• Porady
  • Komentarze: 35

Jak wejść do ustawień ekranu podglądu w Windows 10 Mobile?

Ekran podglądu czyli Glance Screen to funkcja, dzięki której kompatybilne telefony Lumia mogą wyświetlać dodatkowe informacje takie jak aktualna godzina czy krótkie powiadomienia bezpośrednio na ekranie podglądu. Dzisiaj postanowiłem zmienić te ustawienia w systemie Windows 10 Mobile w wersji Build 10536. Odpowiedniej opcji nie znalazłem w ustawieniach telefonu.

Opcja ekran podglądu powinna być dostępna w ustawieniach telefonu w kategorii Dodatki. Niestety nawet przeszukując ustawienia telefonu nie znajdziemy tej opcji w wynikach wyszukiwania. Dodam, że ustawień brakuje w telefonie po przywróceniu ustawień fabrycznych. Nie jestem pewien czy przed przywracaniem opcja ta była widoczna w ustawieniach telefonu.

Wyniki wyszukiwania - ekran podglądu

Postanowiłem zainstalować aplikację ze Sklepu Windows i jak się okazuje jest ona już zainstalowana w urządzeniu co potwierdza widoczny na poniższym zrzucie przycisk Otwórz wraz z odpowiednim komentarzem dotyczącym tego, że produkt jest zainstalowany.

Ekran podglądu w Sklepie Windows

Wygląda na to, że uruchomienie opcji ekranu podglądu jest na tę chwilę możliwe jedynie za pomocą Sklepu Windows. Jeżeli często zmieniacie te ustawienia to warto zapisać sobie stronę Sklepu w ulubionych.

Microsoft Edge - ekran podglądu

Aby dodać stronę do ulubionych wystarczy odwiedzić poniższy odnośnik lub zeskanować kod za pomocą telefonu. Po otwarciu Sklepu Windows klikamy strzałkę wstecz i wracamy do przeglądarki Microsoft Edge, w której widoczna będzie strona Sklepu. Zapisujemy adres do ulubionych i w ten sposób mamy szybki dostęp do ustawień ekranu podglądu – aby zmienić ustawienia ekranu podglądu będziemy musieli otworzyć przeglądarkę, przejść do zapisanej ulubionej strony i w Sklepie Windows kliknąć opcję Otwórz.

Ekran podglądu - Windows 10 Mobile

Kod QR