjnej i poleci by użytkownik sam za pomocą dostępnej aplikacji Nokia Software Recovery Tool zainstalował oprogramowanie w wersji WP8.0.
 • Serwis Nokia Care może naprawić telefon Nokia Lumia z systemem WP8.1 PfD ale tylko i wyłącznie odpłatnie. Serwis nie może obsługiwać gwarancyjnie telefonów Lumia z wersją 8.1 PfD.

Istnieje również ryzyko, że nasza gwarancja zostanie anulowana ponieważ na Forum pomocy technicznej Nokia znajdziemy następującą informację:

[quote style=”3″ author=”Nokia”]Aktualizując oprogramowanie za pomocą Preview for Developers użytkownik akceptuje Warunki Korzystania z Usługi. Pierwszy z warunków to utrata praw gwarancyjnych.
Urządzenie może zostać przyjęte do naprawy gwarancyjnej tylko jeżeli posiada oryginalne oprogramowanie, oficjalnie udostępnione przez Nokia.

[/quote]

Najbezpieczniejszym sposobem jest wgranie systemu Windows Phone 8.0 przed oddaniem telefonu do serwisu. Możemy to zrobić za pomocą aplikacji Nokia Software Recovery Tool.

Szczegółową instrukcję powrotu do poprzedniej wersji oprogramowania (tzw. downgrade) znajdziecie w artykule Jak obniżyć oprogramowanie z wersji Windows Phone 8.1 do Windows Phone 8?

Źródło: windowsmania.pl, Forum pomocy technicznej Nokia

 • Tomy Radek Nowak

  Porąbane…. A co to za podejscie? To samo będzie o wydaniu oficjalnej wersji 8.1 dla wszystkich?

  • W regulaminie programu Preview for Developers jest napisane, że gwarancja może zostać nawet unieważniona więc moim zdaniem nowe podejście jest jak najbardziej w porządku. Oczywiście po wyjściu oficjalnej aktualizacji WP8.1 nie będzie żadnych problemów z oddawaniem telefonów na gwarancję. Powyższy artykuł dotyczy tylko i wyłącznie telefonów z wgranym systemem dla deweloperów czyli Windows Phone 8.1 Preview for Developers.

 • Czesio Yelo

  czy to jest oficjalna inf i gdzie można ją znaleźć ????

 • niezadowolony

  A ja oddałem telefon z WP 8.1 do Nokia Care i nawet słowem się nie odezwali na ten temat 🙂 Chyba zdążyłem przed tymi wytycznymi bo nie było najmniejszych problemów i za nic nie musiałem płacić. Telefon wrócił tylko do mnie z oprogramowaniem Amber 🙂

  • Wszystko zależy zapewne od serwisanta czy sprawdzi system w telefonie. Wcześniej nie było jasnego stanowiska w tej sprawie i gwarancja mogła być anulowana. Teraz wiadomo co trzeba zrobić przed oddaniem do serwisu żeby nie tracić czasu.

   • niezadowolony

    Pan, który przyjmował mój telefon wiedział jaki mam wgrany system bo sam się zapytał 🙂

    • Pozdrawiamy serdecznie Pana serwisanta 🙂

 • Bart

  Mi system siadł w L820 więc nie muszę się martwić bo i tak wiem że mi wgra Wp8 no chyba że wgra 8,1 się przekonam po na prawie

 • Tomy Radek Nowak

  Osobiście zaczyna mnie wkurzać 8.1 ciągle się coś wiesza. Wyłączają mi się mapy Here, gg, zacina mi się telefon kiedy pisze na klawiaturze swype…masakra….na 8.0 nie bylo o tym mowy..czy to wina zainstalowano aplikacji na karcie SD?

  • Na tę chwilę takie a nie inne zachowanie aplikacji możemy tłumaczyć tym, że nie jest to finalna wersja systemu. Ostatnio wykonałem przywracanie ustawień fabrycznych i telefon po tym zabiegu funkcjonuje znacznie lepiej nie wspominając o baterii, która wytrzymuje teraz aż dwa razy dłużej. Polecam wątek: http://nokiawindowsphone.pl/bateria-windows-phone-8-1