• Google
  • Komentarze: 0

Google Lens zmierza do wszystkich telefonów z systemem Android

Google poinformował o udostępnieniu funkcji o nazwie Google Lens dla wszystkich telefonów z systemem Android. Jest to rozszerzenie do wbudowanej aplikacji Zdjęcia Google, dzięki któremu użytkownicy mogą tworzyć kontakt po zeskanowaniu wizytówki lub też rozpoznawać znane miejsca, budynki, samochody i inne obiekty widoczne na zdjęciach.

Google Lens to przeniesienie możliwości Asystenta Google do aplikacji Zdjęcia. W związku z tym nowa funkcjonalność nie jest dostępna w naszym regionie. Możemy ją uruchomić przestawiając główny język naszego telefonu na angielski.

Funkcja zadebiutowała wraz z telefonem Google Pixel 2. Teraz Amerykanie zdecydowali, że rozszerzenie Google Lens zostanie udostępnione dla wszystkich użytkowników systemu Android. Nowe możliwości pojawią się w zbliżającej aktualizacji aplikacji Zdjęcia, która jest udostępniana etapami. W pierwszej kolejności nowa funkcjonalność zostanie dodana do telefonów z systemem Android. W późniejszym terminie pojawi się również na smartfonach z systemem iOS.