Ekran podglądu otrzymuje aktualizację, dzięki której umożliwia wyświetlanie zdjęcia

Ekran podglądu to jedna z tych funkcji, która dla wielu użytkowników telefonów Lumia stała się niemalże wyznacznikiem podczas wyboru nowego telefonu. Funkcja stale jest rozwijana i z każdą kolejną aktualizacją otrzymuje nowe możliwości. W poprzedniej aktualizacji została wprowadzona obsługa aplikacji zewnętrznych takich jak Pogoda czy Zdrowie i fitness. Dzisiejsza aktualizacja wprowadza możliwość ustawienia zdjęcia, na ekranie podglądu.

Ekran podglądu Lumia

Po wykonaniu aktualizacji zostaniemy poproszeni o wykonanie restartu telefonu. Po ponownym włączeniu będziemy mogli ustawić zdjęcie na ekranie podglądu. Aby to zrobić należy wejść do ustawień (menu > ustawienia > ekran blokady) i ustawić obraz tła jako zdjęcie. Krok drugi to włączenie wyświetlania zdjęcia w ustawieniach ekranu podglądu (menu > ustawienia > ekran podglądu). Dodatkowo możemy zmienić czy zdjęcie ma być wyświetlane w kolorze lub w odcieniach szarości (czerń i biel).

Ekran podglądu niestety nie jest dostępny dla wszystkich telefonów Lumia z systemem Windows Phone. Kompatybilne telefony to: Lumia 620, 720, 820, 830, 920, 925, 1020, 1320 i 1520. Dajcie znać czy przypadła Wam do gustu nowa funkcjonalność aplikacji. Zapraszam do pobierania.

[info]Możliwość wyświetlania zdjęcia na ekranie podglądu posiadają jedynie telefony Lumia z wyświetlaczem 720p oraz 1080p tj. Lumia 830, Lumia 920, Lumia 925, Lumia 1020, Lumia 1320 oraz Lumia 1520.[/info]

Ekran podglądu ze zdjęciem

Pobierz ekran podglądu na Windows Phone 8 / 8.1 (bezpłatne)

sklep Windows PhoneKod QR

Źródło: Lumia Conversations

 • Konrad Uroda-Darłak

  Glance Background?

  • Robert Kula

   Dokładnie tak, tylko że tym razem jest to zintegrowana funkcja z ekranem podglądu i umożliwia ustawienie tylko tego samego zdjęcia co na ekranie blokady (w wersji kolorowej lub czarno-białej)

   • Konrad Uroda-Darłak

    O widzisz, na takiej zasadzie. Zmieniłem niedawno L925 na L735, więc nie mam możliwości już sprawdzania tego typu bajerów ;p Dzięki za wytłumaczenie 😀

    • Czy jesteś zadowolony ze zmiany na 735? Dlaczego akurat ten model wybrałeś? Pytam z ciekawości.

     • Lukasz Drost

      Pewnie dlatego, że ma najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości, a trzeba w końcu zmienić na coś nowszego:D (sam rozważam taką zamianę)

     • Konrad Uroda-Darłak

      Tak jak kolega niżej pisze. Poza tym przedłużałem umowę i mogłem ją wyhaczyć za 300zł + 200zł zwrotu z promocji. Uważam, że to dobra cena. No i moja poprzednia L925 mnie strasznie irytowała. Słaba bateria – wręcz tragiczna. Aluminium łapie każde najmniejsze zarysowanie czy uszkodzenie. Zasięg ciut gorszy niż w innych urządzeniach.

      No a taka L735 ma kolorową obudowę (sic!) i klawisze ekranowe (które mi się bardziej podobają, bo można je schować – nie przeszkadzają wtedy w rozgrywce). W dużej mierze zależało mi na baterii, więc wybór był dla mnie oczywisty, tym bardziej że L830 jest strasznie droga i nie wyróżnia się niczym (w mojej opinii ofc, gdyż aparatu zbyt często nie używam).

      Ha i na zakończenie dodam, że strasznie mi się spodobała ta funkcja mierzenia kroków, zatem chciałem jak najszybciej wymienić swoją wysłużoną L925 na coś z serii x3x 😀

     • Jeżeli chodzi o cenę to z pewnością dobry argument. Najważniejsze, że jesteś zadowolony ze zmiany i nowy telefon odpowiada Twoim potrzebom. A wszystkie niezbędne informacje odnośnie WP znajdziesz na NokiaWindowsPhone.pl 🙂

     • Konrad Uroda-Darłak

      Oczywiście, że jestem – jak nigdy 😛 Najbardziej z baterii 😀

      Co do informacji – też tak uważam ^^

 • PiotrK

  Witam, do tej pory używałem Pogody na ekranie podglądu, a teraz miałbym to zamienić na zdjęcie? Jaki jest tego sens akurat na tym ekranie? Gdyby to połączyć razem to może byłoby ciekawe. Rozumiem, że to jeden z kolejnych kroków do kolejnych rozwiązań.

  • Dokładnie. Najpierw pomyślałem (po aktualizacji), że jestem głupi i nie potrafię tego włączyć. Potem okazało się, ze albo ta fotka na podglądzie albo pogoda. Wybrałem jednak pogodę. Tak więc aktualizacja polega na innym wyglądzie podglądu i muszę z czegoś (znowu) zrezygnować. Szkoda.

   • Też mam nadzieję, że w kolejnych aktualizacjach będziemy mogli wymieszać dostępne opcje tak aby można było ustawić pogodę niezależnie od tła.

 • Mateusz

  Mogliby udostępnić to na Lumie 930…

  • Niestety wyświetlacz zastosowany w Lumii 930 nie pozwala na wyświetlanie jakichkolwiek informacji na wygaszonym ekranie. Innymi słowy smartfon nie posiada technicznych możliwości do wyświetlania ekranu podglądu.

 • Bartek

  wg mnie bardzo średnio to wygląda…

 • FigoiFago

  Oczywiście zdjęć Bing już nie można ustawić. Tak samo jak zdjęć Bing nie można ustawić jako tła aplikacji pogoda.

 • Ktosiek

  U mnie na L820 zaktualizowałem to ale nie ma takiej opcji.
  Mam tylko opcję aplikacji w tle którą mam zaznaczoną na szaro.

  • Pierw musisz ustawić zdjęcie jako tło w opcjach ekranu blokady. Po ustawieniu zdjęcia pojawi się opcja w ustawieniach ekranu podglądu. Dokładnie to opisałem w powyższym artykule.

   • Ktosiek

    Albo ja nie ogarniam albo coś chrzanie.
    Ustawiam zdjęcie, pierwsze lepsze i nie mam takiej opcji.
    Mam tylko opcję aplikacji w tle na szaro tak jak kolega wyżej, ale to chyba przez to, że nie mam żadnej aplikacji współpracującej z tym 😛

    Jednak nie zawaracam głowy, bo w sumie to podgląd z tapetą nie ma zbytnio sensu według mnie, w końcu mamy piękne tapety od binga na ekranie blokady 😀

    • Jedyne co mi przychodzi do głowy to wykonanie restartu telefonu o ile jeszcze takiego nie robiłeś po aktualizacji aplikacji.

 • Terki

  Na Lumi 720 jest ta aktualizacja, ale opisanej funkcji nie ma!!!

  • Ustawiłeś pierw zdjęcie jako tło obrazu w ustawieniach ekranu blokady?

   • Terki

    Oczywiście że tak, po niżej ekran podglądu u mnie w całej okazałości. Chyba że funkcja jest dostępna w wersji systemu PfD to nie mam pytań.

    • Po ustawieniu zdjęcia jako tło obrazu wyszarzona u Ciebie opcja „Aplikacja w tle” powinna się zmienić na „zdjęcie w tle”. Restartowałeś telefon po aktualizacji?

     • Terki

      Telefon restartowałem (sam tego zażądał po aktualizacji), to niczego nie zmienia. Stan na zrzucie jest już po instalacji i ponownym uruchomieniu oraz ustawieniu w ekranie blokady zdjęcia. Wydaje mi się że ta opcja może być niedostępna na starsze modele, a szkoda 🙁

     • Szkoda, że Microsoft nie podał pełnej listy kompatybilnych telefonów. Wtedy wiedzielibyśmy przynajmniej czy Twój telefon jest niekompatybilny czy trzeba szukać dalej. Tak czy inaczej nie mam więcej pomysłów poza przywróceniem oprogramowania telefonu za pomocą aplikacji Lumia Software Recovery Tool: http://www.microsoft.com/pl-pl/mobile/pomoc/faq/?action=singleTopic&topic=FA142987

     • Terki

      W to niedawno się bawiłem, gdyż chciałem przetestować wersje PfD ale tempo z jakim znikała mi bateria było potworne, więc wróciłem do oficjalnej wersji, a dla jednego bajeru to się raczej nie opłaca.

     • pewu81

      Znalazłem takie info na stronie MS :
      „And what devices will get the update?
      It’s a Lumia-specific feature that’ll be compatible with devices that have a display resolution of 720p or higher. Right now, that’s the Lumia 1520, Lumia 1320, Lumia 1020, Lumia 928, Lumia 925, Lumia 920 and Lumia 830.”
      więc nie wszystkie tel. z gs mają możliwość ustawienia zdjęcia.
      http://lumiaconversations.microsoft.com/2014/12/16/glance-screen-update-innovative-new-lumia-gesture-controls-incoming/

     • Terki

      Dzięki, przynajmniej wiem że wszystko jest ok z moim telefonem 🙂

     • pewu81

      Używam 820 i zastanawiałem czy coś robię źle że nie mogę uaktywnić tej opcji, na każdym portalu podawano info iż wszystkie słuchawki z gs mają możliwość ustawienia zdjęcia jednak tak nie jest , ograniczeniem jest ekran tzn 720p.

     • Dzięki za podanie źródła. Dopisałem informację do artykułu.

     • pewu81

      Przeszukałem chyba większość portali nt wp i nic konkretnego nie mogłem znaleźć w temacie, dopiero na twicie Lumii znalazłem konkretną odp, więc dzielę się by inni nie musieli się przekopywać neta w poszukiwaniu rozwiązania, tak na marginesie mogłem już po aktualizacji gs sprawdzić u źródła dlaczego nie mogę ustawić foto w glance

 • Lukasz Drost

  Według mnie wygląda i działa to świetnie!:)

 • Górnik

  Na Nokii 1020 działa bez problemu 🙂
  Fajnie to wygląda. Widzę, że historia pomalutku zatacza koło ponieważ Microsoft udostępnia rozwiązania znane mi już w Nokii 808 PV pod nazwą Sleeping Screen 😀 SYMBIAN rządzi! 🙂

 • A u mnie na 920 to nie chce działać. W opcjach pojawił się suwak dla zdjęcia w tle, ale nie ma opcji wyboru czy czarne czy kolorowe i pomimo wybrania zdjęcia na ekranie blokady, to nic się nie wyświetla na glance screen

  • Sprawdzałem na Lumii 925 i początkowo opcja też była niedostępna. Zrestartowałem telefon raz jeszcze i w końcu się pojawiła.

   • Ja resetowałem telefon już kilka razy i cały czas jest to samo

    • Sprawdziłem przed chwilą raz jeszcze i potwierdzam, że na Lumii 925 wszystko działa jak należy. Na 920 też powinno działać bo to w zasadzie ten sam telefon tylko w innej obudowie. Nie wiem w czym tkwi problem. Może posiadasz system PfD. Być może sprawę rozwiąże aplikacja Lumia Software Recovery Tool.

     • Heh nagle samo się to pojawiło. Wpadłem na pomysł, że problemem może być Glance Background, więc to odinstalowałem, ale nic się nie zmieniło. Po ponownej instalacji tej aplikacji, nagle zaczęło to też działać w ekranie podglądu…

     • W końcu musiało zadziałać. Cieszę się, że poradziłeś sobie z tym problemem!

     • Dzięki. Jednak tak jak koledzy, wolę zostać przy ustawionej pogodzie, a zdjęcie w tle ustawić za pomocą Glance Background. Jednak to też nie jest idealne rozwiązanie, bo chciałbym mieć jeszcze ustawiony ekran blokady, jaki mi się podoba, a nie narzucone zdjęcie przedstawiające aktualną pogodę. Natomiast przy ustawieniu zdjęcia na ekranie blokady, mamy narzucone, że to samo zdjęci ma być wyświetlane na ekranie podglądu. Trochę jeszcze pracy czeka Microsoft, ale zmierza to w dobrym kierunku

     • Dokładnie. Microsoft powinien dać swobodę użytkownikom w ustawianiu zdjęcia ekranu blokady (wybrane zdjęcie lub zdjęcie dnia Bing) oraz możliwości wyświetlania pogody, zegara z powiadomieniami oraz wybranego zdjęcia na ekranie podglądu. Miejmy nadzieję, że w końcu doczekamy się takiej możliwości.