Nowa kampania Microsoftu nie spodobała się polskim hakerom

Fundacja Marzenie Hakera to nowa kampania polskiego oddziału Microsoft, której głównym celem jest przekonanie użytkowników do zakupu oryginalnego systemu Windows. W kilku krótkich spotach reklamowych oraz dedykowanej stronie Microsoft informuje, że nieoryginalny system to przepustka do naszego komputera dla groźnych przestępców… to znaczy hakerów.

Polskim hakerom nie spodobało się właśnie porównanie typowego przestępcy z kominiarką na głowie do hakera. Zbojkotowali oni nową kampanię Microsoftu i nawet rozpoczęli antykampanię, w której informują o niebezpieczeństwach korzystania z oryginalnego systemu i przy okazji zalecają korzystanie z innych systemów takich jak np. Linux.

Na stronie kampanii Fundacja Marzenie Hakera niewspierajhakera.pl możemy znaleźć poniższą informację:

[quote style=”1″ author=”Microsoft”]Fundacja Marzenie Hakera tak naprawdę nie istnieje… ale black hakerzy (crackers), trudniący się przestępczością komputerową, mogą niestety realizować swoje marzenia bez takiej fundacji. Zgodnie z badaniami IDC z 2013 roku, jeżeli korzystaz pirackiego oprogramowania, ryzyko, że będziesz ofiarą złośliwego oprogramowania wynosi około 33%[/quote]

Hakerzy stworzyli swoją stronę, na której prowadzą antykampanię i zachęcają do instalacji innych systemów operacyjnych niż Windows. Informacje znajdziecie na stronie marzeniehakera.pl.

Idea kampanii jest jak najbardziej słuszna i oczywista. Każda firma dba o to aby kupować oryginalne produkty. Spoty reklamowe są według mnie bardzo zabawne i należy je odbierać z lekkim dystansem. Rozumiem również drugą stronę oraz jej reakcję. Nikt nie lubi być porównywany do gangstera. A jakie są Wasze opinie o kampanii oraz antykampanii?

Źródło: wyborcza.biz

Dziękuję Tomek za informację!