Dzisiejsza konferencja Microsoft – przewidywania, relacja, dyskusja

Dzisiaj w Nowym Jorku o godzinie 16:00 naszego czasu wystartuje konferencja prasowa Microsoft o nazwie Imagine what you’ll do. Korporacja z Redmond nie podzieliła się szczegółami konferencji jednak w sieci roi się aż od spekulacji na temat tego co zobaczymy. Postanowiłem stworzyć jeden artykuł, w którym możemy zarówno popuścić wodze fantazji przed wydarzeniem jak i na bieżąco komentować nowości, które Microsoft zaprezentuje po godzinie 16:00.

Czego możemy się spodziewać?

  • Windows 10. Informacje oraz zbliżające się nowości dotyczące systemu Windows 10. Przede wszystkim możemy liczyć na więcej informacji o obecnej, testowej wersji systemu Redstone 2 jak i kolejnej Redstone 3.
  • All-In-One Surface. Od dłuższego czasu w Internecie pojawiają się przecieki dotyczące nowego urządzenia typu All-In-One z rodziny Surface wraz z dedykowaną klawiaturą oraz myszką.
  • Paint 3D. Prawdopodobnie dzisiaj zostanie również oficjalnie zaprezentowana nowa aplikacja Paint 3D, która obsługuje trójwymiarową grafikę.
  • HoloLens. Konferencja prasowa z całą pewnością będzie zawierać informacje o HoloLens czyli nowych rozwiązaniach dla okularów do rozszerzonej rzeczywistości.

Czego zabraknie?

  • Surface Phone. Szanse na dzisiejszą premierę telefonów Surface Phone są bliskie zeru. Według nieoficjalnych informacji Microsoft zaprezentuje nowe smartfony dopiero pod koniec przyszłego roku lub nawet na początku kolejnego.
  • Microsoft Band 3. W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że w tym roku nie powstanie następca opaski Microsoft Band 2. Wewnętrznie Microsoft testował nowe funkcje takie jak wodoszczelność czy EKG w prototypowych urządzeniach jednak nie mamy co liczyć na prezentację opaski podczas dzisiejszego wydarzenia. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle Microsoft zaprezentuje nową generację opaski.

Konferencję możecie obejrzeć odwiedzając poniższy odnośnik. Jeżeli pojawi się możliwość wstawienia wideo bezpośrednio do artykułu to pojawi się poniżej tuż po rozpoczęciu konferencji.

Microsoft Windows 10 event