Ekran podglądu (Glance Screen) otrzymuje aktualizację dla Windows 10 Mobile

Microsoft udostępnił dzisiaj aktualizację aplikacji ekran podglądu dla kompatybilnych telefonów Lumia z systemem Windows 10 Mobile. Aktualizację otrzymały zarówno telefony biorące udział w programie Windows Insider jak i dla urządzeń z fabryczną dziesiątką na pokładzie.

Ekran podglądu Windows 10 Mobile

Jedyną nowością jaką zauważyłem jest dodanie informacji o wersji aplikacji, która znajduje się na samym dole. Z pewnością zostały również wprowadzone poprawki i usprawnienia.

Sporo osób uważa, że korzystanie ze stale włączonego ekranu podglądu na telefonach Lumia 950 oraz Lumia 950 XL wpływa negatywnie na baterię. Zdarzyło się również na moim telefonie Lumia 950 XL, że przy takim ustawieniu telefon zrestartował się. Być może nowa wersja aplikacji rozwiązuje problemy z baterią oraz samoczynnymi restartami.

Dajcie znać czy zauważyliście jakieś inne zmiany i czy działanie ekranu podglądu poprawiło się w najnowszej aktualizacji. Dodam, że na co dzień korzystam z ustawienia 30 sekundowego i nie widzę negatywnego wpływu na baterię czy zachowanie telefonu.

Kod QR