Firmware Auto-Publishing czyli oprogramowanie układowe dostępne w Windows Insider

W zeszłym tygodniu informowałem Was, że na początku marca aktualizacje oprogramowania układowego będą dostępne we wszystkich kręgach programu Windows Insider. Microsoft poinformował, że planowana zmiana pod nazwę Firmware Auto-Publishing wchodzi od jutra w życie. Co to oznacza dla uczestników programu Windows Insider?

Do tej pory aktualizacje oprogramowania układowego były dostępne wyłącznie w oficjalnym kanale dystrybucyjnym. Uczestnicy programu Windows Insider aby otrzymać aktualizację oprogramowania musieli ustawić krąg Production. Teraz Microsoft ułatwi znacząco życie osobom testującym system Windows 10 Mobile.

Począwszy od jutra ewentualne aktualizacje oprogramowania będą dostarczane dla uczestników programu Windows Insider w tym samym czasie co dla wszystkich użytkowników, którzy nie uczestniczą w programie testów. To oznacza, że od jutra nie będziemy musieli się martwić, do jakiego kręgu Windows Insider jesteśmy zapisani – szybki (Fast Ring), wolny (Slow Ring) oraz Release Preview ponieważ w każdym z tych kręgów otrzymamy aktualizację oprogramowania układowego. Aktualizacje dla osób, które nie biorą udziału w testach Windows Insider pozostają bez zmian.

W poniższym odnośniku znajdziecie aktualną listę wariantów telefonów, które otrzymały aktualizację oprogramowania układowego:

Jeżeli macie jakieś pytania związane z programem Windows Insider to zapraszam do tego artykułu. W przypadku pytań związanych z aktualizacją oprogramowania zapraszam do zadawania pytań w komentarzach poniżej.

Źródło: Microsoft