Ogłoszenia Facebook Marketplace debiutują w Polsce

Facebook wprowadził w ostatnim czasie nową usługę Marketplace dla użytkowników w Polsce. Dzięki Facebook Marketplace możemy wyszukiwać, sprzedawać oraz kupować za pośrednictwem portalu społecznościowego. Nowa usługa to konkurencja dla innych platform zakupowych takich jak Allegro czy OLX.

Usługa wystartowała w październiku zeszłego roku na zagranicznych rynkach. Na przełomie listopada i grudnia tego roku została udostępniona również w Polsce. Facebook Marketplace to zdecydowanie większa konkurencja dla portalu OLX niż dla Allegro. Działa na podobnej zasadzie, ale nie są pobierane żadne opłaty. Facebook nie pośredniczy w żaden sposób w transakcjach a jedynie umożliwia wystawianie i przeszukiwanie ogłoszeń oraz kontaktowanie się ze sprzedawcami.

Usługa Marketplace jest już dostępna na 27 rynkach świata w tym aż na 19 w Europie. Wcześniej podobna funkcjonalność była zawężona do działających na Facebooku grup umożliwiających handel między jej członkami. Usługa jest dostępna w aplikacjach dla systemów Android oraz iOS . Aby zobaczyć ogłoszenia wystarczy uruchomić aplikację Facebook i kliknąć w ikonkę sklepu.