Facebook (Beta) zaktualizowany dla Windows 10 Mobile

Dzisiaj rano pojawiła się kolejna aktualizacja aplikacji Facebook (Beta), przygotowana bezpośrednio przez Facebook Inc., w oparciu o port z systemu iOS. Wersja ta, w przeciwieństwie do aplikacji Microsoftu, nadal przebywa w fazie testowej.

Aktualizacja pojawiła się we wszystkich kręgach Windows 10 Mobile, zarówno dla wersji produkcyjnej TH2 jak i kręgów zawierających nowszą wersję Redstone (Fast, Slow, Release Preview).

Facebook jak zwykle nie podał listy zmian w aplikacji. Program nadal otwiera się wyjątkowo długo, ok. 4 sekund przy pierwszym uruchomieniu. Od ostatniej aktualizacji działa poprawnie synchronizacja danych z Kontaktami, czego nie można powiedzieć o starszej wersji Microsoftu, która pomija mi część kontaktów.

Facebook (Beta)

Bieżący build „poprawił” synchronizację danych z kalendarzem. O ile opcja ta była już dostępna od kilku dni, to praktycznie w ogóle nie działała. W kalendarzu Outlook nie pojawiała się stosowna opcja do wyboru. Tym razem jest już odrobinę lepiej. Możemy wybrać synchronizację danych z Facebookiem (Beta), tyle że nie wiadomo za bardzo co ta synchronizacja obejmuje – nie wyświetlają się żadne dane dotyczące np. urodzin naszych znajomych. Daty urodzin nie są też pobierane przez Kontakty. Poza tym, oś czasu nie jest zsynchronizowana z Messengerem. Na szczęście działają już żywe kafelki, z którymi nie tak dawno miałem problemy. Powiadomienia też przychodzą bez problemu chociaż nadal nie zawierają fragmentu wpisu tylko samą informację typu „X skomentował twój wpis”. Starsza aplikacja dodatkowo zawiera początek komentarza oraz grafikę w rozwinięciu (adaptive notification). Nowsza do tego etapu jeszcze nie doszła.

Mówiąc krótko, odrobinę lepiej, ale tylko odrobinę. Narzekamy na wolne działanie Microsoftu, a taki gigant jak Facebook sam nie potrafi przygotować odpowiedniej aplikacji. Albo mu się nie chce.

Aplikacja jest ogólnodostępna w wersji UWP (dla mobile oraz pc) bez konieczności zmiany regionu. Jeżeli jeszcze jej nie testowaliście, zachęcam do pobrania ze Sklepu MS.

Pobierz Facebook (Beta)