• Telefony
  • Komentarze: 15

Funkcje Continuum zaprezentowane na nowym filmie promocyjnym

Microsoft wraz z nowymi telefonami Lumia 950 oraz Lumia 950 XL zaprezentował funkcję Continuum, dzięki której będziemy mogli rozszerzyć możliwości naszego telefonu korzystając z zewnętrznego wyświetlacza i uniwersalnych aplikacji. Wystarczy połączyć telefon z dedykowaną stacją dokującą a nasz smartfon zamieni się w prowizoryczny komputer z systemem Windows 10.

Po podłączeniu naszego telefonu do stacji dokującej Microsoft (przewodowo albo bezprzewodowo) uzyskamy możliwość podłączenia klawiatury, myszki oraz możliwość wyświetlenia obrazu na zewnętrznym monitorze. Dzięki temu będziemy mogli pracować na dużym wyświetlaczu nie tracąc przy tym funkcji telefonu. Doskonale zostało to zobrazowane na poniższym filmie promocyjnym.

Po podłączeniu telefonu do stacji dokującej włączy się monitor zewnętrzny. Gotowe do użycia będą również klawiatura i myszka. Ponadto dzięki szybkości odświeżania w wysokości 60 klatek na sekundę aktualizacja e-maili przebiegnie błyskawicznie i bez żadnych problemów. W ten sposób dzięki rozdzielczości Full HD oraz portowi USB-C umożliwiającemu ładowanie telefonu podczas pracy otrzymasz w szybki i łatwy sposób efektywne środowisko posiadające wszystkie zalety dużego ekranu.

Wyposaż swoje domowe biuro w stację dokującą, by móc zrobić więcej bez komputera. Chcesz napisać długi e-mail albo utworzyć prezentację w programie PowerPoint? Umieść telefon w stacji dokującej, by móc skorzystać z monitora, myszki i klawiatury zupełnie jak podczas pracy na komputerze. Teraz brak laptopa nie zmniejszy skuteczności Twojej pracy, a to dzięki większemu ekranowi i wygodzie pełnowymiarowej klawiatury.

Korzystaj z wygody godnej komputera, pracując na własnym telefonie. Nawet pomimo pracy na zewnętrznym monitorze, możesz nadal normalnie korzystać ze swojego telefonu – odbierać telefony i wysyłać SMS-y bez wpływu na to, co dzieje się na dużym ekranie. Osiągaj maksymalną skuteczność dzięki zaletom dużego ekranu, zachowując wszystkie funkcje swojego telefonu.

Na tę chwilę jedynie trzy telefony posiadają obsługę funkcji Continuum – Lumia 950, Lumia 950 XL oraz Acer Jade Primo. Acer będzie dodawał stację dokującą, klawiaturę oraz myszkę wraz z telefonem.

Źródło: Twitter