Firma HP pracuje nad nowym laptopem dokującym Lap Dock

HP jest obecnie jednym z najbardziej aktywnych partnerów Microsoftu jeżeli chodzi o nowości związane z systemem Windows 10 Mobile. Do tej pory firma wprowadziła na rynek flagowy telefon HP Elite x3, biurkową stację dokującą HP Desk Dock oraz laptopa dokującego HP Lap Dock. Podczas tegorocznych targów Mobile World Congress co prawda nie został zaprezentowany żaden nowy telefon tej firmy, ale za to został pokazany koncepcyjny smartfon pracujący pod kontrolą mobilnej dziesiątki. Teraz pojawiły się informacje o pracach nad nowym laptopem dokującym Lap Dock.

HP Elite x3, podobnie jak pozostałe flagowe telefony z Windows 10 Mobile, został wyposażony w funkcję Continuum, dzięki której można go połączyć z zewnętrznymi wyświetlaczami i przenieść pracę na duży ekran. Dzięki lekkiemu laptopowi dokującemu HP Lap Dock możemy w szybki i łatwy sposób rozpocząć pracę na większym ekranie. Warto w tym momencie dodać, że laptop nie został wyposażony we własną pamięć ani procesor ponieważ te podzespoły są dostarczane przez telefon w trybie Continuum.

Na tę chwilę informacje o nowym laptopie dokującym firmy HP są szczątkowe. Ma to być ulepszona wersja obecnie dostępnego akcesorium. Prawdopodobnie druga generacja urządzenia będzie posiadać większy ekran między 13.3″ a 14″ oraz zostanie wyposażona w port USB typu A, dzięki czemu użytkownicy będą mogli podłączyć więcej akcesoriów bez konieczności stosowania przejściówek. Przy okazji z nowego laptopa zniknie dotykowy wyświetlacz. Ostatnią, ale być może najważniejszą informacją jest to, że nowa generacja urządzenia ma być tańsza. Cena obecnego laptopa wynosi około 3000 zł co jest sporym wydatkiem biorąc pod uwagę fakt, że jego zastosowanie jest dosyć ograniczone i wymaga połączenia z telefonem wyposażonym w funkcję Continuum.

Być może wraz z nowym laptopem dokującym zostanie zaprezentowany nowy telefon, którego zwiastun, w formie koncepcyjnego urządzenia, mieliśmy okazję obejrzeć podczas targów Mobile World Congress. Prawdopodobnie będzie to telefon ze średniej półki z obsługą funkcji Continuum. Jest na co czekać tym bardziej, że pod koniec tego roku lub na początku przyszłego również firma Microsoft zaprezentuje nowe telefony i nie będą to urządzenia Surface Phone.

Aktualizacja 10:20. Pojawił się film z targów Mobile World Congress, na którym widać koncepcyjny telefon HP z Windows 10 Mobile oraz nowego laptopa dokującego Lap Dock.

Źródło: WindowsArea.de, WindowsBlogItalia