Google One to nowe pakiety z przestrzenią dyskową w nowych cenach

Google rozpoczął wprowadzanie nowych pakietów z przestrzenią dyskową zmieniając tym samym dotychczasową nazwę Dysk Google na Google One. Użytkownicy będą mieli teraz do dyspozycji więcej pakietów w niższych cenach. Czy nowa oferta Google może konkurować z pakietami dostępnymi w OneDrive?

Google One to rozszerzona pamięć oraz kontakt z ekspertami, a wszystko to w jednym pakiecie, który można dzielić z członkami grupy rodzinnej. Usługa początkowo będzie dostępna tylko w wybranych regionach. Jeżeli posiadacie aktualnie wykupiony pakiet to zostaniecie automatycznie przeniesieni do nowej usługi Google One w ciągu najbliższych miesięcy.

Pakiety Google One będą się zaczynać od 100 GB za 1,99 USD (ok. 7 zł), 200 GB za 2,99 USD (ok. 10 zł) i 2 TB za 9,99 USD miesięcznie (ok. 36 zł). Ceny pakietów większych niż 2 TB pozostają bez zmian. Wszystkie obecne pakiety dodatkowego miejsca na Dysku o rozmiarze 1 TB zostaną powiększone do 2 TB bez dodatkowych kosztów. Zobacz aktualny cennik usługi Dysk Google.

Microsoft z kolei oferuje 50 GB w cenie 7,99 zł lub 1 TB wraz z pakietem Office 365 i Skype za 29,99 zł miesięcznie. Ewentualnie można wykupić pakiet 1 TB wraz pakietem Office 365 i Skype dla pięciu użytkowników domowych w cenie 42,99 zł na miesiąc. Zobacz aktualny cennik usługi OneDrive.

Jeżeli oprócz przestrzeni dyskowej potrzebujecie również pakiet Office 365 to lepszym wyborem będzie usługa OneDrive. W przeciwnym wypadku możecie skorzystać z oferty Google One, która powinna już wkrótce pojawić się w naszym regionie.

Źródło: TechCrunch