• Gry
  • Komentarze: 14

Gry studia Seventhtear za darmo w sklepie Windows Phone

Polskie studio developerskie Seventhtear z okazji trzeciej rocznicy powstania serwisu Paragrafka przygotowało wyjątkową promocję. Wszystkie wydane do tej pory gry paragrafowe udostępniono za darmo, w tym na platformie Windows Phone.

Czym są gry paragrafowe? W zasadzie to nic innego jak mniej lub bardziej skomplikowane interaktywne książki, w których to my wpływamy na rozwój fabuły, wybierając jedno z kilku dostępnych rozwiązań fabularnych. Być może część osób spotkało się z serią książkową „Wojownik Autostrady” lub, słynnym za granicą, „Samotnym Wilkiem”. Na polskim rynku dostępne są też lub były różnego rodzaju miniatury, w tym tak znanych pisarzy jak Jacka Komudy („Pogranicze”) czy Tomasza Kołodziejczaka („Rzeźbiarze Pierścieni”). Paragrafówki do tej pory wydawane były w formie książkowej. Wydanie ich w wersji mobilnej przenosi doświadczenie interakcji na nowy poziom, zapewniając większą płynność rozrywki.

1

Seventhtear do tej pory wydało trzy pozycje paragrafowe na nasze telefony: „Afrykański Świt” Beniamina Muszyńskiego oraz dwie części kultowej serii „Tajemne Oblicze Świata” Mikołaja Kołyszko. Pod koniec roku powinna ukazać się kolejna pozycja, tym razem utrzymana w klimatach sci-fi. Wersje mobilne rozszerzone zostały o oprawę dźwiękową oraz osiągnięcia, mobilizujące do wielokrotnego przechodzenia tego samego (lecz w sumie za każdym razem innego…) opowiadania. Warto wspomnieć, że gry zostały ostatnio zaktualizowane pod kątem współpracy z Windows 10 Mobile. Gry autorstwa Kołyszko zawierają również bogate kompendium wiedzy na temat szamanizmu i mitologii Lovercrafta.

Afrykański Świt to krótka opowieść o rosyjskim awanturniku, który niczym Indian Jones czy Nathan Drake spada co chwila z deszczu pod rynnę pakując się w kolejne kłopoty w trakcie poszukiwania starożytnych skarbów. Podchodziłem do gry już trzy razy i za każdym… moja postać ginęła w innych okolicznościach. Akcja jest wyjątkowo dynamiczna a podejmowane wybory dają poczucie faktycznego wpływu na los naszego bohatera. Tutaj każda ścieżka prowadzi nas gdzie indziej a niektóre rozwiązania fabularne mogą być poniekąd szokujące.

2

W Tajemnym Obliczu Świata wcielimy się z kolei w postać obdarzoną niezwykłym darem: przeżywaniem przeszłości napotykanych osób. W świecie pełnym brudu, smutku i cierpienia dar ten jest raczej klątwą, a otrzymana moc przekleństwem. Gra zahacza nie tylko o wierzenia szamańskie, ale czerpie też pełnymi garściami z mitologii chrześcijańskiej i żydowskiej, kabały i nie tylko, by nie zdradzać sekretów fabuły.

PS Jakub Jastrzębski ze studia Seventhtear wysłał mi krótką wiadomość: To nie promocja. Gry już zawsze będą darmowe. Szczerze? Nie spodziewałem się tego…

Gry (a może raczej opowieści?) możecie pobrać z poniższych linków. Dajcie znać czy taki rodzaj rozrywki przypadł Wam do gustu. Zalecam zacząć lekturę od Afrykańskiego Świtu i spróbować znaleźć wszystkie dziesięć zakończeń.

Kod QR
Kod QR
Kod QR