Jak obniżyć oprogramowanie z wersji Windows Phone 8.1 do Windows Phone 8?

Sporo osób czekało z niecierpliwością na aktualizację Windows Phone 8.1 Preview for Developers. Kiedy już emocje opadły okazało się, że system posiada kilka mankamentów. Najczęściej zgłaszanym błędem jest żywotność baterii, która po aktualizacji znacząco spadła. Za pomocą poniższego poradnika wrócicie do poprzedniej wersji oprogramowania czyli Windows Phone 8.

Nokia Software Recovery Tool - Nokia Lumia 1520

Z pomocą nadchodzi aplikacja Nokia Software Recovery Tool, która jest zalecana przez firmę Nokia w przypadku problemów z telefonami. Aplikacja przede wszystkim służy do przywracania smartfonów ale tym razem posłuży jako narzędzie powrotu do poprzedniej wersji oprogramowania. Wystarczy zainstalować aplikację na naszym komputerze a następnie podłączyć telefon do komputera i uruchomić program.

Aplikacja wykryje najnowszą oficjalną wersję oprogramowania, którą w tym wypadku będzie aktualizacja Lumia Black (Windows Phone 8). Wystarczy kliknąć w przycisk Instaluj a aplikacja pobierze oprogramowanie a następnie wgra je do telefonu.

W trakcie flashowania telefonu zostaną wymazane wszystkie dane więc przed przystąpieniem do operacji należy wykonać kopię ważnych danych z telefonu. Ponadto będziecie musieli instalować na nowo wszystkie aplikacje oraz ustawiać wszystkie funkcje telefonu.

Aplikację Nokia Software Recovery Tool możecie pobrać z tej strony: Nokia Software Recovery Tool – Download and Support. Aplikacja zajmuje 70MB i jest przeznaczona dla systemu Windows 7 lub nowszego oraz wymaga 4GB wolnego miejsca na dysku na ewentualne pobranie oprogramowania.

[warning]Pamiętajcie, że opisywaną operację wykonujecie na własną odpowiedzialność. Nie mogę zagwarantować, że telefon będzie funkcjonował prawidłowo oraz, że oprogramowanie zostanie wgrane bez żadnych problemów.[/warning]

Jeżeli zdecydujecie się na tzw. downgrade to koniecznie napiszcie co jest tego powodem – problemy z baterią czy inne dolegliwości systemu Windows Phone 8.1 Preview for Developers?