• Porady
  • Komentarze: 11

Nowe podejście serwisów Nokia Care do systemu WP8.1 Preview for Developers

Serwisy Nokia Care otrzymały nowe wytyczne postępowania od Microsoftu w przypadku telefonów z wgranym systemem Windows Phone 8.1 Preview for Developers. Poniżej znajdziecie obowiązujące reguły w przypadku próby zgłoszenia usterki.

Nokia Care Point

Osoby które zdecydowały się na instalacje WP8.1 PfD za pomocą aplikacji Preview for Developers, muszą się liczyć z tym że serwis może zaproponować dwa wyjścia w przypadku kiedy oddamy telefon do naprawy gwarancyjnej.

Możliwe scenariusze gwarancyjne:

  • Serwis Nokia Care odmówi naprawy gwarancyjnej i poleci by użytkownik sam za pomocą dostępnej aplikacji Nokia Software Recovery Tool zainstalował oprogramowanie w wersji WP8.0.
  • Serwis Nokia Care może naprawić telefon Nokia Lumia z systemem WP8.1 PfD ale tylko i wyłącznie odpłatnie. Serwis nie może obsługiwać gwarancyjnie telefonów Lumia z wersją 8.1 PfD.

Istnieje również ryzyko, że nasza gwarancja zostanie anulowana ponieważ na Forum pomocy technicznej Nokia znajdziemy następującą informację:

[quote style=”3″ author=”Nokia”]Aktualizując oprogramowanie za pomocą Preview for Developers użytkownik akceptuje Warunki Korzystania z Usługi. Pierwszy z warunków to utrata praw gwarancyjnych.
Urządzenie może zostać przyjęte do naprawy gwarancyjnej tylko jeżeli posiada oryginalne oprogramowanie, oficjalnie udostępnione przez Nokia.

[/quote]

Najbezpieczniejszym sposobem jest wgranie systemu Windows Phone 8.0 przed oddaniem telefonu do serwisu. Możemy to zrobić za pomocą aplikacji Nokia Software Recovery Tool.

Szczegółową instrukcję powrotu do poprzedniej wersji oprogramowania (tzw. downgrade) znajdziecie w artykule Jak obniżyć oprogramowanie z wersji Windows Phone 8.1 do Windows Phone 8?

Źródło: windowsmania.pl, Forum pomocy technicznej Nokia