• Telefony
 • Komentarze: 15

Funkcje Continuum zaprezentowane na nowym filmie promocyjnym

Microsoft wraz z nowymi telefonami Lumia 950 oraz Lumia 950 XL zaprezentował funkcję Continuum, dzięki której będziemy mogli rozszerzyć możliwości naszego telefonu korzystając z zewnętrznego wyświetlacza i uniwersalnych aplikacji. Wystarczy połączyć telefon z dedykowaną stacją dokującą a nasz smartfon zamieni się w prowizoryczny komputer z systemem Windows 10.

Po podłączeniu naszego telefonu do stacji dokującej Microsoft (przewodowo albo bezprzewodowo) uzyskamy możliwość podłączenia klawiatury, myszki oraz możliwość wyświetlenia obrazu na zewnętrznym monitorze. Dzięki temu będziemy mogli pracować na dużym wyświetlaczu nie tracąc przy tym funkcji telefonu. Doskonale zostało to zobrazowane na poniższym filmie promocyjnym.

Po podłączeniu telefonu do stacji dokującej włączy się monitor zewnętrzny. Gotowe do użycia będą również klawiatura i myszka. Ponadto dzięki szybkości odświeżania w wysokości 60 klatek na sekundę aktualizacja e-maili przebiegnie błyskawicznie i bez żadnych problemów. W ten sposób dzięki rozdzielczości Full HD oraz portowi USB-C umożliwiającemu ładowanie telefonu podczas pracy otrzymasz w szybki i łatwy sposób efektywne środowisko posiadające wszystkie zalety dużego ekranu.

Wyposaż swoje domowe biuro w stację dokującą, by móc zrobić więcej bez komputera. Chcesz napisać długi e-mail albo utworzyć prezentację w programie PowerPoint? Umieść telefon w stacji dokującej, by móc skorzystać z monitora, myszki i klawiatury zupełnie jak podczas pracy na komputerze. Teraz brak laptopa nie zmniejszy skuteczności Twojej pracy, a to dzięki większemu ekranowi i wygodzie pełnowymiarowej klawiatury.

Korzystaj z wygody godnej komputera, pracując na własnym telefonie. Nawet pomimo pracy na zewnętrznym monitorze, możesz nadal normalnie korzystać ze swojego telefonu – odbierać telefony i wysyłać SMS-y bez wpływu na to, co dzieje się na dużym ekranie. Osiągaj maksymalną skuteczność dzięki zaletom dużego ekranu, zachowując wszystkie funkcje swojego telefonu.

Na tę chwilę jedynie trzy telefony posiadają obsługę funkcji Continuum – Lumia 950, Lumia 950 XL oraz Acer Jade Primo. Acer będzie dodawał stację dokującą, klawiaturę oraz myszkę wraz z telefonem.

Źródło: Twitter

 • egon81

  Super sprawa, jeżdzę do mamusi dość często i mam tam monitor a muszę się męczyć na małym ekraniku 😉

  Filmik z wysyłania sms z kompa 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=__WvXz26iLI

  • o akurat zły przykład wysyłanie sms do siebie w jednym środowisku, na PC w Wiadomościach są nasze sms tam już lepiej to sobie wyobrazić

 • wania

  No, ale na co mi to, skoro w naszym kraju niedostępne?!

  • Na tę chwilę to jeszcze nigdzie nie jest dostępne. W Polsce będzie tak samo dostępne jak w innych krajach. Wystarczy jeden z wymienionych w artykule telefonów i stacja dokująca.

   • wania

    A nie będzie przypadkiem z ta funkcją tak jak z Cortaną, że nasz kraj nie może się jej wciąż doczekać?

    • To są dwie różne funkcjonalności. Cortana to zaawansowana asystentka głosowa, którą trzeba dopasować pod konkretny język – dlatego w dalszym ciągu jest dostępna w zaledwie kilku krajach. Jeżeli będziesz miał stację dokującą to z funkcji Continuum będziesz mógł skorzystać już w pierwszy dzień posiadania kompatybilnego telefonu.

     • wania

      Ok, dzięki za odpowiedz 🙂

 • PACH

  Kurde a jakby użyć tel jako przenośnej konsoli. Podpinam Docka do TV i jazda. Teraz wiem po co support pada w Dragon Mani 😛 Jeszcze jakby przeportowali gry z X360

 • Krzysiek

  „Ponadto dzięki szybkości odświeżania w wysokości 60 klatek na sekundę
  aktualizacja e-maili przebiegnie błyskawicznie i bez żadnych problemów” ???

  Co ma częstotliwość odświeżania ekranu do prędkości aktualizacji e-maili? Mam wrażenie że tekst tłumaczony za pomocą translatora binga lub googla…

  • Część tekstu pochodzi z polskiej strony o akcesorium HD-500 (stacja dokująca Microsoft). Podejrzewam, że chodzi nie o aktualizację wiadomości a płynność wyświetlania, dzięki 60 klatkom na sekundę.

   • Krzysiek

    Też tak podejrzewam, ale to tylko świadczy o podejściu MS do polskich użytkowników… Swoją drogą zadziałało Ctrl+C i Ctrl+V 🙂

    • To samo zdanie po angielsku: „The keyboard and mouse are ready to go, and with a 60 FPS refresh rate, catching up on email is flicker-free and super-smooth.”

     • Krzysiek

      czyli w polskim tłumaczeniu brakuje przecinka 😀 i zdanie ciut innego sensu nabiera, dzięki!

 • michalR

  dla mnie zajebista opcja, zwlaszcza dla osob ktore korzystaja z poczty i internetu, przegladarki zdjec i ewentualnie ogladaja filmy na ekranie monitora. nie zajmuje miejsca w domu, wydajnosc na poziomie, i do tego pelna funkcja telefonu. gdybym nie korzystal ze standardowych aplikacji x86 i x64 to bym sobie sprawil takie cudo.

  • kornuto

   też mi się to podoba. W pracy korzystam głównie z pakietu Office, ale nie w jakiś mega robudowany sposób oraz pdf. Na chwilę obecną taki Continuum spełnił by 90% moich wymagań.