Evernote zmienia warunki licencjonowania

Evernote to jeden z najbardziej popularnych programów do zapisywania notatek. Dla mnie osobiście jest znacznie przyjemniejszy w użytkowaniu niż systemowy OneNote. Niestety, developerzy stwierdzili, że było za dobrze i postanowili nieco uprzykrzyć nam życie.

Od jutra zmieniają się po raz kolejny zasady licencjonowania. Tym razem jednak w sposób drastyczny. Bezpłatny plan „Basic” zaoferuje możliwość synchronizacji jedynie na dwóch urządzeniach i przesył danych na poziomie 60 MB. Płatna subskrypcja (Evernote Plus) umożliwi synchronizację bez ograniczeń i 1 GB transferu.

„Plan Twojej subskrypcji Evernote zmienia się już jutro

Zmieniają się zasady planu subskrypcji Evernote Basic. Od jutra będziesz mieć dostęp do swoich notatek na maksymalnie dwóch urządzeniach.

Aby nadal używać Evernote na wszystkich Twoich urządzeniach, skorzystaj z wyjątkowej promocji i otrzymaj 50 procent rabatu na roczną subskrypcję Evernote Premium. Dzięki tej subskrypcji, dostęp do konta będzie możliwy na nieograniczonej liczbie urządzeń, zyskasz również dostęp do szeregu nowych funkcji”.

evernote-3

Developerzy zachęcają nas oczywiście do zakupu wersji płatnej z 50 % rabatem. Ja osobiście z bólem odłączyłem dwa z czterech urządzeń i nie zamierzam płacić ani złotówki. Nie dlatego, że mnie nie stać, albo uważam program za zły. Wręcz przeciwnie. Evernote to jedna z moich ulubionych aplikacji, ale nie tak się postępuje z klientami. Tak drastyczna zmiana licencji to nic innego jak skok na kasę, który developerom może odbić się czkawką. Oczywiście zmiany dotyczą wszystkich urządzeń w tym androida i iosa, nie tylko platformy Windows.

Jest tylko jedna dobra wiadomość: 2 sierpnia br. otrzymamy całkiem nową aplikację UWP. Stara nie chce się nawet pobrać ze sklepu na systemie Windows 10 Mobile.