• Porady
  • Komentarze: 33

Jak ustawić własny dźwięk dzwonka w Windows 10 Mobile?

Poniższy artykuł zawiera nieaktualne informacje. W najnowszych wersjach systemu Windows 10 Mobile wystarczy przegrać plik w formacie MP3 do folderu Dzwonki (Ringtones) w naszym telefonie. Możemy to zrobić podłączając telefon do komputera. Po tej operacji możemy ustawić dowolny dzwonek w naszym telefonie.

Co jakiś czas w komentarzach pod artykułami związanymi z systemem Windows 10 Mobile w wersji Build 10536 pytacie w jaki sposób ustawić własne dźwięki dzwonków w telefonie. Jak się okazuje jest to możliwe i wystarczy wykonać kilka prostych kroków.

Najnowsza kompilacja 10536.1004 nie widzi naszych dzwonków w formacie mp3. Aby telefon rozpoznał nowe dźwięki musimy posiadać plik w formacie M4r.  Dobra informacja jest taka, że możemy poddać konwersji nasze dźwięki mp3 aby otrzymały nowy, obsługiwany format M4r.

Pliki możecie konwertować np. na stronie Free MP3 to M4r Converter lub możecie skorzystać z własnych narzędzi jeżeli takowe posiadacie. Plik w formacie M4r kopiujemy do naszego telefonu do folderu Ringtones. Po wgraniu dźwięku będzie on widoczny na liście wszystkich dostępnych dźwięków w telefonie.

Dzwonek m4r - Windows 10 Mobile

Źródło: windowsmania