Fitbit udostępnia aplikację w wersji beta z powiadomieniami

W styczniu informowałem Was o zapisach do testów nowej aplikacji Fitbit, która będzie posiadać obsługę powiadomień. Producent aplikacji czekał aż Microsoft wprowadzi obsługę niezbędnych protokołów Bluetooth GATT do systemu. W końcu odpowiednie protokoły zostały wprowadzone w najnowszych kompilacjach w szybkim kręgu Windows Insider i w sklepie pojawiła się aplikacja Fitbit w wersji beta, dla osób które zapisały się do zamkniętych testów.

Jeżeli zapisaliście się do zamkniętych beta testów to powinniście otrzymać aktualizację obecnej aplikacji, która wprowadzi obsługę powiadomień. Wersja aplikacji powinna podskoczyć do wersji 2.19.983.0. Pamiętajcie, że aby powiadomienia działały musicie posiadać minimum system w wersji Build 15055. Po spełnieniu obu warunków musicie wyrazić zgodę na odbieranie powiadomień w aplikacji Fitbit.

Jakie powiadomienia są obsługiwane w opaskach Fitbit?

  • FitBit Blaze: połączenia, wiadomości, wydarzenia z kalendarza z godzinami, poczta e-mail i inne powiadomienia push z wybranych przez nas aplikacji.
  • Fitbit Alta, Fitbit Alta HR, Fitbit Charge 2: połączenia, wiadomości, wydarzenia z kalendarza
  • Fitbit Flex 2, Fitbit Surge: połączenia, wiadomości
  • Fitbit Charge, Fitbit Charge HR: połączenia

Producent stale aktualizuje aplikację i zapewnia wsparcie dla systemów Windows 10 oraz Windows 10 Mobile. Jeżeli planujecie zakup opaski fitness i posiadacie telefon z systemem Windows 10 Mobile to zachęcam do zapoznania się z produktami marki Fitbit. Po oficjalnej aktualizacji Creators Update powiadomienia będą dostępne dla wszystkich telefonów.

Źródło: Fitbit forumFitbit pomoc