[Zaktualizowano] Europejska wersja LG G6 otrzymuje Androida 8.0 Oreo

Po dość długim okresie wyczekiwania i trzech tygodniach od koreańskiej premiery LG 23 maja udostępniło aktualizację systemu Android do wersji 8.0 dla europejskiej (w tym oczywiście polskiej) wersji telefonu LG G6.

Aktualizacja wprowadza nową wersję systemu Android 8.0 wraz z wszystkimi jego zaletami i wadami. Podnosi również poziom zabezpieczeń systemowych z 1 stycznia na 1 kwietnia 2018 r. Aktualizacja dostępna jest poprzez Aktualizacje systemowe telefonu, ale jeszcze nie u wszystkich osób. Jeżeli telefon nie wykrywa Wam aktualizacji polecam pobranie programu LG Bridge, dzięki któremu możecie zrobić kopię ustawień systemowych, jak również bezpiecznie zaktualizować telefon.

Aktualizacja oficjalnie obejmuje:

Feature

 • [Układ Tapeta] Niektóre aplikacje mogą zostać rozmieszczone inaczej w Ekran główny i szuflada z aplikacjami. Aby nadal używać Ekran główny i szuflada z aplikacjami wybierz ekran główny po ukończeniu aktualizacji oprogramowania. Następnie wybierz opcję Ustawienia > Tapeta > Wybierz ekran główny i wybierz ustawienie Ekran główny i szuflada z aplikacjami.

Aktualizacja Android OS

 • [Zmień warunki polityki prywatności] Polityka prywatności oprogramowania LG została zmieniona.
 • [Tryb czytania – usprawniono] Usprawniono aplikację Filtr ultrafioletowy w widoku wygodnym. Teraz można ustawić jeden z 10 poziomów.
 • [Domowe przyciski dotykowe – usprawniono] Domowe przyciski dotykowe można teraz ukryć podczas używania aplikacji.
 • [Dodano kształty ikon] Dodano nowe kształty ikon aplikacji.
 • [Układ usprawnionych ustawień] Znajdowanie pozycji w ustawieniach jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.
 • [Ulepszona Powiadomienia w aplikacjach] Powiadomieniami z każdej aplikacji można obecnie zarządzać w jednym miejscu.
 • [Ulepszona Powiadomienia] Odznaka powiadomień ikon aplikacji obecnie jest wyświetlana na podstawie powiadomień w panelu powiadomień.
 • [Ulepszona Wydajność] Aby wydłużyć czas pracy na baterii i zwiększyć wydajność telefonu aplikacje rzadziej będą działały w tle.
 • [Zgodność z większą liczbą kodeków] kodek Sony LDAC jest obecnie obsługiwany podczas korzystania z Zestawu słuchawkowego Blutooth, współpracującego z kodekiem.
 • [Szybkie informacje] Aplikacje ekranu głównego mogą od teraz więcej. Dotknij i przytrzymaj ikonę aby zobaczyć powiadomienia aplikacji widżety i informacje.

Dodatkowo zmieniono ustawienia w aplikacji Aparat i dodano nowy tryb łączenia obrazu. Jakość zdjęć wg pierwszych relacji jest taka sama, natomiast Google Camera działa nadal bez zarzutu. Niestety, aktualizacja nie wprowadza żadnych nowych funkcji ThinQ, a miała je zawierać, podobnie jak model V30.

W chwili obecnej mój telefon pobrał 46 % aktualizacji. Na pewno w najbliższych dniach podzielę się z Wami wrażeniami z użytkowania Oreo na LG G6.

[Aktualizacja z dnia 29.05.2018]

Aktualizacja systemu do Androida 8.0 została właśnie udostępniona dla niebrandowanych telefonów w kanale OTA. Update zajmuje ponad 1.6 GB, w przypadku LG Bridge do pobrania było ponad 2,7  GB.

Według informacji udostępnionych przez LG na facebooku, model G6 powinien otrzymać funkcje ThinQ w dalszej perspektywie czasowej.