Fitbit aktualizuje aplikację dodając funkcję śledzenia snu dla swoich opasek

Fitbit to znany producent opasek fitness, które współpracują z systemami Android, iOS oraz Windows. Wczoraj pojawiła się nowa aktualizacja aplikacji Fitbit dla systemów Windows 10 oraz Windows 10 Mobile, która wprowadza nową funkcję śledzenia snu oraz jego faz. Aby móc skorzystać z tej funkcji musicie posiadać opaskę Fitbit wyposażoną w czujnik pomiaru tętna.

Nowa funkcja została zaprezentowana wraz z nową opaską AltaHR, która jest widoczna na zdjęciu tytułowym. Śledzenie snu będzie dostępne w niedługim czasie również dla obecnych opasek Charge 2 oraz dla inteligentnego zegarka z funkcjami fitness Blaze, jednak oba urządzenia muszą otrzymać w pierwszej kolejności aktualizację oprogramowania, które pojawi się już w niedługim czasie.

Aplikacja Fitbit po aktualizacji do wersji 2.19.959.0 jest już gotowa do obsługi funkcji śledzenia snu. Opaski same rozpoznają kiedy zasypiamy i automatycznie rozpoczynają monitoring. Kiedy się obudzimy pomiar zostaje zakończony a użytkownik może sprawdzić jakość swojego snu za pomocą zarejestrowanych faz snu:

Opaska rejestruje wszystkie fazy naszego snu czyli zasypianie lub przebudzenia, faza REM oraz płytki i głęboki sen. Za pomocą wykresu w aplikacji możemy szybko podejrzeć czy miniona noc pozwoliła odpocząć naszemu organizmowi. Aplikacja pozwoli również ułożyć plan snu, dzięki czemu zawsze będziemy wyspani.

Na tę chwilę opaski firmy Fitbit nie obsługują powiadomień z systemu Windows 10 Mobile Anniversary Update. Dobra informacja jest taka, że Microsoft wprowadził odpowiednie protokoły Bluetooth GATT Server w testowych kompilacjach systemu z rozgałęzienia Redstone 2 i producent opasek już pracuje nad nową wersją aplikacji, która pozwoli na obsługę powiadomień. Pojawią się one jednak nie wcześniej niż w aktualizacji Creators Update, która ma zadebiutować w kwietniu tego roku.

Źródło: Forum Fitbit