[Aktualizacja] Dzisiaj nie pojawi się kolejna zbiorcza aktualizacja Windows 10 Mobile

Microsoft regularnie udostępnia zbiorcze aktualizacje systemu Windows 10 oraz Windows 10 Mobile w każdy drugi wtorek miesiąca. Dzisiaj nie musicie już sprawdzać dostępności aktualizacji bowiem nie zostanie ona udostępniona. W ostatniej chwili został wykryty błąd, który spowodował, że aktualizacja została odroczona w czasie.

Korporacja z Redmond wydała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała o zaistniałym fakcie. Poniżej wklejam oryginalną treść a tuż pod nią tłumaczenie.

Our top priority is to provide the best possible experience for customers in maintaining and protecting their systems. This month, we discovered a last minute issue that could impact some customers and was not resolved in time for our planned updates today.
After considering all options, we made the decision to delay this month’s updates. We apologize for any inconvenience caused by this change to the existing plan.

Naszym priorytetem jest zapewnienie najlepszego możliwego doświadczenia dla klientów w utrzymaniu i ochronie systemów. W tym miesiącu, w ostatniej chwili odkryliśmy problem, który może dotknąć niektórych i nie został on rozwiązany w czasie dla zaplanowanej na dzisiaj aktualizacji.
Po rozważeniu wszystkich opcji, podjęliśmy decyzję o odroczeniu aktualizacji w tym miesiącu. Przepraszamy za wszelkie niedogodności spowodowane przez tę zmianę do istniejącego planu.

Nie wiadomo czy problem dotyczył komputerów czy telefonów, ale skoro aktualizacja nie pojawiła się na żadnym urządzeniu to może oznaczać, że błąd mógł również wpłynąć na działanie systemu Windows 10 Mobile. Nie wiemy również kiedy Microsoft poprawi błąd a tym samym kiedy zostanie udostępniona kolejna zbiorcza aktualizacja dla systemów Windows 10 oraz Windows 10 Mobile.

Aktualizacja 2017-02-16

Microsoft poinformował, że kolejna aktualizacja zostanie udostępniona w następnym miesiącu i została zaplanowana na 14 marca.

Źródło: Microsoft TechNet via WindowsCentral